Çin, giriş ödüllerini, yağma kutularını ve diğer oyun içi harcamaları yasaklayan yeni kuralların ana hatlarını çiziyor

Çin’deki düzenleyiciler, oyuncuların video oyunlarında harcadığı para miktarını azaltmayı amaçlayan yeni kurallar belirledi. Gibi Reuters’in bildirdiğiKurallar bugün (22 Aralık) açıklandı ve oyuncuların dijital cüzdanlarına ne kadar yükleme yapabileceklerini sınırlamanın yanı sıra, oyunların oyuncularını giriş yapmaları ve satın almaları için nasıl ödüllendirebilecekleri konusunda değişiklikler yapacak. Örneğin, çevrimiçi oyunların oyunculara günlük giriş ödülleri vermesi yasaklanacak. Ayrıca ardışık […]

Çin, giriş ödüllerini, yağma kutularını ve diğer oyun içi harcamaları yasaklayan yeni kuralların ana hatlarını çiziyor

Çin’deki düzenleyiciler, oyuncuların video oyunlarında harcadığı para miktarını azaltmayı amaçlayan yeni kurallar belirledi.

Gibi Reuters’in bildirdiğiKurallar bugün (22 Aralık) açıklandı ve oyuncuların dijital cüzdanlarına ne kadar yükleme yapabileceklerini sınırlamanın yanı sıra, oyunların oyuncularını giriş yapmaları ve satın almaları için nasıl ödüllendirebilecekleri konusunda değişiklikler yapacak.

Örneğin, çevrimiçi oyunların oyunculara günlük giriş ödülleri vermesi yasaklanacak. Ayrıca ardışık harcamalar veya ilk harcamalar için ödül vermeleri de yasaklanacak. Buna ek olarak, şansa dayalı çekiliş mekanizmalarından (ganimet kutuları gibi) reşit olmayanlara yönelik oyunlar durdurulacak ve bu çocuklar da sanal öğelerin açık artırmalarına katılamayacak.

Bu terime aşina değilseniz, oyunlardaki ganimet kutuları aslında oyunculara rastgele, oyun içi öğeler (genellikle görünümler veya ifadeler gibi kozmetik ürünler) sunar. Örneğin, ganimet kutusu mekaniği yaygın olarak kullanılıyor. FIFA (Şimdi EA Sports FC) oyunlar ve ilk Aşırı Gözlem Oynaması ücretsiz devam filmi yayınlanmadan önce oyun. Her ne kadar normal oyun yoluyla çoğunlukla ücretsiz olarak kazanılabilseler de, ganimet kutuları genellikle gerçek parayla da satın alınabilir.

Bu nedenle ganimet kutuları oyun endüstrisinde tartışma kaynağı olmaya devam ediyor. Bu yılın başlarında Birleşik Krallık’ta oyun endüstrisi ticaret birliği UKIE bunları kısıtlamayı amaçlayan 11 öneri ortaya koydu. Yasal olarak bağlayıcı olmamakla birlikte, oyunculara bir ganimet kutusu satın alırken hangi olasılıklarla karşılaşacaklarını bilmeleri için “net olasılık açıklamaları” vermek gibi önerilerle “oyuncu korumasının ve şeffaflığın arttırılması” çağrısında bulunuyorlar.

Tatil sezonunda oynayacak oyunlar mı arıyorsunuz? için seçtiklerimize göz atmayı unutmayın. en iyi bilgisayar oyunlarıaynı zamanda en iyi PS5 oyunları, en iyi Xbox Series X oyunları Ve En iyi Nintendo Switch oyunları bazı mükemmel tavsiyeler için.

Teknory