Bugünün Wordle Yanıtı #542 – 13 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#542 – 13 Aralık 2022) cevabı konuşuluyor. Bir tekerlek parçası olma bağlamında, kelime Eski İngilizce’den “spaca”, yani “tekerleğin konuşması, yarıçap” anlamına gelir. “Büyük çivi” anlamına gelen aynı kökene sahip “baharat” ile ilgilidir – Proto-Hint-Avrupa kökenli “spei” kelimesinden keskin uç anlamına gelir ve aynı zamanda “sivri uç” kelimesinin köküdür (via […]

Bugünün Wordle Yanıtı #542 – 13 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#542 – 13 Aralık 2022) cevabı konuşuluyor. Bir tekerlek parçası olma bağlamında, kelime Eski İngilizce’den “spaca”, yani “tekerleğin konuşması, yarıçap” anlamına gelir. “Büyük çivi” anlamına gelen aynı kökene sahip “baharat” ile ilgilidir – Proto-Hint-Avrupa kökenli “spei” kelimesinden keskin uç anlamına gelir ve aynı zamanda “sivri uç” kelimesinin köküdür (via etimoloji).

Rastgele ilk tahminimiz olan “yara” pek fazla bilgi vermese de, “angarya” ile üçüncü tahminde iki kutucuğu yeşile çevirmiştik. Ne yazık ki, sırasıyla dördüncü ve beşinci tahminlerimiz olarak “stoke” ve “duman” kelimelerini denedik – her ikisinin de doğru konumda dört harfi vardı, ancak ikinci karo hala griydi. Neyse ki, cevap altıncı denemede ortaya çıktı. Vay. Daha hızlı bitireceğinizi umuyoruz ve eğlenceyi uzatmak istiyorsanız Wordle gibi deneyebileceğiniz başka oyunlar da burada.

Teknory