Bu Snapdragon 8 Gen 3 telefon, uygulamaları gözlerinizle açmanıza olanak tanıyacak

TL;DR HONOR, Magic 6’nın Snapdragon 8 Gen 3 platformundan güç alacağını duyurdu. Telefon, kullanıcıların uygulamaları yalnızca bakarak açmalarına olanak tanıyan benzersiz bir göz izleme işlevine sahip olacak. Qualcomm bu hafta Snapdragon Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor ve her zamanki gibi akıllı telefon üreticileri de yaklaşan amiral gemisi lansmanlarını tanıtmak için etkinlikte hazır bulunuyor. HONOR, Snapdragon 8 […]

Bu Snapdragon 8 Gen 3 telefon, uygulamaları gözlerinizle açmanıza olanak tanıyacak

TL;DR

  • HONOR, Magic 6’nın Snapdragon 8 Gen 3 platformundan güç alacağını duyurdu.
  • Telefon, kullanıcıların uygulamaları yalnızca bakarak açmalarına olanak tanıyan benzersiz bir göz izleme işlevine sahip olacak.

Qualcomm bu hafta Snapdragon Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor ve her zamanki gibi akıllı telefon üreticileri de yaklaşan amiral gemisi lansmanlarını tanıtmak için etkinlikte hazır bulunuyor. HONOR, Snapdragon 8 Gen 3 destekli telefon planlarını açıklayan şirketlerden biri.

HONOR Magic 6 yalnızca en yeni ve en iyi Qualcomm çipini taşımakla kalmayacak, aynı zamanda bazı merak uyandırıcı yeni teknolojiler de vaat ediyor. Benzersiz özelliklerinden biri, kullanıcıların uygulamaları gözleriyle açmasına olanak tanıyacak. HONOR buna Magic Capsule adını veriyor ve bu özelliği “göz izleme tabanlı çok modlu etkileşim” olarak tanımlıyor.

Magic Capsule’ün demo videosu, HONOR Magic 6’nın iPhone benzeri bir Dynamic Island’a sahip olacağını gösteriyor. Kapsülde çalışan uygulama snippet’ine yeterince uzun süre bakarsanız uygulamanın tam ekran sürümüne genişleyecektir.

Ne yazık ki HONOR, kullanıcıların Magic Capsule ile yapabilecekleri her şeyin ayrıntılarına girmedi. Ancak Magic 6’nın diğer bazı ilginç özelliklerini de ortaya çıkardı.

Snapdragon 8 Gen 3’ün cihaz içi yapay zeka becerisi sayesinde Magic6, YOYO adında yeni bir asistana sahip olacak. Dijital yardımcı, güçlerini Google Bard’a benzer bir cihaz üzerindeki Büyük Dil Modelinden (LLM) alacak.

Kullanıcılar, cihazlarında depolanan fotoğraf ve görüntüleri içeren kısa videolar oluşturmak için YOYO’ya komut istemleri verebilecek. Kullanıcılar bu videoları ek istemlerle daha da kişiselleştirebilecek. Dürüst olmak gerekirse, bu özellik Google Fotoğraflar’daki yeni Vurgu Videosu özelliğine çok benziyor, ancak telefon başlatıldığında farklı çalışıp çalışmadığını bekleyip görmemiz gerekecek.

HONOR, Magic 6’nın küresel lansmanı için bir tarih belirlemedi ancak telefonun yeni özelliklerinin, özellikle de göz takibi ile ilgili kısmının nasıl bir araya geldiğini görmek ilginç olacak.

Bu Snapdragon 8 Gen 3 telefon, uygulamaları gözlerinizle açmanıza olanak tanıyacak

Teknory