Brendan Fraser, Balina Setinde Makyaj Yaparken Nasıl Havalı Kaldı?

Balina’da, Brendan Fraser’ın bazı ağır makyaj ve protez eklemeleri yapması gerekiyordu ve bunlar genellikle Fraser’ın aşırı ısınmasına yol açabiliyordu. Harika bir performans sergilerken, Balina, Brendan Fraser sette sakinleşmenin her zaman kolay olmadığını açıkladı. Darren Aronofsky’nin yönettiği, Balina Fraser’ın yaklaşan bir ölümü beklerken aile baskılarıyla başa çıkmaya çalışan 600 kiloluk bir İngiliz olan karakteri Charlie’yi takip […]

Brendan Fraser, Balina Setinde Makyaj Yaparken Nasıl Havalı Kaldı?

Balina’da, Brendan Fraser’ın bazı ağır makyaj ve protez eklemeleri yapması gerekiyordu ve bunlar genellikle Fraser’ın aşırı ısınmasına yol açabiliyordu.


Harika bir performans sergilerken, Balina, Brendan Fraser sette sakinleşmenin her zaman kolay olmadığını açıkladı. Darren Aronofsky’nin yönettiği, Balina Fraser’ın yaklaşan bir ölümü beklerken aile baskılarıyla başa çıkmaya çalışan 600 kiloluk bir İngiliz olan karakteri Charlie’yi takip ediyor. 9 Aralık’ta vizyona giren filmde ayrıca Charlie’nin kızı olarak Sadie Sink, hemşiresi olarak Hong Chau ve eski karısı olarak Samantha Morton rol alıyor.


Yine de, rolün kendisi kesinlikle zor olsa da, Fraser’ın makyajı da ekstra bir karmaşıklık katmanı ekledi. Kilolarca makyaj ve üzerini örten tam bir elbise ile Fraser, takım elbisenin içinde çok uzun süre kalarak kendine zarar verme riskiyle her zaman karşı karşıyaydı. Süre Balina gerçek bir hikayeye dayanmasa da görsel efekt ekibi karaktere sadık kalmak istiyordu ve Charlie’nin sağlığındaki değişiklikleri göstermek için kostümü sürekli güncelliyordu. ile yapılan bir röportajda film/news/brendan-fraser-the-whale-transformation-makeup-darren-aronofsky-adrien-morot-1235454301/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>ÇeşitlilikFraser, kostümünün aşırı ısınmasını önlemenin ne kadar zor olduğunu açıklıyor:

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

“Oluşturulan parçalar bir eldiven gibi devam etti ve ben bu beş noktalı emniyet kemerinin içindeydim. Uyluğun ortasına kadar inen botlara benzeyen bacaklar hakkında ilerledikçe çok şey öğrendik. Altında bir vücut vardı. – modüler, yontulmuş kostüm ve birkaç katman ve yarış arabası sürücülerinin giydiklerine benzer bir soğutma giysisi vardı. Çapraz borular ve vücudunuzun üzerinden soğuk su akıyor. Doğru sıcaklıkta ustalaşmak zordu… Vücudum sekiz eridi çantalar.”

İlgili: Balina Oyuncular ve Karakter Rehberi


Diğer Zor Brendan Fraser Rolleri

Mumya'da Rick O'Connell silah doğrultuyor.

Karmaşık bir takım elbise giymek zorunda olmak, Fraser’ın zorluklarını artırıyordu. Balina rol. Ailesinden uzaklaşmış, ölmekte olan bir karakteri oynamak yeterince zor olabilir. Yine de bir emniyet kemeri ve soğutma giysisi ile astarlanmışken bunu yapmak gerçekten etkileyici. Fraser sadece kendi rolünü oynama konusunda endişelenmek zorunda değildi, aynı zamanda ekibinin haftalarca süren çekimler boyunca işlev görmesi gereken mükemmel kıyafeti yarattığına güvenmeye de ihtiyacı vardı.

Süre Balina‘ Charlie Fraser için kesinlikle bir meydan okumaydı, üstlendiği ilk zor rol değildi. Fraser çekim yaparken neredeyse ölüyordu Mumya çekimlerin ortasında asılı bir sahnede bilincini kaybettikten sonra. O an üzücüydü ve Fraser, sette yalnızca EMT’ler tarafından uyandırıldı. Takım elbiselerinin parçalanıp aşırı ısınması konusunda endişelenmesine gerek olmasa da, bir rolü oynarken boğularak acı çekiyor olması kesinlikle sinir bozucuydu. Hiçbir oyuncu sadece bir film çekmek için hayatını tehlikeye atmak zorunda kalmamalı.

Daha az korkutucu bir anda, Fraser’ın Ormanın George’u dublörlerden birinin izleyenleri korkuttuğunu fark ettikten sonra çekimler bir özrü hak etti. Ne de olsa, gerçekte bir mankenden başka bir şey olmayan şeyi kurtarmak için atlarken, yerdekiler onun gerçekten de Körfez Köprüsü’nden bir paraşütçüyü kurtardığını düşündüler. Sadece dublörlük açısından zor bir roldü, ancak Fraser’ın yıllar sonra özür dileme ihtiyacı hissettiği düşüncesi, onun mizah anlayışını ve rolün ne kadar zorlayıcı olduğunu gösteriyor. Her ne kadar sekiz torba buza ihtiyaç duymak kadar rahatsız edici olmasa da Balinaoldukça zor olmalı.

Sonraki: Brendan Fraser’ın Geri Dönüşüne Rağmen Balina Neden Tartışmalı?

Kaynak: film/news/brendan-fraser-the-whale-transformation-makeup-darren-aronofsky-adrien-morot-1235454301/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik

Teknory