Bugünün Wordle Yanıtı #576 – 16 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız Kelime: “frock” Frak, keşişlerin, denizcilerin veya işçilerin giydiği gevşek bir dış giysidir, ancak İngiliz İngilizcesi bu kelimeyi kadın elbiselerini tanımlamak için kullanır. Etymonline’a göre, bilinen kök kelime, Eski Fransızca “froc”, 12. yüzyıldandır ve “bir keşişin alışkanlığı; giyim, elbise” olarak tercüme edilir. 15. yüzyıla kadar bir kadın veya kız çocuğu elbisesi […]

Bugünün Wordle Yanıtı #576 – 16 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız Kelime: “frock” Frak, keşişlerin, denizcilerin veya işçilerin giydiği gevşek bir dış giysidir, ancak İngiliz İngilizcesi bu kelimeyi kadın elbiselerini tanımlamak için kullanır. Etymonline’a göre, bilinen kök kelime, Eski Fransızca “froc”, 12. yüzyıldandır ve “bir keşişin alışkanlığı; giyim, elbise” olarak tercüme edilir. 15. yüzyıla kadar bir kadın veya kız çocuğu elbisesi olarak bilinmedi.

Kelimenin kaynağı bilinmiyor, ancak Etymonline bunun muhtemelen Frenk dilinde cübbe anlamına gelen “hrok” kelimesinden geldiğini bildiriyor; veya Latince “flocus”, bir tutam yünden. etimoloji “frak” kelimesinin Proto-Germen “*hrukkaz” veya ceket, tunik veya bornoz anlamına gelen “*rukkaz” kelimesinden geldiğini ileri sürerek, kelimenin kökeni hakkında herhangi bir belirsizlik bildirmiyor.

Bulmacayı dünkü gibi dört denemede çözdük. WordleBot’un tavsiye ettiği başlangıç ​​kelimelerinden biri olan turna ile gittik ve Bot’un kurallarına göre oynamak için güzel bir gün olduğu ortaya çıktı. Genelde yaptığımız gibi rastgele bir açılış sözcüğü kullansaydık, bulmacayı çözmek için muhtemelen daha fazla deneme gerekirdi. Umarız daha hızlı bitirirsiniz ve daha fazla bulmaca istiyorsanız, Wordle gibi sizi meşgul edecek daha fazla oyun burada.

Teknory