CES 2024: Samsung, küresel robot arkadaşı Ballie’yi yeniden duyurdu

Geleceğe doğru ilerledikçe evlerimizi yöneten biraz ürkütücü robot arkadaşlarımız olacaksa, en azından sevimli olmalılar. Zaten Samsung’un MO’su da bu gibi görünüyor. Koreli teknoloji devi, CES 2024 basın toplantısında, ilk olarak 2020’nin başındaki giderek uzaklaşan COVID öncesi günlerde duyurulduğu küresel bir robot arkadaşı olan yeni ve geliştirilmiş Ballie’yi tanıttı. Fiyatı veya çıkış tarihi açıklanan model, dört […]

CES 2024: Samsung, küresel robot arkadaşı Ballie’yi yeniden duyurdu

Geleceğe doğru ilerledikçe evlerimizi yöneten biraz ürkütücü robot arkadaşlarımız olacaksa, en azından sevimli olmalılar.

Zaten Samsung’un MO’su da bu gibi görünüyor. Koreli teknoloji devi, CES 2024 basın toplantısında, ilk olarak 2020’nin başındaki giderek uzaklaşan COVID öncesi günlerde duyurulduğu küresel bir robot arkadaşı olan yeni ve geliştirilmiş Ballie’yi tanıttı. Fiyatı veya çıkış tarihi açıklanan model, dört yıl önce gösterilen prototipe göre daha büyük ve daha pürüzsüz bir dış dokuya sahip görünüyor.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2024: Bu çılgın dizüstü bilgisayar, bir tablete, bir fana veya bir robot arkadaşınıza bağlanmanıza olanak tanıyor

Samsung, Ballie’yi sahneye falan çıkarmadı, bunun yerine hızlı bir konsept kanıtı fragman videosunu tercih etti. Fragmanda, Ballie’nin, köpeğin (akıllı?) yemek kasesini yeniden doldurmadan önce sahibini, köpeğinin işe yaramaz olduğu konusunda uzaktan uyardığını görebilirsiniz. Ballie ayrıca ışıklar ve diğer cihazlar gibi Samsung akıllı ev cihazlarını da uzaktan kontrol edebiliyor. Ballie ile sahibi arasındaki iletişim, kısa mesaj benzeri bir uygulama biçiminde görünüyor.

Ballie ile ilgili cevaplanmamış sorular (onu ne zaman ve ne kadar ele geçirebileceğimizin yanı sıra) farklı yüzeylerde ne kadar iyi dönebildiği, pilinin ne kadar dayandığı, nasıl şarj olduğu ve köpeğinizin onunla anlaşıp anlaşamayacağı gibi sorular da var. ya da onu ortadan kaldırmaya çalışın.

Ama en azından Ballie’nin yaşadığını biliyoruz. Gerçekten önemli olan bu.

Teknory