Deltarune 4. Bölüm Tamamlandığında Satın Alınabilecek, 5. Bölüm Daha Sonra Gelecek

Geliştirici Toby Fox, 2015’te eleştirmenlerce beğenilen ve hayranların favorisi olan 2D RPG Undertale’i 2018’de Deltarune Bölüm 1 ile sürdürdü. Bu bölüm, daha sonra bulmacalar, kurşun cehennemi dizileri içeren beş bölümlük yukarıdan aşağıya bir RPG olduğunu öğreneceğimiz ilk bölümdü. ve Final Fantasy’den ilham alan dövüşler ve Bölüm 1 ücretsiz olarak yayınlandı. Fox, sürpriz bir duyuruyla 2. […]

Deltarune 4. Bölüm Tamamlandığında Satın Alınabilecek, 5. Bölüm Daha Sonra Gelecek

Geliştirici Toby Fox, 2015’te eleştirmenlerce beğenilen ve hayranların favorisi olan 2D RPG Undertale’i 2018’de Deltarune Bölüm 1 ile sürdürdü. Bu bölüm, daha sonra bulmacalar, kurşun cehennemi dizileri içeren beş bölümlük yukarıdan aşağıya bir RPG olduğunu öğreneceğimiz ilk bölümdü. ve Final Fantasy’den ilham alan dövüşler ve Bölüm 1 ücretsiz olarak yayınlandı. Fox, sürpriz bir duyuruyla 2. Bölüm’ü 2021’de yayınladı ve şimdi oyuncular sabırla 3. Bölüm’ün yayınlanmasını bekliyor. Bugün, iki yıldan fazla bir süre sonra Fox, Deltarune yayın stratejisi için güncellenmiş bir plan açıkladı.

Bölüm 3 tamamlanmaya yaklaşırken Fox, Bölüm 4’ü bitirmeyi ve Deltarune’u satın alınabilir bir ürün olarak piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunu takiben Bölüm 5’teki geliştirmeler devam edecek ve oyun hazır olduğunda yayınlanacak. Yeni bir açıklamaya göre Fox, buna yardımcı olmak için “tüm işi gelecek bölümler için genel oyun gelişimini hızlandırmak olacak” bir yapımcıyı işe aldı. ifade piyasaya sürülmüş.

Fox’un açıklamasının tamamını aşağıda okuyabilirsiniz:

“Artık Bölüm 3 tamamlanmak üzere olduğuna göre… Deltarune’u satın almak için nasıl yayınlayacağımızı yeniden tartışmanın iyi bir zaman olduğunu düşünüyorum. Orijinal planım Bölüm 3, 4 ve 5’i birlikte yayınlamaktı. Ancak bitiş 5. Bölüm’ün sırası hâlâ oldukça uzakta… ve kimsenin bir şeyi yayınlamak için bu kadar uzun süre beklemek isteyeceğini sanmıyorum, özellikle de ben.

Yani, yeni strateji: Artık Bölüm 5’i beklemek yok. Bunun yerine, Bölüm 4’ü bitirdikten sonra Deltarune’u satın almaya odaklanacağız. Bu her şeyi biraz daha makul hale getirecek! Bölüm 4’te halihazırda çok sayıda ara sahne ve yapılmış düşman işi var. Ayrıca, tüm görevi gelecek bölümler için oyunun genel gelişimini hızlandırmak olacak yeni bir yapımcıyı işe aldım. Dolayısıyla bu projenin sonraki adımları konusunda oldukça iyimserim.

Bununla birlikte, şimdilik daha ayrıntılı geliştirme güncellemelerine ara vereceğimi düşünüyorum. Bunun yerine, geliştirmenin tamamlanmaya yaklaşıp yaklaşmadığını veya komik bir şey olup olmadığını size bildireceğim.”

Güncellemenin başka bir yerinde Fox, Bölüm 3’ün nasıl çalışacağını anlamak için çok fazla deneme yanılma gerektirdiğini, ancak Bölüm 4’te “Nasıl ilerleyebileceğimiz konusunda şimdiden kendime çok güvendiğimi” söylüyor. Ayrıca ekipteki kişilerin 4. Bölüm üzerinde çalışmaya başladıklarını ve herkesin Deltarune’un bu bölümünde çalışmaktan heyecan duyduğunu belirtiyorlar.

oyun hakkında daha fazla bilgi için orijinal Deltarune teaserını izleyin ve ardından Bölüm 2 teaserına göz atın. Bundan sonra oku oyun Bilgilendiricisi Undertale’in incelemesi.


Bölüm 4’ün çıkışıyla birlikte Deltarune’u satın alacak mısınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow