Bugünün Wordle Yanıtı #597 – 6 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz, aradığınız kelime “dokuzuncu” dur. Orta İngilizce “nīn” veya Eski İngilizce “nigen” kelimesinden Proto-Germen “*newun” (via etimoloji). Kelimenin en popüler kullanımlarından biri, dokuz cana sahip kediler bağlamındadır. Başına Haber haftası, sözün kökeni belirsiz, ancak devam eden hikaye, bunun Eski Mısır’dan olduğu yönünde. Kedileri ve diğer kedigil hayvanları putlaştırdılar ve hatta heykellerini diktiler. Efsaneye […]

Bugünün Wordle Yanıtı #597 – 6 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz, aradığınız kelime “dokuzuncu” dur. Orta İngilizce “nīn” veya Eski İngilizce “nigen” kelimesinden Proto-Germen “*newun” (via etimoloji).

Kelimenin en popüler kullanımlarından biri, dokuz cana sahip kediler bağlamındadır. Başına Haber haftası, sözün kökeni belirsiz, ancak devam eden hikaye, bunun Eski Mısır’dan olduğu yönünde. Kedileri ve diğer kedigil hayvanları putlaştırdılar ve hatta heykellerini diktiler. Efsaneye göre Mısır güneş tanrısı Atum-Ra, yeraltı dünyasını ziyaret edebilmek için kedi kılığına girerdi. Atum-Ra, sekiz tanrı daha doğurdu ve böylece birinde dokuz yaşamı temsil etti.

Bugün, olası cevapları 2.315’ten sadece 35’e indiren açılış tahminimiz “yanmış” ile bir şans eseri yaşadık. cevap açıktı.

Teknory