Bu Yapay Zeka Motoru, Sorularınızı Yanıtlayacak Bilimsel Araştırma Makaleleri Bulacak

İnternet sayesinde, bilimsel araştırma dünyası her zamankinden daha erişilebilir. Çalışmalar ve makaleler çeşitli programlar aracılığıyla çok sayıda farklı formatta paylaşılır, ancak belirli bir konudaki en son ve en yetkili araştırmayı bulmak zor olabilir. En azından ürünün arkasındaki ekibe göre Mutabakatın devreye girdiği yer burasıdır. Konsensüs (şu anda beta sürümünde), Google’ın sunma eğiliminde olduğundan daha gelişmiş […]

Bu Yapay Zeka Motoru, Sorularınızı Yanıtlayacak Bilimsel Araştırma Makaleleri Bulacak

İnternet sayesinde, bilimsel araştırma dünyası her zamankinden daha erişilebilir. Çalışmalar ve makaleler çeşitli programlar aracılığıyla çok sayıda farklı formatta paylaşılır, ancak belirli bir konudaki en son ve en yetkili araştırmayı bulmak zor olabilir. En azından ürünün arkasındaki ekibe göre Mutabakatın devreye girdiği yer burasıdır. Konsensüs (şu anda beta sürümünde), Google’ın sunma eğiliminde olduğundan daha gelişmiş ve uyarlanmış olduğu varsayılan sonuçlar sunan bir arama motorudur – ancak bu, Google Bard sayesinde çok yakında değişebilir.

Yapımcılar, arama motorlarına özgü reklam ağırlıklı sonuçlara bir göz atarken, “Yapay zeka modellerimizi doktoralar tarafından açıklama eklenmiş on binlerce kağıt üzerinde eğittik” diyor. Bu sayede Consensus arama sonuçları sadece doğrulanmış bilimsel kaynaklar olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı makalelerin ne zaman, kim tarafından ve hangi dergide yayınlandığını da görebilir. Daha da önemlisi, her sonuç, kullanıcının aramasıyla ortaya çıkan sorunun cevabını sunan, söz konusu makaleden bir alıntı içerir.

Teknory