Kullanılmış Elektrikli Araba Alırken 10 Anahtar Soru

Arabanızı bir yolculuğa çıkarmak bir Amerikan geleneğidir ve kros sürüşü için altyapı iyi kurulmuştur. Uzun yolculuklar için bir EV kullanmak benzersiz zorluklar sunar. Tesla, menzili hızlı ve kolay bir şekilde artırabilen güçlü bir Supercharger ağı sunarken, bunlar pahalı arabalardır. Tesla modelleri de değerlerini koruyarak kullanılmış olanları oldukça pahalı hale getiriyor. Çoğu çalışan insan için daha […]

Kullanılmış Elektrikli Araba Alırken 10 Anahtar Soru

Arabanızı bir yolculuğa çıkarmak bir Amerikan geleneğidir ve kros sürüşü için altyapı iyi kurulmuştur. Uzun yolculuklar için bir EV kullanmak benzersiz zorluklar sunar. Tesla, menzili hızlı ve kolay bir şekilde artırabilen güçlü bir Supercharger ağı sunarken, bunlar pahalı arabalardır. Tesla modelleri de değerlerini koruyarak kullanılmış olanları oldukça pahalı hale getiriyor. Çoğu çalışan insan için daha mütevazı ve pratik bir şeye ihtiyaç vardır. Ülke genelinde Tesla dışında hala geniş şarj ağları var, ancak seyahat yine de dikkate alınacak.

Çoğu insan sadece ara sıra ailesini görmek veya tatil için uzun yolculuklara çıkar. Teknoloji ve ilgili altyapı olgunlaşana kadar, bir EV’ye sahip olmak, ara sıra yollara çıkanlar için biraz sorun olabilir. Ancak elektrikli bir araba yakıtta maliyet tasarrufu sağlayabiliyorsa, ara sıra kiralama ile bir gezi yapılabilir. Elektrikli araç kullanmak isteyen sıradan yolcular için, hala birçok kullanılmış EV içeren, yeterli menzile sahip bir araba seçmeniz gerekecek.

Perspektif için, InsideHook, bir Minnesotalının deneyimini ayrıntılı bir şekilde anlatan bir makale yayınladı. Volkswagen ID.4 ülke çapında seyahat ediyor. Menzil kaygısı konusundaki korkuların çoğunlukla asılsız olduğu ortaya çıkarken, şarj cihazlarının mevcut olmasını sağlamak için yolculuklar normalden daha fazla planlama gerektiriyordu. Neyse ki, hepsi olmasa da çoğu EV’ler, şarj cihazlarıyla rotaları otomatik olarak haritalayacak ve deneyimi sorunsuz hale getirecek.

Teknory