Bugünün Wordle Yanıtı #600 – 9 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle bilmecesinin (#600 — 9 Şubat 2023) çözümü sahnedir. Bir kürsü veya podyumun tanımı olmasının yanı sıra, kelime aynı zamanda işçiler için bir yapı iskelesini veya bir mikroskobun incelenmek üzere üzerine nesnelerin yerleştirildiği parçasını (üzerinden) tanımlar. Merriam Webster). “Sahne”, bir yolculukta mesken, performans aşaması, aşama veya dinlenme olarak tercüme edilen Eski Fransızca “estage” kelimesinden […]

Bugünün Wordle Yanıtı #600 – 9 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle bilmecesinin (#600 — 9 Şubat 2023) çözümü sahnedir. Bir kürsü veya podyumun tanımı olmasının yanı sıra, kelime aynı zamanda işçiler için bir yapı iskelesini veya bir mikroskobun incelenmek üzere üzerine nesnelerin yerleştirildiği parçasını (üzerinden) tanımlar. Merriam Webster). “Sahne”, bir yolculukta mesken, performans aşaması, aşama veya dinlenme olarak tercüme edilen Eski Fransızca “estage” kelimesinden gelir. “Bir evin, sahnenin, zeminin, çatı katının hikayesi” anlamına gelen Modern Fransızca “étage” haline geldi (üzerinden etimoloji). Sözcüğün kökleri, “ayakta durmak” anlamına gelen “bakış”ın geçmişteki ortacı olan Latince “statum”da da bulunur.

Bir dizi iyi bilinen deyimin kökleri, “sahne” kelimesinin teatral veya performans bağlamında kullanılmasına dayanmaktadır. Örneğin, bir sahne fısıltısında bir şey söylemek, performansçıların veya yönlendiricilerin sahnede yapabileceği gibi süper sessizce söylemektir. Bir şeye zemin hazırlamak, o şeyin olmasını mümkün kılmak demektir; ve bir şey sahnenin merkezinde yer alıyorsa, bu onun çok önemli olduğu anlamına gelir, tıpkı bir ana karakterin veya oyuncunun gerçek bir sahnenin merkezinde konumlandırılması gibi.

Bugün açılış tahmini olarak “vinç” ile gittik ve doğru konumlarda iki harf içerdiğinden, kodu kırmak için yalnızca iki tahmin daha gerekti. Umarız daha hızlı bitirirsiniz ve eğlenceyi uzatmak isterseniz, Wordle gibi sizi meşgul edecek daha fazla oyun burada.

Teknory