Cyberpunk 2077 PC'de FPS nasıl artırılır?

Cyberpunk 2077'yi PC'de oynanabilir hale getirin.

Cyberpunk 2077 PC'de FPS nasıl artırılır?

Cyberpunk 2077'nin lansmanı, lansmandan önce 8 milyondan fazla satılan CD Projekt için büyük bir başarıydı . Ancak oyuncular için oyunun lansmanı bir felaketti. Kalıcı hatalardan korkunç performansa kadar, Cyberpunk 2077 sorunlarla boğuşuyor. Bununla birlikte, Cyberpunk 2077'nin korkunç optimizasyonu ve yavaş performansı, birkaç temel ayarı devre dışı bırakarak büyük grafiksel indirmelerden ödün vermeden atlatılabilir. Bu kılavuz, Cyberpunk 2077'de kare hızınızı nasıl artıracağınız konusunda size yol gösterecek.

Sürücülerinizi güncelleyin

Daha yüksek bir kare hızına doğru atabileceğiniz en önemli adım, en son sürücüleri indirip kurmaktır. Yayınlanan en son Nvidia sürücüleri Sürüm 460.79'dur . Kendisini Cyberpunk 2077 için Game Ready olarak selamlıyor ve kurulduğunda performansınızı artıracak. AMD Radeon için sürüm 20.12.1 sürücülerine ihtiyacınız olacak . 

Oyunu bir SSD'ye yerleştirin

Cyberpunk 2077 sabit disklerden nefret eder ve birini kullanmak şüphesiz size daha fazla doku açılır penceresi ve genel hata verecektir. En iyi seçeneğiniz, büyük sorunlar yaşıyorsanız Cyberpunk 2077'yi bir SSD'ye aktarmaktır. Bu aynı zamanda yükleme sürelerini önemli ölçüde artıracaktır. 

İnce ayar ayarları

Bu ayarların FPS'niz üzerinde büyük etkileri vardır, ancak kaliteyi düşündüğünüz kadar etkilemez. Bunları düşürmenin grafik kalitesi üzerinde ihmal edilebilir bir etkisi vardır, ancak FPS'nizi çok artırır.

NPC yoğunluğu

Daha zayıf bir CPU'ya sahip biriyseniz, bu ayar kesinlikle FPS'nize zarar verecektir. Orta veya düşük olarak değiştirmeyi düşünün. 

Basamaklı Gölgeler Çözünürlüğü

Bu ayar, bu listedeki tüm kare hızınız üzerinde en büyük etkiye sahiptir. Daha düşük kaliteli gölgeler pahasına daha yüksek performans için bu ayarı düşürebilirsiniz.

Ekran Alanı Yansımaları

Yüzey yansımalarında bir düşüşe aldırış etmiyorsanız bunu kısın.

Valumetric Fog Res & Volumetric Cloud Res

Bu ayarlar yalnızca oyundaki bulutları ve sisi etkiler. Ancak gökyüzüne bakmadığınız zamanlarda bile, bu ayar grafik kartınızı olması gerekenden daha fazla vergilendirir. 

Devre dışı bırakılacak ayarlar

Tüm bu ayarlar, oyuna bulanık, soluk bir görünüm vermek için birlikte çalışır. Çoğu insan için bunları kapatmak onlara daha iyi bir deneyim sağlayacaktır. 

  • Film Greni
  • Hareket bulanıklığı
  • Alan derinliği
  • Kromatik Sapmalar

Kıyaslamalar

Bir GeForce GTX 1660 Ti'de, yukarıdaki ayarları düşürmek ve devre dışı bırakmak ortalama FPS üzerinde büyük bir etkiye sahipti. Varsayılan orta ayarlarda, oyun yaklaşık 35-40 ortalama FPS'de ilerliyordu.

Ancak her şey bir kez ayarlandıktan sonra, 55-60'lık sabit bir çerçeve çok daha erişilebilir hale geldi. Sadece bu da değil, grafiksel ayarlamalar da göze çarpmıyordu.