Bomba tehdidi içeren AirDrop mesajı American Airlines uçuşunu geciktiriyor –

Dhruv Bhutani / Android Kurumu TL;DR American Airlines uçağındaki yolculara AirDrop aracılığıyla bomba tehdidi gönderen bir çocuk tutuklandı. Kişi, yolculara taşıdıkları bir bombanın fotoğrafını paylaşmak istediklerini söylemek için iOS hizmetini kullandı. Uçak 125 yolcu ve sekiz mürettebat taşıyordu. American Airlines uçuşunda yolculara bomba tehdidi gönderen genç bir zanlı tutuklandı. 125 yolcu ve sekiz mürettebat taşıyan […]

Bomba tehdidi içeren AirDrop mesajı American Airlines uçuşunu geciktiriyor –

Dhruv Bhutani / Android Kurumu

TL;DR

  • American Airlines uçağındaki yolculara AirDrop aracılığıyla bomba tehdidi gönderen bir çocuk tutuklandı.
  • Kişi, yolculara taşıdıkları bir bombanın fotoğrafını paylaşmak istediklerini söylemek için iOS hizmetini kullandı.
  • Uçak 125 yolcu ve sekiz mürettebat taşıyordu.

American Airlines uçuşunda yolculara bomba tehdidi gönderen genç bir zanlı tutuklandı. 125 yolcu ve sekiz mürettebat taşıyan uçak, El Paso Uluslararası Havalimanı’ndan kalkıyordu. İOS kullanan yolcuların AirDrop aracılığıyla şu mesajı almalarının ardından dört saat ertelendi: “Bir bombam var, bir fotoğraf paylaşmak istiyorum.”

Apple’ın tescilli kablosuz dosya aktarım hizmeti olan AirDrop, iOS aygıtları arasında fotoğraf, video ve diğer dosya türlerini paylaşmak için kullanılabilir. Gönderici ve alıcılar yakında ve Bluetooth ve Wi-Fi kapsama alanı içinde olmalıdır. Bununla birlikte, iPhone, Mac veya iPad kullanıcılarının AirDrop’un öğeleri almasına izin vermesi veya birisinin hizmeti kullanarak onlara bir şey gönderebilmesi için cihazlarını bulunabilir yapması gerekir. Olay, bu ayarın her zaman etkin durumda tutulmaması için bir hatırlatmadır.

macos airdrop ayarları

Bu vakada, adı açıklanmayan çocuk, AirDrop aracılığıyla tehdit gönderdiğini itiraf etti. Ancak zanlı yakalanmadan önce bomba imha ekibi tüm uçağı taramak zorunda kaldı. Neyse ki, yolcular, bagaj ve uçağın diğer tüm alanlarında patlayıcılar için negatif bulundu.

Teksas Kamu Güvenliği Departmanı (üzerinden) tarafından gönderilen bir haber bültenine göre, tehdit “hafifletildi ve inandırıcı bulunmadı” KTSM).

Bu sırada polis, gencin telefonuna el koydu ve üzerinde AirDrop şakası mesajı olduğuna dair kanıt buldu. El Paso İlçe Savcılığı, kişiyi yanlış alarm veya rapor vermekten yargılayacaktır.

Bomba tehdidi içeren AirDrop mesajı American Airlines uçuşunu geciktiriyor –

Teknory