Bugünün Wordle Yanıtı #620 – 1 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız kelime “geyik” Dünyanın birçok yerinde geyik olarak da bilinir (Kuzey Amerika’da farklı bir hayvana geyik denir), geyik ailesinin en büyük ve en ağır türüdür. Yetişkin erkek geyiği, her yıl döktükleri ve yeniden büyüttükleri kendine özgü geniş boynuzlarından tanıyacaksınız. Hayvan adları genellikle etimolojik araştırmanın konusu değildir, ancak geyiğe neden böyle ad […]

Bugünün Wordle Yanıtı #620 – 1 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız kelime “geyik” Dünyanın birçok yerinde geyik olarak da bilinir (Kuzey Amerika’da farklı bir hayvana geyik denir), geyik ailesinin en büyük ve en ağır türüdür. Yetişkin erkek geyiği, her yıl döktükleri ve yeniden büyüttükleri kendine özgü geniş boynuzlarından tanıyacaksınız.

Hayvan adları genellikle etimolojik araştırmanın konusu değildir, ancak geyiğe neden böyle ad verildiğini öğrenmek için kazmaya gittik. Bir cevap olarak, Britanya ismin Kanada’nın Innu halkının Algonquian dilinden gelen ve kelimenin tam anlamıyla “soyucu ve ağaç kabuğu yiyen” olarak tercüme edilen “moosh” kelimesinden türetildiğini bildiriyor. etimoloji benzer bilgiler sağlar, ancak kelimenin kökenine daha fazla ışık tutar ve köklerinin muhtemelen Abenaki “moosu” ya kadar uzanan Narragansett “moos”tan gelebileceğini açıklar.

Şanslı bir başlangıç ​​kelimesi olan stoke sayesinde, bugün dördüncü denemede kodu kırdık. “Sonda” ve “kaz” ı tahmin ettikten sonra cevap açıktı. Çabucak bitirmenizi umuyoruz – ve bundan sonra da bunu yaptığınızdan emin olmak için, işte size Wordle bulmacalarını çözmek için stratejik bir rehber. Eğlenceyi sürdürmek ve başka bir Wordle bulmacası için 24 saat beklemek zorunda kalmamak istiyorsanız, deneyebileceğiniz bazı benzer oyunlar burada.

Teknory