Birisini Spotify Hesabınızdan Nasıl Atabilirsiniz?

155 milyonu ücretli abone olmak üzere toplam 345 milyondan fazla kullanıcıyla Spotify’ın popüler olduğunu söylemek yetersiz kalır. 70 milyondan fazla şarkıdan oluşan bir kütüphaneye sahip olmak oldukça saygın bir başarıdır. Yani hesabınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız haklı olma ihtimaliniz var. “Birinin hesabımı kullandığını düşünüyorum. Bunu nasıl anlatacağım ve bunu durdurmak için ne yapmalıyım? Rastgele premium hesapların […]

Birisini Spotify Hesabınızdan Nasıl Atabilirsiniz?

155 milyonu ücretli abone olmak üzere toplam 345 milyondan fazla kullanıcıyla Spotify’ın popüler olduğunu söylemek yetersiz kalır. 70 milyondan fazla şarkıdan oluşan bir kütüphaneye sahip olmak oldukça saygın bir başarıdır. Yani hesabınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız haklı olma ihtimaliniz var.

“Birinin hesabımı kullandığını düşünüyorum. Bunu nasıl anlatacağım ve bunu durdurmak için ne yapmalıyım?

Rastgele premium hesapların ele geçirilmesi, aylık ücret ödeme zahmetine giremeyen bilgisayar korsanlarının odak noktası haline geldi. Sonuçta, bedavadan daha fazla bedava olamaz. Saldırı herkesten gelebilir. Hesabınızdan kaldırmayı unuttuğunuz bir yabancı, bir aile üyesi veya eski sevgiliniz. Endişelenmeyin, olur. Ne olursa olsun, onları Spotify hesabınızdan çıkarmak istiyorsunuz.

Spotify Hesap Güvenliğinizi Güçlendirme

Spotify hesabınızı güvence altına almanın birçok yolu vardır. Maksimum güvenlik elde etmek ve istenmeyen zararlıları hesabınızdan kaldırmak için bu makalenin her bölümünü izleyin.

Şifreni değiştir

İsveç müzik, podcast ve video yayın hizmetinden gelen istenmeyen ziyaretçilerden kurtulmak için yapmak isteyeceğiniz ilk şey:

 1. Hesabınıza giriş yapın ve Şifreni değiştir.
  • Giriş yapamıyorsanız, muhtemelen şifre değişikliğini isteyen bir e-posta almışsınızdır. Şifreyi silmiş olabilirsiniz ve bu durumda yeni bir şifre oluşturmanız gerekecektir. Giriş sayfasından, Parolanızı mı unuttunuz? bağlantısını açın ve ekrandaki talimatları izleyin.

  • Doğrulama e-postasını alamıyorsanız bilgisayar korsanı, kayıtlı hesap e-postanızı değiştirmiş olabilir. Bu sorunu düzeltmek için, şunu ele almanız gerekir: Spotify Desteği. Doğrulama amacıyla kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi hazır bulundurun. Ayrıca hesap sahipliğinin kanıtı olarak ek ayrıntılar isteyeceklerdir.
 2. Seçtiğiniz yeni şifrenin hem karmaşık hem de güçlü olduğundan emin olun. Benzersiz bir şey yaratmak için büyük ve küçük harflerin, sayıların ve simgelerin bir kombinasyonunu kullanın.


Şifrenizi bir dizi harf, rakam ve sembolden oluşan benzersiz bir şifreyle güncellemeniz, hesabınızın artık güvende olmasını sağlayacaktır. Ancak gelecekte sızmayı önlemek için yapmak isteyeceğiniz birkaç şey var.

Hesap Bilgilerinizin Değiştirilmediğini Doğrulayın

Bir sonraki adım, hesap bilgilerinizin değiştirilmediğinden emin olmaktır. Bilgisayar korsanları çoğu durumda bir hesabın bilgilerini değiştireceğinden sıra dışı bir şey arıyorsunuz. Bu, özellikle e-posta adresini değiştirirken hesabınızın kontrolünü ellerinde tutmalarına yardımcı olur.

 1. Kendinize gidin Hesap özeti

 2. Her ayrıntılı bilgi parçasını dikkatlice inceleyin.

 3. Hemen aşağıda şu anda hangi plana abone olduğunuzu görebilirsiniz. Değiştirildiyse hemen Spotify Destek ile iletişime geçin.

Bir bilgisayar korsanı kayıtlı e-posta adresinizi değiştirdiğinde aslında sizi engellemiş olur. Herhangi bir şifre sıfırlama girişimi onlara geri yönlendirilecektir. Şans eseri, her zaman yapabilirsin Spotify Destek ile iletişime geçin Kaybedilenleri geri almak için yardım için.

