Birisi Apple’dan iPhone 15 Pro Max sipariş etti ve onun yerine Android telefon aldı

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi TL;DR İngiltere’deki bir müşteri, cihazı doğrudan Apple’dan sipariş ettikten sonra sahte bir iPhone 15 Pro Max aldı. Sahte telefon aslında iPhone gibi görünen bir Android’di. Müşteri Apple ile iletişime geçti ve şirketten yanıt bekliyor. Son zamanlarda duyduğumuz en tuhaf teslimat dolandırıcılıklarından birinde, Birleşik Krallık’ta yaşayan bir kişi, doğrudan Apple’ın resmi […]

Birisi Apple’dan iPhone 15 Pro Max sipariş etti ve onun yerine Android telefon aldı

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

TL;DR

  • İngiltere’deki bir müşteri, cihazı doğrudan Apple’dan sipariş ettikten sonra sahte bir iPhone 15 Pro Max aldı.
  • Sahte telefon aslında iPhone gibi görünen bir Android’di.
  • Müşteri Apple ile iletişime geçti ve şirketten yanıt bekliyor.

Son zamanlarda duyduğumuz en tuhaf teslimat dolandırıcılıklarından birinde, Birleşik Krallık’ta yaşayan bir kişi, doğrudan Apple’ın resmi web sitesinden sipariş ettiği iPhone 15 Pro Max’i teslim aldığında şaşkınlığa uğradı. Kişi aldı Reddit deneyimlerini paylaşmaları ve en hafif tabirle bu endişe verici.

Alıcı, Apple’dan tüm teslimat onayı e-postalarını aldığını ve teslimat ortağı Dinamik Parsel Dağıtımı’ndan (DPD) ayrıntıları takip ettiğini bildirdi.

Alıcı, sözde amiral gemisi iPhone’un kutusunu açtığında bir şeylerin ters gittiğini hemen anladı. İlk fark ettikleri şey telefonun ekran koruyucusunun takılı olmasıydı ve bu da kendilerine Apple’dan bir iade birimi gönderilip gönderilmediğini merak etmelerine neden oldu. Ancak paketi daha fazla araştırdıkça durumun gerçeği ortaya çıkmaya başladı.

“Açtığımda fark ettiğim bir sonraki şey, ekranın düzgün olmaması, siyah alanın OLED olmayan bir şekilde aydınlatılması ve alt kısımda bir çene bulunması, bunun telefon için doğru olmadığını gösteriyor ” diye bildirdi kişi.

Alıcı, telefonu açtıktan sonra kötü bir kurulum sürecinden geçti. İşte o zaman, Apple tarafından resmi olarak kendilerine gönderilen cihazın gerçekten sahte olduğunu anladılar.

“Hemen bunun bir kaplamaya sahip bir Android cihazı olduğunu anladım. Büyükbabamı ikna etmiş olabilir ama bunu çok hızlı bir şekilde anlayabildim (özellikle bazı durumlarda gerçek Android tostlarının ortaya çıktığını gördüğümde).

TikTok, Facebook ve YouTube gibi önceden yüklenmiş uygulamalar, söz konusu iPhone 15 Pro Max’in sahte olduğuna dair daha fazla kanıt sağladı.

Neyse ki kullanıcı Apple Kimliğiyle oturum açmadı ve sahte birimde Apple Wallet’ı kurmaktan kaçındı. Eğer bunu yapmış olsalardı, kişisel ve mali bilgileri cihazın yapımcıları tarafından ele geçirilebilirdi.

Birinin doğrudan Apple’dan sipariş verdikten sonra sahte bir iPhone alması son derece anormal bir durumdur. Bu tür olaylar e-ticaret platformlarından alışveriş yaparken yaşanıyor ancak Apple’ın kendisi güvenli teslimatlarıyla tanınıyor. Açıkçası, Apple’ın telefonu göndermesi ile telefonu alan kişi arasında bir yerde bir güvenlik açığı vardı.

Alıcı şimdi Apple’a bir destek bildiriminde bulundu ve şirket, kısa süre içinde kendisine geri dönüş yapılacağına söz verdi. Söylemeye gerek yok, bu hepimiz için, sevkiyatlara başlamadan önce yeni telefon paketlerini iyice açıp incelememiz için iyi bir hatırlatmadır.

Birisi Apple’dan iPhone 15 Pro Max sipariş etti ve onun yerine Android telefon aldı

Teknory