Bugünün Wordle Yanıtı #654 – 4 Nisan 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#654 – 4 Nisan 2023) çözümü “oran”. Merriam Webster “oran”ı “iki veya daha fazla şey arasındaki nicelik, miktar veya büyüklük ilişkisi” olarak tanımlar, ancak matematiksel anlamda kelimenin anlamı daha geniştir. Bu anlamda oran, iki benzer büyüklük arasındaki nicelik ilişkisini tanımlar ve bir faktörün diğerine bölünebilme sayısıyla ölçülür. Etymonline aracılığıyla, […]

Bugünün Wordle Yanıtı #654 – 4 Nisan 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#654 – 4 Nisan 2023) çözümü “oran”. Merriam Webster “oran”ı “iki veya daha fazla şey arasındaki nicelik, miktar veya büyüklük ilişkisi” olarak tanımlar, ancak matematiksel anlamda kelimenin anlamı daha geniştir. Bu anlamda oran, iki benzer büyüklük arasındaki nicelik ilişkisini tanımlar ve bir faktörün diğerine bölünebilme sayısıyla ölçülür.

Etymonline aracılığıyla, “oran”, orijinal olarak “bir hesap, hesap, bir numaralandırma veya bir hesaplama” anlamına gelen ve akıl yürütme veya yargılama olarak zihinsel eyleme uygulanan aktarılmış bir anlamda aynı hecelemeli Latince bir kelimeden gelir. Hesaplamak, hesaba katmak, düşünmek veya inanmak anlamına gelen “reri”nin geçmiş-katılımcı kökü olan “rat-” kök sözcüğünden türetilmiştir – kendisi de Proto-Hint-Avrupa kökü “re-“, “düşünmek, akıl yürütmek” anlamına gelir. veya sayın.”

Bazı Yunanca çevirilerde, “oran” genellikle Yunanca “logos”u temsil etmek için kullanılmıştır, çünkü her ikisi de hesaplama veya akıl anlamında benzer anlamlara sahiptir, ancak logos anlam olarak “konuşma, kelime veya ifade.”

İlk tahminimiz olarak WordleBot’un favori başlangıç ​​kelimesi “kayrak” ile bugün dört denemede kodu kırdık. Tahtayı olası yanıtlardan silerek, yalnızca 64 olası tahmin bırakarak oldukça başarılı oldu. Ondan sonra “şey” kelimesini denedik ve bu, havuzun boyutunu sekiz kelimeye indirdi. Sonra, “koku”yu tahmin ettik ve bundan sonra sadece bir olası cevap vardı. Umarız cevaba ulaşmak için daha az deneme yapmanız gerekir.

Teknory