Yetkisiz Uygulamalar ve Cihazlar

Temel profil bilgilerinizi kontrol ettikten ve amaçlanandan daha fazla ücretlendirilmeyeceğinizden emin olduktan sonra, bağlı Uygulamalar. Bir bilgisayar korsanı, tanımadığınız bir uygulamadaki bir profile bağlanmış olabilir. Kaldırmak için şu adımları izleyin:

 1. Spotify Ayarlarınızı açın

 2. Bağlı Uygulamalar’a tıklayın

 3. Tıkla Erişimi İptal Et düğme. Bu uygulama aracılığıyla yeniden erişim kazanmak için kullanıcının uygun kimlik bilgileriyle oturum açması gerekir; bu, bu kılavuzu başından beri takip ediyorsanız yeni şifreniz anlamına gelir.

Her yerde çıkış yap

E-posta adresiniz ele geçirildiyse ancak senkronize edilmiş Facebook hesabınız aracılığıyla e-postanızı tekrar açmayı başardıysanız, her yerden çıkış yaptığınızdan emin olmalısınız. Cihazları kaldırılan ve yeni şifrenizi bilmeyenler tekrar erişim sağlayamayacaktır.

 1. Hgeri dön “Hesap özeti” sekme.

 2. Bulmak için kaydırın Her yerde çıkış yap düğme.

 3. Tıkladığınızda, şu anda hesabınızda oturum açmış olan her cihaz başlatılacaktır.

Diğer Güvenlik Önlemleri

Bazen, hesabınız saldırıya uğramadan önce, saldırgan, kötü amaçlı yazılım kullanarak bilgilerinizi başka bir yerde ele geçirmiştir.

Makinenize virüs bulaşmışsa, bu noktaya kadar yapılan her şey boşa gitmiş olabilir. Yapılan herhangi bir değişiklik bilgisayar korsanı tarafından görülebilir çünkü cihazınızdaki kötü amaçlı yazılım onu ​​yakalayıp geri gönderecektir. En iyi seçenek, tehdidi mümkün olan en kısa sürede karantinaya almak ve ortadan kaldırmak için makinenizdeki herhangi bir kötü amaçlı yazılımı aramak üzere bir virüsten koruma yazılımı çalıştırmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Çevrimiçi güvenliğiniz son derece önemlidir. Spotify hesabınızı korumaya ilişkin hâlâ sorularınız varsa yanıtları burada bulabilirsiniz!

Yalnızca tek bir cihazdan çıkış yapabilir miyim?

Ne yazık ki bu cihaza doğrudan erişiminiz olmadan bunu yapamazsınız. Bunu yaparsanız, bir web tarayıcısından veya Settings Cog’dan (sağ üst köşede) ‘Profil’e ve ‘Oturumu Kapat’a tıklayın ve Spotify uygulamasından ‘Oturumu Kapat’a tıklayın.

Birçok yayın hizmetinde gördüğümüz gibi, yalnızca tek bir cihazda uzaktan oturum kapatma seçeneği yoktur. Yukarıda belirtildiği gibi tüm cihazlardan çıkış yapmanız, ardından Spotify’ı dinlemeye devam etmek istediğiniz cihazda tekrar oturum açmanız gerekecektir.

Spotify iki faktörlü kimlik doğrulama sunuyor mu?

Ne yazık ki hayır. Neden olduğundan emin olmasak da (bu özellikle kullanışlı bir güvenlik özelliğidir), şirket bu özelliği Spotify kullanıcılarına getirmek için çalıştıklarını belirtti.

Bu arada, hesabınızda yapılan değişikliklerle ilgili güncellemeleri e-posta yoluyla alacaksınız. E-posta adresinin doğru olduğundan emin olmak için Spotify’daki hesap sayfanızı düzenli olarak kontrol etmeniz zorunludur. Yeni bir e-posta alırsanız bunu Spotify hesabınızda güncellediğinizden emin olun.

Birini hesabımdan çıkarırsam bu kişiye bilgi verilecek mi?

Hayır. Hesap iletişimleri yalnızca hesap sahibine ve dosyadaki iletişim bilgilerine gider. Kullanıcı, yalnızca oturumun kapatıldığını bulmak için uygulamasını veya web tarayıcısını açacaktır. Şifrenizi güncellediğinizi varsayarsak yanlış şifre hatası alacaklardır.

Kapanış

Spotify hesabınızın kullanmamayı tercih ettiğiniz biri tarafından kullanılması sinir bozucu olsa da dünyanın sonu değil. İster eski bir kişi ister bilgisayar korsanı olun, umarım Spotify hesabınızın güvenliğini geri alma konusunda kendinizi daha iyi hissedersiniz. Birisini Spotify hesabınızdan atmakla ilgili herhangi bir sorunuz, deneyiminiz veya ipucunuz var mı? Aşağıdaki bölüme bir yorum bırakın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow