Deneyiminizi İyileştirebilecek Samsung Galaxy Z Fold 4 Bildirim Ayarları

Adından da anlaşılacağı gibi, Galaxy Z Fold 4’teki Kenar aydınlatması, bir bildirim aldığınızda telefonunuzun kenarlarının çeşitli stil ve renklerde aydınlanmasını sağlar. Görüşünüzü engellemek yerine ekranın kenarlarını aydınlatarak sizi bilgilendirir. Varsayılan olarak, birçok Android bildirimi, en sevdiğiniz web dizisini izlerken veya bir video oyunu oynarken çok can sıkıcı olabilen, ekranınızın üst kısmında dikdörtgen bir kutu olarak […]

Deneyiminizi İyileştirebilecek Samsung Galaxy Z Fold 4 Bildirim Ayarları

Adından da anlaşılacağı gibi, Galaxy Z Fold 4’teki Kenar aydınlatması, bir bildirim aldığınızda telefonunuzun kenarlarının çeşitli stil ve renklerde aydınlanmasını sağlar. Görüşünüzü engellemek yerine ekranın kenarlarını aydınlatarak sizi bilgilendirir. Varsayılan olarak, birçok Android bildirimi, en sevdiğiniz web dizisini izlerken veya bir video oyunu oynarken çok can sıkıcı olabilen, ekranınızın üst kısmında dikdörtgen bir kutu olarak açılır. Pop-up’ları kapatabilirsiniz, ancak Edge aydınlatması sorunu kolayca ve şık bir şekilde çözer.

Üzerinde resmi destek sayfası, Samsung, Edge aydınlatmasının varsayılan olarak açık olduğunu not eder. Cihazınızı ilk kez kurarken büyük olasılıkla bunu göreceksiniz. Özelleştirmek için aşağıda verilen adımları izleyin.

  1. Fold 4’ünüzün ekranının üstünden aşağı kaydırın ve simgesine dokunun. Ayarlar simge, sonra seç Bildirimler > Bildirim ayarları.
  2. Bu, ilgili tüm seçeneklerle birlikte bildirim menüsünü açacaktır. Üzerine dokunun Kısa açılır pencere ayarları.
  3. Üzerine dokunun Kenar aydınlatma stili ve farklı aydınlatma stillerini keşfedin.
  4. Galaxy Z Fold 4, temel, dalga, parıltı ve havai fişek dahil olmak üzere 12 aydınlatma stiline sahiptir.
  5. Stili seçtikten sonra, simgesine dokunun. Renk ışığın rengini değiştirmek için ortadaki sekme.
  6. Son olarak, aydınlatma efektinin şeffaflığını ve süresini Gelişmiş sağdaki sekme.
  7. Üzerine dokunun Tamamlandı sağ alt köşede ve Edge aydınlatması ile bildirim almanın keyfini çıkarın.

Teknory