Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat, görmek istediklerimiz

Oliver Cragg / Android Yetkilisi Her yıl, önde gelen üreticilerden bir avuç oyun telefonunun piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Bununla birlikte, ASUS, özellikler, tasarım ve tabii ki saf güç söz konusu olduğunda neredeyse her zaman pastayı alır ve bunu yaparken de tutarlı bir şekilde satın alabileceğiniz en iyi Android telefonlar arasında yer alır. Bu yıl ASUS ROG […]

Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat, görmek istediklerimiz

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

Her yıl, önde gelen üreticilerden bir avuç oyun telefonunun piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Bununla birlikte, ASUS, özellikler, tasarım ve tabii ki saf güç söz konusu olduğunda neredeyse her zaman pastayı alır ve bunu yaparken de tutarlı bir şekilde satın alabileceğiniz en iyi Android telefonlar arasında yer alır. Bu yıl ASUS ROG Phone 7’yi görmeyi bekliyoruz – ve bu, 2023’ün en iyi oyun odaklı telefonu olabilir.

Peki bu yeni ASUS amiral gemisinden ne bekleyebiliriz? Tüm güvenilir söylentileri aşağıda topladık! Ayrıca birkaç istek listesi öğesi ekledik – görmeyi umduğumuz, ancak henüz kesin bir kanıtımız olmayan şeyler.

Kesinlikle bir ASUS ROG Phone 7 olacak mı?

ASUS, 2018’deki ilk ROG Phone’a ve 2022’de ROG Phone 6 serisi ve daha sonra ROG Phone 6D serisine kadar her yıl ROG Phone serisine yeni bir giriş yaptı. Bu nedenle, 2023’te başka bir telefon göreceğimize dair çok az şüphe var.

Ne olursa olsun, erken sızıntılar esasen bir ROG Phone 7 lansmanını garanti ediyor. Gelecek vaat eden sızıntı En iyi Google’ım (aracılığıyla Teknik Görünüm) sadece bir ASUS ROG Phone 7 olmayacağını, aynı zamanda üç farklı model olabileceğini söylüyor. Karşılık gelen model numaraları ile aşağıdaki gibi olacaktır:

  • ASUS ROG Telefon 7 — AI2205_A (Küresel), AI2205_B (Çin), AI2205_C (Hindistan)
  • ASUS ROG Telefon 7D — AI2205_D (Çin)
  • ASUS ROG Telefon 7 Ultimate — AI2205_E (Küresel), AI2205_F (Çin)

Model numaraları, Kuzey Amerika, Avrupa ve diğer ülkelerin ROG Phone 7 ve Ultimate varyantını görebileceğini gösteriyor. Bu arada Hindistan sadece vanilya modelini görebilmişti. ASUS’un ana üssü Çin, elbette üç modeli de görecekti.

ASUS devam edecekti varlığını onayla ROG Phone 7’nin 24 Mart’ta lansman etkinliğini duyurduğunda.

ASUS ROG Phone 7 çıkış tarihi nedir?

ASUS ROG Phone 6D Ultimate arka ekran

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

  • ROG Telefon 3: 2 Temmuz 2020
  • ROG Telefon 5: 10 Mart 2021
  • ROG Telefon 6: 5 Temmuz 2022

Geçtiğimiz birkaç yılda ASUS, Temmuz ayında yeni bir ROG Phone piyasaya sürdü. Buradaki tek aykırı değer, şirketin yeni ROG Phone’u Mart ayında çok daha erken piyasaya sürdüğü 2021’dir.

Ancak ASUS, 13 Nisan lansman tarihini (08:00 EDT) resmi olarak duyurmak için 24 Mart’ta sosyal medyayı kullandı. Bu, yıl içinde ROG Phone 6 serisinin lansmanından çok daha erken. Aşağıdaki lansman posterine göz atın.

Asus ROG Phone 7 tanıtım afişi

ASUS’un ana seriyi piyasaya sürdükten sonra biraz daha farklı bir ROG Phone modelini piyasaya sürme eğiliminde olduğunu da unutmayın. 2022 ve 2021’de sırasıyla ROG Phone 6D ve ROG Phone 5’leri gördük. Sırasıyla bir kez daha Eylül ve Ağustos aylarında başlatılanlar. Bu nedenle, beklemekte sorun yoksa, ASUS tüm duyurularını bitirene kadar oturup bir ROG Telefon satın almak iyi bir fikir olabilir. Bu şekilde, özellikle istediğiniz telefonu alacağınızdan emin olabilirsiniz.

ASUS ROG Phone 7 nasıl görünecek?

ASUS Rog Phone 6 ön ve aksesuarları

Robert Triggs / Android Otoritesi

ASUS ROG Phone 7 için henüz güvenilir bir tasarım sızıntısı görmedik. Ancak, geçmişte gördüklerimizle ilgili biraz spekülasyon yapabiliriz.

