Çıkış tarihi, söylentiler, teknik özellikler, şu ana kadar bildiğimiz her şey

Eric Zeman / Android Otoritesi Samsung Galaxy Tab S9 serisi, Güney Koreli teknoloji devinin bir sonraki amiral gemisi Android tablet seti olmalıdır. Samsung, geçen yıl Galaxy Tab S8 serisinde üç yeni model piyasaya sürdü. Şirket, Apple’ın iPad Pro’sunu geçmek için birinci sınıf teknik özelliklere ve üst düzey fiyatlara sahip devasa Galaxy Tab S8 Ultra ile […]

Çıkış tarihi, söylentiler, teknik özellikler, şu ana kadar bildiğimiz her şey

Eric Zeman / Android Otoritesi

Samsung Galaxy Tab S9 serisi, Güney Koreli teknoloji devinin bir sonraki amiral gemisi Android tablet seti olmalıdır. Samsung, geçen yıl Galaxy Tab S8 serisinde üç yeni model piyasaya sürdü. Şirket, Apple’ın iPad Pro’sunu geçmek için birinci sınıf teknik özelliklere ve üst düzey fiyatlara sahip devasa Galaxy Tab S8 Ultra ile “Ultra” kategorisindeki bir tableti ilk kez piyasaya sürdü. Samsung’un 2023 tablet amiral gemileri için beklentiler daha da yüksek. İşte şimdiye kadar Galaxy Tab S9 serisi hakkında bildiğimiz her şey.

Samsung Galaxy Tab S9 serisi olacak mı?

S Pen ile Samsung Galaxy Tab S8 Plus

Eric Zeman / Android Otoritesi

Söylentiler doğruysa, Samsung gerçekten de Galaxy Tab S9 serisinde üç yeni model hazırlıyor. Buna göre Galaksi KulübüSaygın bir Samsung sızıntı kaynağı olan şirketin yeni tablet serisi, Galaxy Tab S8 serisini yansıtacak ve Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9 Plus ve Galaxy Tab S9 Ultra’dan oluşacak. Hollandalı yayın, serinin model numaralarını da yayınladı. Bunları aşağıda görebilirsiniz:

  • Galaksi Sekmesi S9: SM-X710 (Wi-Fi), SM-X716B (5G Küresel), SM-X718U (5G ABD)
  • Galaxy Tab S9 Artı: SM-X810 (Wi-Fi), SM-X816B (5G Küresel), SM-X818U (5G ABD)
  • Galaxy Tab S9 Ultra: SM-X910 (Wi-Fi), SM-X916B (5G Küresel), SM-X918U (5G ABD)

Galaxy Tab S9 serisinin çıkış tarihi nedir?

Samsung Galaxy Tab S8 Plus kenar profili

Eric Zeman / Android Otoritesi

  • Samsung Galaxy Sekme S6 — 31 Temmuz 2019
  • Samsung Galaxy Sekme S7 — 5 Ağustos 2020
  • Samsung Galaxy Sekme S8 — 9 Şubat 2022

Samsung, 2022’nin başlarında Galaxy S22 serisinin yanı sıra Galaxy Tab S8 serisini de piyasaya sürdü. Ancak, bu yılın başlarında Galaxy S23 lansmanına yeni tablet duyurusu eşlik etmedi. Muhtemelen bunun nedeni, Samsung’un yılın ikinci yarısında Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 ile birlikte Galaxy Tab S9 serisini piyasaya sürmesinin beklenmesidir. Elek, geçen Ekim ayında Samsung’un ekonomik yavaşlama ve teknoloji ürünlerine olan talebin zayıflaması nedeniyle yeni tabletlerin geliştirilmesini ertelediğini bildirdi. Sonuç olarak, Tab S9 serisinin lansmanı görünüşe göre 2023’e ertelendi.

Galaxy Tab S9 serisinin piyasaya sürülmesiyle ilgili daha fazla söylenti için gözümüzü dört açacağız ve bu makaleyi olası sürüm bilgileriyle güncelleyeceğiz.

Samsung Galaxy Tab S9 serisi hangi özelliklere sahip olacak?

