Bugünün Wordle Yanıtı #616 – 25 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının çözümü “elli” dir. Kelime yaygın kullanımda olduğu için, kökenini hiç sorgulamadıysanız, tamamen anlaşılabilir. Bugüne kadar Wordle’dan hoşlanmamızın sebeplerinden biri de bu; yeni kelimeler öğrenmek ve zaten bildiklerimiz hakkında daha fazla şey öğrenmek için harika bir sıçrama tahtası. Buna göre etimoloji“elli”, aynı anlama gelen Eski İngilizce “fiftig” kelimesinden gelir ve bu iki kelimenin […]

Bugünün Wordle Yanıtı #616 – 25 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının çözümü “elli” dir. Kelime yaygın kullanımda olduğu için, kökenini hiç sorgulamadıysanız, tamamen anlaşılabilir. Bugüne kadar Wordle’dan hoşlanmamızın sebeplerinden biri de bu; yeni kelimeler öğrenmek ve zaten bildiklerimiz hakkında daha fazla şey öğrenmek için harika bir sıçrama tahtası. Buna göre etimoloji“elli”, aynı anlama gelen Eski İngilizce “fiftig” kelimesinden gelir ve bu iki kelimenin birleşimidir – “beş” anlamına gelen “fif” (kendisi Proto-Hint-Avrupa kökü “penkwe-“) ve “tig” on kişilik bir grup anlamına gelir.

Bu kadar sıradan bir kelime için, onu anlamamızın beş tahminde bulunması biraz şaşırtıcı. Başlangıç ​​tahmini olarak “ons” ile gittik ve bu özellikle şanssız bir başlangıçtı – geriye 382 olası cevap kaldı. Sırada “ekose” denendikten sonra bu sayı 54’e düştü ve “şirk” bunu yediye indirdi. Bu noktada, sadece bir karoyu sarıya çevirmiştik ve hiçbirini yeşile çevirmiştik, ancak “hemen” tahmin her şeyi değiştirdi. Üç taşı daha yeşile çevirdi ve yalnızca bir olası yanıt bıraktı. Bulmacayı bizden daha hızlı bitireceğinizi umuyoruz ve eğlenceyi uzatmak istiyorsanız işte Wordle gibi diğer oyunlar.

Teknory