‘Çift Dokunma’nın gölgesinde kalan: 5 küçümsenen Apple Watch Series 9 özelliği

Apple’ın Apple Watch Series 9’daki yeni çift dokunma özelliği harika. Ama biraz fazla ilgi görmeye başladı. Evet, yeni Apple Watch’u ona dokunmadan, parmaklarınızı birbirine dokundurarak kullanabilmeniz harika bir şey. Ancak yeni saatlerin aynı zamanda daha iyi işlem gücüne, daha kullanışlı Siri’ye ve daha az yıkıcı çevresel ayak izine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Değilse, öğrenmenin zamanı […]

‘Çift Dokunma’nın gölgesinde kalan: 5 küçümsenen Apple Watch Series 9 özelliği

Apple’ın Apple Watch Series 9’daki yeni çift dokunma özelliği harika. Ama biraz fazla ilgi görmeye başladı.

Evet, yeni Apple Watch’u ona dokunmadan, parmaklarınızı birbirine dokundurarak kullanabilmeniz harika bir şey. Ancak yeni saatlerin aynı zamanda daha iyi işlem gücüne, daha kullanışlı Siri’ye ve daha az yıkıcı çevresel ayak izine sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Değilse, öğrenmenin zamanı geldi. İşte Apple Watch Series 9’un yeterince önemsenmeyen bazı yeni özellikleri.

AYRICA BAKINIZ:

Apple Watch Series 10 söylentileri: Şu ana kadar bildiklerimiz

1. Yeni S9 işlemci

Tartışacağımız bu hafife alınan eklemelerden ilki en basit olanı: Apple yeni saatlere yeni bir S9 işlemci verdi. Bu, daha hızlı olacakları ve daha iyi pil ömrüne sahip olacakları anlamına geliyor. Cihazı gerçekten denemeden bunun ne kadar bir gelişme olduğunu söylemek zor, ancak performans artışına asla hayır demeyiz.

2. Siri nihayet serbest kaldı

Yeni işlemcinin sağladığı bir diğer özellik de cihazdaki Siri işlevselliğidir. Daha önce, Siri’yi kullanmak için Apple Watch’unuzu bir iPhone’a (kablosuz olarak) bağlamanız gerekiyordu çünkü tüm Siri işlemleri iPhone’da yapılıyor ve saate aktarılıyordu. Artık yakınınızda bir telefona ihtiyaç duymadan Siri’yi Apple Watch’ta kullanabilirsiniz. Üstelik konuşma diktesi de görünüşe göre daha iyi.

3. Daha iyi ultra geniş bant

Apple, Apple Watch Series 9’daki ultra geniş bant çipini güncelledi ve bu, bir şeyler kaybetmeyi seven insanlar için kesinlikle bir nimet olacak. Bilmiyorsanız ultra geniş bant çip, saatin yakındaki diğer cihazları bulmasına ve takip etmesine olanak tanıyor. Önceki Apple Watch’lardaki Bul işlevinden biraz daha hassas olması gerekir, ancak yine de, daha uzun uygulama süresi olmadan ne kadar iyi olduğunu söylemek zor.

4. Elveda deri

Eğlenceli gerçek: Apple Watch Series 9, Apple’ın ilk karbon nötr cihazıdır. Alüminyum kasa geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış, cihazlar temiz elektrikle üretiliyor ve belki de en ilginci hiçbir aksesuarı deriden yapılmayacak. Bu, daha geniş bir Apple girişiminde deriyi tamamen terk edip “FineWoven” adı verilen süet benzeri yeni bir malzemeyi tercih eden ilk cihazdır. Aptalca bir isim ama iyi bir amaç için.

5. Ultra detaylı saat yüzü

Yeni Apple Watch Ultra 2’ye özel olarak, söz konusu cihazın daha büyük ekranından yararlanan yeni bir saat kadranı var. Bu saat yüzü inanılmaz şekilde rakım, derinlik, sıcaklık ve yön gibi şeyleri gösteren ayrıntılı ve kapsamlı. Ekran ayrıca 3.000 nitlik bir tepe parlaklığa sahiptir, bu da onu parlak güneş ışığında bile görebileceğiniz anlamına gelir. Eğer yasal bir maceracıysanız, bu şeyler muhtemelen harikadır.

6. (Bonus) Hepsinin en önemli özelliği…

Apple Watch Series 9 zamanı gösterir. Saatlerin yapması gereken şey nedir biliyor musun? Tüm bu diğer özellikler harika, ancak en az önemsenen özelliği de unutmayalım.

Teknory