Apple MacBook Pro M2 Max İncelemesi (2023): Taşınabilir Gücün Fiyatı

Apple’ın en yeni Macbook Pro’su, önceki nesille aynı çerçeveye tonlarca güç ve uzun pil ömrü sığdırıyor, ancak tüm bu ekstraların bir bedeli var. Teknory

Apple MacBook Pro M2 Max İncelemesi (2023): Taşınabilir Gücün Fiyatı

Apple’ın en yeni Macbook Pro’su, önceki nesille aynı çerçeveye tonlarca güç ve uzun pil ömrü sığdırıyor, ancak tüm bu ekstraların bir bedeli var.

Teknoloji dünyası kesinlikle abartıdan veya düzenli yeniden icattan çekinmiyor ve yine de 2023 MacBook Pro'ya baktığınızda , Apple'ın profesyonel serisi dizüstü bilgisayarlarının en yenisi ve en büyüğü olduğunu bilmediğiniz için tamamen affedileceksiniz. Aslında, bu cehalet, "Bu Mac Hakkında" iletişim kutusunu (veya kredi kartı ekstrenizi) kontrol edene kadar devam edebilir.

Bunun nedeni, Apple'ın uzun süredir endüstriyel tasarımda "bozuk değilse tamir etme" yaklaşımına bağlı kalmasıdır. Çoğunlukla bu işe yaradı, kelebek klavyede gecikmeli düzeltmeler ve buna rağmen Touch Bar'ın geleceği hakkında - öyle ya da böyle - bir karar. En pahalı dizüstü bilgisayarının bu en yeni sürümü, geçen yılın modeliyle aynı görünebilir, ancak önemli olan içinde ne olduğu.

Aynı 14 inç veya 16 inç ekran seçeneklerine, aynı zarif alüminyum kasaya ve aynı bağlantı noktası dizisine sahip olursunuz. Son ikisi, 2021'de bazı rota düzeltmeleri gördü ve Apple nihayet dünyanın her şeye tercih ederek Thunderbolt 4'ü tüm kalbiyle kucaklamaya hazır olmadığını kabul etti. Gösterinin Yıldızı ise Apple Silicon.

Apple'ın kendi çip tasarımlarına geçişinin büyük bir başarı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Intel'i devre dışı bırakmak çetin bir meydan okuma gibi görünüyordu - ve adil olmak gerekirse, bu henüz tam olarak bitmemiş bir yolculuk - ancak önemli faydaları oldu. Apple Silicon, MacBook Pro'nun uzun süredir ilgisini çeken multimedya, kodlama ve diğer yaratıcı görevler için lazer odaklı bir performans ve verimlilik dengesi sergiledi.

Teknory