Bir ROG Phone’un arka paneli neredeyse her zaman çok “oyuncu” görünür. Pürüzlü çizgiler, rastgele metin parçaları ve bol miktarda RGB aydınlatma. Serinin geçmişi göz önüne alındığında, ASUS’un bundan uzaklaşacağından şüpheliyiz, bu nedenle devam edebilir ve başka bir oyuncu merkezli tasarım bekleyebilirsiniz.

Üst düzey ROG Telefonlar, ASUS ROG Phone 6 Pro’nun arkasındaki gibi küçük arka ekranlara da sahiptir. Bunlar genellikle bildirimleri görmenin, kendinizi ifade etmenin veya sadece havalı görünmenin bir yolu olarak işlev görür. ASUS’un bunu gelecekteki modellere dahil ettiğini görmek bizi şaşırtmaz.

Devam edebilir ve ROG Phone 7 serisi için belirgin bir “oyuncu” estetiği bekleyebilirsiniz.

Önceki tasarımlara göre, ROG Phone 7’de bir kulaklık jakı, kesintisiz bir ekran (örn. kalın bir üst çerçeveye gömülü özçekim kamerası) ve biri altta, diğeri yan tarafta olmak üzere iki USB-C bağlantı noktasına sahip olmasını bekleyebilirsiniz. taraf. Buradaki ekstra bağlantı noktası, manzara modunda oynarken ve/veya soğutucular ve denetleyiciler gibi çevre birimlerini bağlarken şarj etmek içindir.

Son olarak, ROG Telefonlar da neredeyse her zaman çok büyüktür. Büyük çerçeveleri ve ağır ağırlığı olan 6,6 inçlik bir ekrandan daha küçük bir şey beklemeyin.

ASUS ROG Phone 7 hangi özelliklere sahip olacak?

Birlikte verilen kasada ROG logosunun ASUS ROG Phone 5 ürün fotoğrafı

Ryan-Thomas Shaw / Android Otoritesi

Teknik özellikler söz konusu olduğunda ROG Telefonlar canavardır. Erken sızıntılar, ROG Phone 7’nin şu anda piyasadaki en güçlü Android işlemciyle gelebileceğini gösteriyor: Snapdragon 8 Gen 2. Bu, bu telefonların geçmişine dayanarak bu noktada neredeyse kesin.

Bir erken sızıntı ayrıca telefonların 16GB RAM ile gelebileceğini öne sürüyor ki bu çok saçma. ROG Phone 7 ayrıca 256 GB depolama alanıyla gelebilir ve Ultimate varyantı muhtemelen 512 GB ile gelebilir. Yine de hiçbir modelin microSD kart yuvasına sahip olmasını beklemiyoruz.

Bununla ilgili henüz bir sızıntımız yok ancak ROG Phone serisindeki son üç modelde 6.000 mAh piller bulunuyordu. Bu öncelik göz önüne alındığında, ROG Phone 7’nin de 6.000 mAh pil ile piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Kablosuz şarj beklemeyin (telefonların hiçbirinde buna sahip değildi), ancak ROG Phone 6 ve ROG Phone 5 65W’da şarj olduğundan hızlı kablolu şarj olasıdır. Bundan daha hızlı şarj görmemiz bile mümkün.

Telefonun içi için sahip olduğumuz şey bu. Dışarıdan, yeterince iyi bir kamera sistemi beklemelisiniz. Açıkçası, oyun telefonları fotoğrafçılık için güç merkezi olarak tasarlanmamıştır, ancak ASUS, ROG Phone serisinin fotoğrafçılık özelliklerini oldukça iyi hale getirmek için genellikle büyük çaba harcar. Devam edebilir ve güçlü bir ana sensör, iyi bir ultra geniş açı ve bir makro lens bekleyebilirsiniz. Bir telefoto elbette mümkündür, ancak buna bahse girmeyiz.

Son olarak, ekranın 1080p çözünürlüğe ve çok yüksek yenileme hızına (144Hz veya daha fazla) sahip AMOLED olacağı neredeyse kesin. ASUS bundan asla sapmadı, bu yüzden ROG Phone 7’nin trendi sürdüreceğine bahse gireriz.

ASUS ROG Phone 7’nin fiyatı ne kadar olacak?

ROG LED logosunun ASUS ROG Phone 5 ürün fotoğrafı

Ryan-Thomas Shaw / Android Otoritesi

  • ROG Telefon 3: 999 dolar
  • ROG Telefon 5: 999 dolar
  • ROG Telefon 6: 999 dolar

Son üç nesildir ASUS, ROG Phone serisindeki giriş seviyesi modele 999 dolardan sahip oldu. Dolayısıyla şirketin 2023 modelleriyle bu trendi sürdüreceğini varsaymak mantıklı.

Ancak, giriş seviyesi varyantlardan uzaklaştığınızda, bazı göz yaşartıcı fiyatlar görürsünüz. Örneğin 2022 ASUS ROG Phone 6D Ultimate, Avrupa’da 1.399 € (~ 1.501 $) fiyatla satışa sunuldu. ROG Phone 7 Ultimate’ın bu fiyatı karşılaması ve hatta aşması mümkün. Ayrıca ROG Phone 7 Pro’nun ROG Phone 7’ye göre daha yüksek bir fiyata gelmesini bekleyebilirsiniz. Örneğin, ROG Phone 6’nın Pro sürümü 300$ daha fazla geldi.


ASUS ROG Phone 7: Ne görmek istiyoruz?

ROG Phone 7, neredeyse kesinlikle en yüksek kalitede oyun oynamanıza izin verecek özelliklere sahip bir canavar olacak. Bununla birlikte, ROG Phone 7’den görmeyi umduğumuz ve oyunla pek ilgisi olmayan birkaç şey var. Bunlar sızıntılara veya söylentilere dayanmıyor; bunlar sadece bu oyun telefonundan görmek istediğimiz şeyler.

Daha iyi bir güncelleme sözü

Elinizde ASUS Rog Phone 6 ana ekranı

Robert Triggs / Android Otoritesi

ROG Phone’larla birlikte gelen Android dış görünümü iki tasarıma sahiptir: ROG UI ve Zen UI. İlki yukarıdaki resme benziyor, ikincisi ise stok Android’e çok yakın görünüyor. Her ikisi de harika görünüyor ve inanılmaz derecede hızlı ve pürüzsüz.

Ancak ASUS’un tüm telefonlarına güncelleme taahhüdü ciddi şekilde eksik. Şirket, ROG Phone 7 için (neredeyse kesinlikle Android 13 ile piyasaya sürülecek) Android 15 aracılığıyla destek anlamına gelen iki Android sürümü vaat ediyor. Bu oldukça vasat olsa da, ASUS bu güncellemeleri bir buz gibi sunarak işleri daha da kötüleştiriyor. adımlamak.

Samsung, OnePlus gibi şirketler ve dörtten fazla Android yükseltme taahhüdü ile ASUS’un oyununu yükseltme zamanı geldi. En az üç Android yükseltmesi ve yamalar için istikrarlı ve hızlı bir tempo istiyoruz. Bir telefona 1.000 dolardan fazla harcarsanız, bir şirketin yatırıma değmesi için yapabileceği en az şey budur.

Bir amiral gemisi kamera deneyimi

ASUS Rog Phone 6 kamera muhafazası

Robert Triggs / Android Otoritesi

ASUS, ROG Telefonları ile harika bir kamera deneyimi sunuyor. Serinin oyun oynamak için tasarlandığını düşünürsek, cihazlarının bu yönünü tamamen görmezden gelen şirketi kolayca affedebiliriz. Ama öyle değil, ROG Telefonlar standart enstantaneleriniz için harika.

Bununla birlikte, kamera deneyiminin hala amiral gemisi seviyesinde olmaması, bir ROG Phone’un birinin günlük sürücüsü olmasını engelleyen en büyük şeylerden biridir. Evet, bir ROG Telefonun oyun oynaması gerekir, ancak büyük, güzel bir ekranı, muazzam bir pili, tonlarca RAM’i ve süper hızlı kablolu şarjı ile bu, abilir birinin günlük sürücüsü olmak. Ancak kamera, Galaxy S23 Ultra ve hatta Pixel 7 Pro üzerinden böyle bir şey seçmeyi zorlaştırıyor.

ASUS’un bu yıl kamerayı vurgulamasını ve hatta amiral gemisi seviyesindeki bir lensi de dahil etmesini çok isteriz: bir telefoto. Bu, cihazı sadece hardcore oyunculardan daha fazlasına açacaktır.

Biraz “oyuncu” estetiğiyle soğutun

ASUS Rog Phone 6 Pro ROG Vision ekranı

Robert Triggs / Android Otoritesi

Şu ana kadar dilek listemizdeki iki öğe, tipik bir oyuncu değil, esas olarak ortalama bir kullanıcıya odaklandı. ASUS, ROG Telefonlardaki oyuncu estetiğini yumuşatarak bu tüketiciyi daha da fazla etkileyebilir. Bunu ASUS ROG Phone 7’de görmeyi çok isteriz!

Açıkçası bunun bir oyun telefonu olduğunu anlıyoruz. Bazı oyuncu merkezli tasarım öğelerine sahip olması gerekecek. Ancak Razer, sadece oyuncular içinmiş gibi görünmeyen bir oyun telefonu yapmayı başardı ve REDMAGIC 8 Pro, çizgiyi gerçekten iyi bir şekilde geçmeyi başardı. ASUS’un, “Bana bak, ben bir oyuncuyum!”


Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat, görmek istediklerimiz

Teknory