Bugünün Wordle Yanıtı #581- 21 Ocak 2023 Çözüm Ve Püf Noktaları

Bu noktaya kadar geldiyseniz ve ampul hala sönmediyse endişelenmeyin. Ne olursa olsun bu bulmacayı çözüyorsunuz. Aradığınız kelime “bulanık”. Tanıtım yazısı, tanıttığı materyal için bir satış konuşması görevi gören gösterişli bir kendini övgüdür. Genellikle bir özetten daha kısadır ve birincil amacı olay örgüsünü özetlemek değil, merak uyandırmak ve nihayetinde satın alma kararını tetiklemektir. Bu, eserden alıntılar, […]

Bugünün Wordle Yanıtı #581- 21 Ocak 2023 Çözüm Ve Püf Noktaları

Bu noktaya kadar geldiyseniz ve ampul hala sönmediyse endişelenmeyin. Ne olursa olsun bu bulmacayı çözüyorsunuz. Aradığınız kelime “bulanık”. Tanıtım yazısı, tanıttığı materyal için bir satış konuşması görevi gören gösterişli bir kendini övgüdür. Genellikle bir özetten daha kısadır ve birincil amacı olay örgüsünü özetlemek değil, merak uyandırmak ve nihayetinde satın alma kararını tetiklemektir. Bu, eserden alıntılar, eser sahibinin akranlarından gelen yüksek övgüler veya eserin alaka düzeyi veya değeri hakkında iddialar olabilir.

“Blurb” kelimesinin kökeni oldukça ilgi çekicidir – ilk kez 1907’de Amerikalı mizah yazarı Frank Gelett Burgess tarafından Amerikan Kitapçılar Derneği için bir akşam yemeğinde kullanıldı. Konuk yazarların en son kitaplarının hatıra kopyalarını sunmaları bir gelenekti ve Burgess, komik doğasına sadık kalarak, o zamanki en yeni eseri olan “A You A Bromide?” materyallerini kendi kendilerine onayladıkları için diğer yayıncılara çatmak.

etimoloji Olayla ilgili Publisher’s Weekly belgelerine atıfta bulunuyor ve Burgess’in şunları söylediğini aktarıyor: “‘Bulutlamak’, bir yayıncı gibi ses çıkarmaktır. Tanıtım yazısı, Frank A. Munsey tarafından dergisinin önüne kırmızı mürekkeple ‘I’ yazdığında icat edildi. Munsey’in bu sayısını fırınımdan çıkan en sıcak turta olarak kabul et.” Çoğu etimoloji kaynağı, bu terim için Burgess’in kendisine atıfta bulunduğundan, hesabın ne kadar doğru olduğu belirsizdir.

Bugün cevabı bulmak altı denememizi de aldı ve umarız daha hızlı bitirirsiniz. İleriye dönük oyun oynamanıza yardımcı olmak için, Wordle’ı hızlı bir şekilde çözmek için bu ipuçlarına göz atın ve daha fazla meydan okuma arıyorsanız, burada Wordle gibi deneyebileceğiniz daha fazla bulmaca var.

Teknory