Pixel Watch’un cihaz yazılımı güncellemesinden sonra şarj olması artık daha uzun sürüyor

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi TL;DR Google, orijinal Pixel Watch için yeni bir donanım yazılımı güncellemesi yayınladı. Güncelleme, akıllı saatin şarj edilmesi için gereken süreyi artırdı. Değişikliğin neden gerekli olduğuna dair bir açıklama yok. Bugünlerde Pixel Watch’unuzun şarj olmasının daha uzun sürdüğünü düşünüyorsanız yanılmıyorsunuz. Google, orijinal Pixel Watch’un şarj hızını yavaşlattı ancak Pixel Watch 2’de […]

Pixel Watch’un cihaz yazılımı güncellemesinden sonra şarj olması artık daha uzun sürüyor

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, orijinal Pixel Watch için yeni bir donanım yazılımı güncellemesi yayınladı.
  • Güncelleme, akıllı saatin şarj edilmesi için gereken süreyi artırdı.
  • Değişikliğin neden gerekli olduğuna dair bir açıklama yok.

Bugünlerde Pixel Watch’unuzun şarj olmasının daha uzun sürdüğünü düşünüyorsanız yanılmıyorsunuz. Google, orijinal Pixel Watch’un şarj hızını yavaşlattı ancak Pixel Watch 2’de bu olmadı.

Değişiklik gerçekleşmeden önce Mountain View merkezli firma, akıllı saatin 30 dakika içinde sıfırdan %50’ye çıkabileceğini söyledi. Watch 2 hala bu hıza ulaşabiliyor ancak selefinin hızı 45 dakikada %50’ye düşürüldü. Ayrıca %80’e ulaşmak 20 dakika daha uzun (75 dakika), tam güce ulaşmak ise 30 dakika daha uzun (110 dakika) sürüyor. Karşılaştırıldığında, Pixel Watch 2’de aynı aralıklar 30 dakika, 43 dakika ve 75 dakika sürüyor.

Pixel Watch’ta şarj işleminin daha uzun sürmesinin nedeni, en son cihaz yazılımı güncellemesiyle bağlantılı. Google’ın satış noktasına yaptığı açıklamaya göre, “Google Pixel Watches için cihaz yazılımı güncellemesi, şarj sürelerini gözden geçirmemizi gerektiriyordu; yeni zamanlar, ortalama bir kullanıcının deneyimleyeceği türden.”

Görünüşe göre şirket bu ürün yazılımı güncellemesinin ne zaman çıktığını açıklamadı. Google, Pixel Watch’taki şarj hızlarını azaltmanın neden gerekli olduğunu düşündüklerini de açıklamadı.

Bunun, akıllı saatin şarj sırasında aşırı ısınmasını önlemek için yapılan bir hamle olduğu tahmin edilebilir. Bu aynı zamanda pil sağlığının bozulmasını önlemeye yardımcı olacak bir adım da olabilir. Durum ne olursa olsun, haberler Pixel Watch’u olanlar için hala üzücü.

Pixel Watch’un cihaz yazılımı güncellemesinden sonra şarj olması artık daha uzun sürüyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow