Çocuğunuzun gözlerini korumak için iOS 17’de Ekran Mesafesi nasıl etkinleştirilir?

Çocuklarınızın telefonlarını tehlikeli bir şekilde gözlerine yakın tutmadıklarından emin olmak ister misiniz? Apple’ın bu konuda yardımcı olabilecek bir özelliği var. Ekran Mesafesi olarak adlandırılan yeni özellik, şu anda geliştirici betaları olarak sunulan iOS 17 ve iPadOS 17 ile birlikte geliyor. Bir iPhone veya iPad’i çok yakından izlemek miyopi risk faktörüdür. Çocuklar (ve bazen yetişkinler de) […]

Çocuğunuzun gözlerini korumak için iOS 17’de Ekran Mesafesi nasıl etkinleştirilir?

Çocuklarınızın telefonlarını tehlikeli bir şekilde gözlerine yakın tutmadıklarından emin olmak ister misiniz? Apple’ın bu konuda yardımcı olabilecek bir özelliği var.

Ekran Mesafesi olarak adlandırılan yeni özellik, şu anda geliştirici betaları olarak sunulan iOS 17 ve iPadOS 17 ile birlikte geliyor.

Bir iPhone veya iPad’i çok yakından izlemek miyopi risk faktörüdür. Çocuklar (ve bazen yetişkinler de) kolayca bir aktiviteye kapılabilir ve cihazı çok uzun süre çok yakında tutabilir. Ekran Mesafesi, kullanıcının cihazı uzun bir süre 12 inçten daha yakın tuttuğunu algılamak için iPhone veya iPad’in TrueDepth kamerasını kullanır ve bundan sonra uzaklaşmak için bir uyarı verir.

AYRICA BAKINIZ:

Ücretsiz iOS 17 geliştirici betası nasıl kurulur?

Özellik varsayılan olarak kapalıdır; açmak için Ayarlar – Ekran Süresi – Ekran Mesafesi’ne gidin ve sağdaki düğmeye dokunun.

Özellik varsayılan olarak kapalıdır ve iOS 17’deki Ayarların Ekran Süresi bölümünde bulunabilir.
Kredi: Stan Schroeder/Mashable/Elma

Özelliğin çok agresif olması konusunda endişelenmenize gerek yok. Test ettim ve uyarının yalnızca telefonu en az birkaç dakika yüzünüze çok yakın tuttuktan sonra göründüğünü doğrulayabilirim.

iOS Ekran Uzaklığı

Bu, iPhone’unuzu birkaç dakika yüzünüze çok yakın tuttuktan sonra göreceğiniz uyarıdır.
Kredi: Stan Schroeder/Mashable/Elma

Ekran Mesafesi yalnızca Face ID’ye sahip iPhone’larda ve iPad’lerde çalışır. Şu anda yalnızca iOS 17 ve iPadOS 17’nin geliştirici beta sürümlerinde mevcuttur. iOS 17 ve iPadOS 17’nin son sürümlerinin sonbaharda gelmesi planlanıyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow