‘Doritos Silent’, iş arkadaşlarınızı kızdırmadan Zoom’u çiğnemenize olanak tanıyor

Doritos, ultra çıtır cipslerinin tam olarak iş yeri dostu olmadığını itiraf etti. Zoom çağrıları ve masa başında yemek yemek için fazlasıyla dikkat dağıtıcılar. Şimdi sen abilir bildiğin gibi – Olumsuz İşteyken Doritos yiyin. Ya da daha iyisi, onları çiğneme gerektiren bir granola bar veya muz gibi daha sessiz bir şeyle değiştirin. Ama elbette bu iş […]

‘Doritos Silent’, iş arkadaşlarınızı kızdırmadan Zoom’u çiğnemenize olanak tanıyor

Doritos, ultra çıtır cipslerinin tam olarak iş yeri dostu olmadığını itiraf etti. Zoom çağrıları ve masa başında yemek yemek için fazlasıyla dikkat dağıtıcılar.

Şimdi sen abilir bildiğin gibi – Olumsuz İşteyken Doritos yiyin. Ya da daha iyisi, onları çiğneme gerektiren bir granola bar veya muz gibi daha sessiz bir şeyle değiştirin. Ama elbette bu iş açısından kötü olur. Böylece Doritos bir çözüm buldu. “Doritos Sessiz”e merhaba deyin.

Doritos Sessiz nedir?

Doritos Sessiz, göre Washington postçip yiyen dişlerinizin sesini susturmak için tasarlanmış bir çıtırtı iptal uygulamasıdır.

Yapay zeka yalnızca Doritos ile eğitildi ancak diğer çıtırtı sesleriyle de çalışıyor.
Kredi bilgileri: Doritos

Baş Geliştirici Dylan Fashbaugh, “Mikrofon kabul eden her şeyde çalışıyor” dedi. Pürüzsüz teknoloji, Kasım ayının başlarında başlatılan uygulamayı oluşturmak için Doritos ile birlikte çalıştı.

Fashbaugh “birçok insanı bulduğunu” açıkladı [approximately 500 participants] Doritos’u bir mikrofona sıkıştırmak”, bir yapay zeka (AI) modeline Doritos’un çıtırtı sesinin neye benzediğini öğretmek, böylece onu izole etmek.

“Birçoğumuzun konuştuğu ve diğer insanların konuştuğu sesleri aldık ve bunları çıtırtı sesleriyle karıştırdık, böylece çıtırtı ve seslendirmenin sesini öğrenebilecek bir yapay zeka üretebildik” dedi.

Doritos Silent’ın temelini oluşturan yapay zeka, yalnızca Doritos ile eğitildi ancak diğer çıtırtı sesleriyle de çalışıyor. Başka bir deyişle, Doritos Silent Lay’leri, krakerleri veya çiğ sebzeleri yerken sizi susturacaktır.

Doritos Silent oyuncuları hedef alıyor

Washington post Doritos Silent’in “sesli sohbet, Zoom veya kulaklık kullanan herhangi bir aramadan” dikkat dağıtıcı çiğneme seslerini kaldırabildiğini söylüyor. Ancak uygulamanın ana hedefi oyunculardır.

Doritos’un ana şirketi PepsiCo’nun uluslararası gıdalardan sorumlu pazarlama müdürü Mustafa Shamseldin, “Crunch, birini oyundan çıkarabilecek en dikkat dağıtıcı özelliklerden biri” dedi.

Kendisi de bir oyuncu olan Fashbaugh da Shamseldin’le aynı fikirde ve kendisinin diğer oyuncularla kabaca fiş yemenin getirdiği hayal kırıklıklarına fazlasıyla aşina olduğunu ekledi. Oyuncular için eğlenceli ve teşvik edici bir atıştırmalıktır ancak aynı zamanda dikkat dağıtıcıdırlar.

Ne düşündüğünü biliyorum: Şirket abilir daha az çıtır Doritos’u yuvarlayın. Aslında şirket 2018’de bunu “kadınlara yönelik bir çip” olarak adlandırarak denedi. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi bu pek de iyi gitmedi.

AYRICA BAKINIZ:

Doritos kadınlar için daha yumuşak bir çip sunabilir çünkü görünüşe göre sadece erkeklerin dişleri var

Doritos’un küresel pazarlama müdürü Fernando Kahane, “Yeni Doritos’u piyasaya sürmek yerine, bu sıkıntılı noktayı bir teknolojiyle gerçekten çözebiliriz” dedi. Sonuç olarak Doritos Silent uygulaması.

Doritos Silent yalnızca şu tarihte mevcuttur: Şimdilik Windows bilgisayarlarancak gelecekte daha fazla cihaza yayılması bekleniyor.

Konular
Yapay zeka

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow