Chicken Run 2, Animasyonlu Devam Filminin Yönetmeninden Çılgın Bir Teaser Aldı

Özet Chicken Run: Dawn of the Nugget, konuşan tavuklar için cennet gibi, organik bir ada eviyle daha büyük bir ölçek yaratmayı amaçlıyor ve yönetmen Sam Fell, bunu MCU’nun Wakanda’sıyla karşılaştırdı. Orijinal Chicken Run büyük bir başarıydı ve devam filminin bu başarıya ulaşabilmesi için yüksek beklentileri karşılaması gerekecek. Netflix’in uluslararası dağıtım desteği ve yetenekli seslendirme sanatçılarıyla […]

Chicken Run 2, Animasyonlu Devam Filminin Yönetmeninden Çılgın Bir Teaser Aldı

Özet

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget, konuşan tavuklar için cennet gibi, organik bir ada eviyle daha büyük bir ölçek yaratmayı amaçlıyor ve yönetmen Sam Fell, bunu MCU’nun Wakanda’sıyla karşılaştırdı.
  • Orijinal Chicken Run büyük bir başarıydı ve devam filminin bu başarıya ulaşabilmesi için yüksek beklentileri karşılaması gerekecek.
  • Netflix’in uluslararası dağıtım desteği ve yetenekli seslendirme sanatçılarıyla devam filmi, Aardman klasiğinin değerli bir devamı olma potansiyeline sahip.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Sam Fell, yakında çıkacak animasyon devam filminin yönetmeni Tavuk Koşusu: Nugget’ın ŞafağıMarvel Sinematik Evreninin en ikonik mekanlarından biriyle alışılmadık bir karşılaştırma sağladı. 2000’in hit stop-motion komedisinin devamı Tavuk Koşusu, Nugget’ın Şafağı Tweedy’nin çiftliğinden kaçan tavuklar, bir adadaki kuş barınağında kendilerine yeni hayatlar kurduktan sonra toplanacak. Küçük bir avuç orijinal iken Tavuk Koşusu Seslendirme sanatçıları geri dönüyor, Ginger (daha önce Julia Sawalha tarafından canlandırılmıştı) ve Rocky (Mel Gibson) gibi ana karakterler Thandiwe Newton ve Zachary Levi ile yeniden canlandırıldı.

İle konuşmak İmparatorlukDüştü ipuçları Tavuk Koşusu: Nugget’ın Şafağıçok “daha büyük ölçek” ve tavukların yeni ada evi için beklenmedik bir karşılaştırma sağlıyor. Filmin Tavuk Adası’na “Tavuklar için WakandaTweedy’nin çiftliğindeki karakterlerin, yeni buldukları özgürlüklerinde, el yapımı süslerle dolu cennet gibi bir toplum kurduklarını açıklıyor. Aşağıdaki yorumlarına göz atın:

“Tavuklar için Wakanda. Filmin tamamı aslında daha büyük bir ölçekte. Her şey organik ve sıcak, düz bir çizgi yok; düzenli hiçbir şey yok, çok organik ve cennet gibi. Çok güzel, doğal bir yer. Dünyayı, çiçekleri, bahçeleri geliştirmeye erkenden zaman harcadık ve ‘Bir tavuk nasıl yaşamak ister?’ diye düşündük. Bir tavuk nasıl ev yapar? Onların dünyası nasıl bir yer?’

“Kendinizi bu seviyeye indiriyorsunuz ve nesnelerin ne kadar büyük olduğunu ve onları nasıl kullanabileceğinizi hayal etmeye başlıyorsunuz. Bu tavukların yarı insan olduğu belli, konuşuyorlar. Sıfırdan düşünmek güzeldi. ‘O adada neye ihtiyaçları var?’ Aslında tavuklara o kadar da ihtiyaçları yok; onların hoşuma giden tarafı da bu.”


Chicken Run: Dawn of the Nugget Orijinal Aardman Classic’e Kadar Yaşayacak mı?

Netflix’e 15 Aralık’ta gelmesi planlanan yayın akışı Tavuk Koşusu: Nugget’ın Şafağı izleyicilerin asi Ginger ve onun tüylü arkadaşlarıyla ilk tanışmasının üzerinden 23 yıl geçecek. Orijinal film, dünya çapında 227 milyon doların üzerinde gişe hasılatı elde etti. Tavuk Koşusu tüm zamanların en çok hasılat yapan stop-motion animasyon filmi olmaya devam ediyor ve eleştirmenlerden tam not alan Aardman stüdyolarının en unutulmaz filmlerinden biri.

İlkinin büyük başarısından dolayı Tavuk KoşusuAardman’ın yeni devam filmi, orijinalin belirlediği inanılmaz derecede yüksek standartları karşılayabildiğini kanıtlamakla uğraşmak zorunda kalacak. Netflix, DreamWorks’ün 2006’daki çöküşün ardından Aardman ile ortaklığını sonlandırmasının ardından filmin uluslararası dağıtımını üstlenmek için devreye girdi. Uzaklaştı, Tavuk Koşusu: Nugget’ın Şafağı selefinin rekor kıran gişe hasılatı ile rekabet edip edemeyeceğini asla görme fırsatına bile sahip olmayacak.

Bununla birlikte, Aralık tatil döneminde eş zamanlı olarak uluslararası yayın yapılmasının Netflix için hala hatırı sayılır bir izlenme sayısına ulaşması kaçınılmaz. Dahası, yeni filmde Gibson’ın Rocky’sinin hemen tanınabilen vokalleri eksik olsa da, hem Newton hem de Levi kendi başlarına kayda değer yetenekler ve aynı zamanda yükselen yıldız da onlara katılıyor. Bizden geriye kalanlar‘ Bella Ramsey çiftin kızı Molly’yi canlandıracak. Şansın varsa, Tavuk Koşusu: Nugget’ın Şafağı orijinal Aardman klasiğinin fazlasıyla değerli bir devamı olduğunu kanıtlayacak.

Kaynak: İmparatorluk

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow