Büyük Google Pixel Fold sızıntısı umut verici görünüyor

TL;DR Google Pixel Fold’un bir dizi konsept görüntüsü sızdırıldı. İşlemeler, kaynağın “çok, çok emin” olduğu, görüntülenen tasarımlara dayanmaktadır. Katlanabilir telefon, ikinci bir ekran takılıyken Pixel 7 Pro’ya çok benziyor. Front Page Tech ve sızıntı yapan Jon Prosser, YouTube kanalının yayınladığı tüm sızıntılar söz konusu olduğunda mükemmel bir sicile sahip değil. Ancak, Google sızıntıları söz konusu […]

Büyük Google Pixel Fold sızıntısı umut verici görünüyor

TL;DR

  • Google Pixel Fold’un bir dizi konsept görüntüsü sızdırıldı.
  • İşlemeler, kaynağın “çok, çok emin” olduğu, görüntülenen tasarımlara dayanmaktadır.
  • Katlanabilir telefon, ikinci bir ekran takılıyken Pixel 7 Pro’ya çok benziyor.

Front Page Tech ve sızıntı yapan Jon Prosser, YouTube kanalının yayınladığı tüm sızıntılar söz konusu olduğunda mükemmel bir sicile sahip değil. Ancak, Google sızıntıları söz konusu olduğunda Prosser ve ekibi oldukça isabetli olmuştur. Her ikisi de diğer sızıntılardan aylar önce iniş yapan Pixel 6’nın yeniden tasarımını ve Pixel Watch’ı doğru bir şekilde sızdırdı.

Bugün, Prosser, muhtemelen Pixel Notepad olarak bilineceği iddia edilen Google Pixel Fold’un görüntülerini sızdırdı. Adı ne olursa olsun, telefon Google’ın ilk katlanabilir akıllı telefonu olacaktı – aslında Google’ın her türden ilk katlanabilir cihazı.

Konuya girmeden önce lütfen bunların CAD tabanlı renderlar olmadığını unutmayın. Bunlar, Prosser’in doğrudan belirttiği gibi, “Kaynaklardan aldığım görüntülere ve ‘diğer şeylere’ dayalı 3B oluşturmalardır.” Başka bir deyişle, bu görselleştirmeler, ayrıntılar söz konusu olduğunda büyük olasılıkla yanlıştır, ancak cihazın genel olarak neye benzediğinin genel sunumunda muhtemelen doğru olacaktır.

Google Pixel Fold sızdırılmış görseller

İlk olarak, bu katlanabilir telefon bir Google Pixel 7 Pro’ya çok benziyor. Kamera çubuğu hemen hemen doğrudan 7 Pro’dan kaldırılmıştır ve genel tasarım en yeni Piksellere geri döner.

Prosser, metal ve camdan yapılmış birinci sınıf bir telefon olduğunu söylüyor. Katlanabilir ekranın iç tarafında, görünüşte dahili öne bakan kamerayı sağ üstte barındırmak için bazı büyük çerçeveler var. Geleneksel ortalanmış kesme yolunu seçecek bir dış selfie kamerası olması muhtemeldir.

Prosser ayrıca, daha önce söylentileri gördüğümüz gibi, telefonun Pixel Notepad yerine Pixel Fold olarak adlandırılacağından emin olduğunu söylüyor. Bu, Google’ın bir sürü fikir deniyor gibi göründüğü için, herhangi bir katlanabilir Pixel sızıntısının çok cılız doğasına işaret ediyor. Örneğin, burada sonuncusunu gördüğümüz Passport, Pipit ve Felix dahil olmak üzere Google’dan katlanabileceği iddia edilenler için en az üç kod adı gördük.

Son olarak Prosser, bu telefonun ucuz olmayacağını iddia ediyor. Görünüşe göre Google, iddia edilen fiyatın 1.800 doları aşabileceği iddia edilen Galaxy Z Fold numaralarını arıyor olabilir. Bununla birlikte, bu bilgilerin çoğu bize oldukça kabataslak göründüğü için bekleyip bunun işe yarayıp yaramadığını görmemiz gerekecek. Prosser ayrıca bu telefonun Mayıs ayında I/O 2023’te piyasaya sürülebileceğini söylüyor, ancak bu da biraz abartılı görünüyor.

Teknory