Samsung Galaxy Tab S8 Plus Ekran

Eric Zeman / Android Otoritesi

Tasarım

Ne yazık ki Galaxy Tab S9 serisinin tasarımı şimdilik bir sır olarak kalıyor. Tabletlerin nasıl görüneceğini bize söyleyen sızdırılmış çizimler veya şemalar yok. Samsung’un Galaxy Tab S8 serisi ile aynı estetiğe bağlı kalması çok muhtemel. Bu, Galaxy Tab S9 Ultra’nın tekrar bir ekran çentiğine sahip olabileceği, Tab S9 ve S9 Plus’ın ise çerçevedeki delikli tasarımla uyumlu olabileceği anlamına geliyor. Elbette bunlar bizim varsayımlarımız ve Tab S9 serisinin tasarım detayları için daha güvenilir bilgilerin ortaya çıkmasını beklememiz gerekecek.

Spesifikasyonlar ve özellikler

Renkli Samsung Galaxy Tab S8 Plus ekranı

Eric Zeman / Android Otoritesi

Yeni Samsung tabletlerin tasarımı hakkında fazla bilgi sahibi olmasak da erken Galaxy Tab S9 sızıntıları sayesinde bazı özellikleri görmeye başladık.

dan özel bir rapor SamMobile Şubat ayında Galaxy Tab S9 serisinin IP67 derecesine sahip olacağını iddia etmişti. Samsung’un amiral gemisi tabletlerinde şimdiye kadar su geçirmezlik bulunmadığı için bu önemli bir yükseltme.

Bu arada, adlı bir ihbarcı revegnus Twitter’da Tab S9 Ultra’nın gücünü Galaxy S23 serisinde bulunan Snapdragon 8 Gen 2’nin hız aşırtmalı bir versiyonundan alacağını açıkladı. Normal Snapdragon 8 Gen 2 ile karşılaştırıldığında Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2, birincil saat hızını .16 GHz ve GPU saat hızını 39 MHz artırır. Temelde Qualcomm’un en iyi çipinin bir “Plus” çeşidi gibi.

Tab S9 serisi, muhtemelen Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2 tarafından desteklenecek.

Sızıntı, işlemcinin yanı sıra Galaxy Tab S9 Ultra’nın pil boyutunu da geride bıraktı. Onlara göre tablet, Tab S8 Ultra’nın 11.220 mAh pilinden biraz daha küçük olan 10.880 mAh pil ile donatılacak. Hala 2022 iPad Pro’nun 10.758 mAh pilinden daha büyük ve uzun ömürlü bir tablet olmalı.

Ne yazık ki, Galaxy Tab S9 serisi hakkında fazla bir şey bilmiyoruz. Temel Tab S9 modeli bu sefer bir OLED ekrana yükseltme alacak mı? Samsung, üç modelde 11 inç, 12,4 inç ve 14,6 inç boyutlarını koruyacak mı? Hepsinde daha küçük piller mi yoksa yeni “Galaxy için” çip mi olacak? Bunlar ve daha birçok soru Galaxy Tab S9 serisi hakkında cevapsız kalıyor. Sızıntılar tabletler hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkardıkça ve ne zaman ortaya çıkarsa daha fazla bilgi için bu alanı izleyin.

Samsung Galaxy Tab S9 serisi fiyatları ne olacak?

Klavye kapaklı Samsung Galaxy Tab S8 Plus profili

Eric Zeman / Android Otoritesi

Galaxy Tab S9 serisinin fiyatlandırması hakkında bir kez daha bilgi yok. Ancak, Samsung’un en azından Galaxy Tab S8 serisiyle aynı miktarda nakit istemesini bekliyoruz. Bu, normal Tab S9 modelinin yaklaşık 699 $’a mal olması gerektiği, Tab S9 Plus’ın 899 $’dan başlayabileceği ve Tab s9 Ultra’nın 1.099 $ + ile en pahalısı olması gerektiği anlamına gelir. Yine de hiçbir şey kesin değildir. Samsung, yeni tabletlerin fiyatlarını değiştirebilir veya değiştirmeyebilir.


Bizimle paylaşacağınız herhangi bir Galaxy Tab S9 serisi sızıntısı var mı? Bize bir ipucu gönderin, kontrol edeceğimizden emin olacağız.


Çıkış tarihi, söylentiler, teknik özellikler, şu ana kadar bildiğimiz her şey

Teknory