Elon Musk, Apple Twitter’ı yasaklarsa kendi akıllı telefonunu yapacağını söyledi

Artık Elon Musk’ın Twitter’ı, eski başkan Donald Trump da dahil olmak üzere daha önce platformdan yasaklanan kullanıcıların hesaplarını eski durumuna getirdiğine göre, Apple ve Google’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından yasaklaması ihtimali birdenbire pek olası görünmüyor. Böyle bir şey olursa Musk, (muhtemelen) kendine ait bir uygulama mağazasıyla kendi telefonunu yapmaya hazır olduğunu söylüyor. “Umarım iş o noktaya […]

Elon Musk, Apple Twitter’ı yasaklarsa kendi akıllı telefonunu yapacağını söyledi

Artık Elon Musk’ın Twitter’ı, eski başkan Donald Trump da dahil olmak üzere daha önce platformdan yasaklanan kullanıcıların hesaplarını eski durumuna getirdiğine göre, Apple ve Google’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından yasaklaması ihtimali birdenbire pek olası görünmüyor.

Böyle bir şey olursa Musk, (muhtemelen) kendine ait bir uygulama mağazasıyla kendi telefonunu yapmaya hazır olduğunu söylüyor.

“Umarım iş o noktaya gelmez ama evet, başka seçenek yoksa alternatif bir telefon yapacağım” diyen bir kullanıcıya yanıt olarak tweet attı. Apple ve Google, Twitter’ı başlattı uygulama mağazalarından.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, üç ‘doğrulanmış’ Twitter onay işareti olacağını söyledi: mavi, altın ve gri

Ne Apple ne de Google, Twitter’ı yasaklamayı planladıklarını resmi olarak söylemedi veya belirtmedi, ancak her iki şirketin de politikalar içinde yer nefret söylemini, ayrımcılığı ve tacizi önleyen. Her iki şirket de bir noktada Twitter’ın sağcı bir alternatifi olan Parler’ı yasakladı, ancak Apple Nisan 2021’de App Store’a dönmesine izin verdi ve Google, denetim politikalarında iyileştirmeler yaptıktan sonra bu Eylül ayında uygulamayı eski durumuna getirdi.

Musk daha önce, “çok çeşitli bakış açılarına sahip bir içerik denetleme konseyi” oluşturmadan herhangi bir Twitter hesabını eski durumuna getirmeyeceğini söylemişti, ancak kısa sürede bu konuda geri adım attı ve bir kampanya yürüttükten sonra Trump’ın hesabını eski durumuna getirdi. Twitter anketi. Şirket ayrıca, Musk’ın başlangıçta bir kullanıcının kimliğini doğrulamanın bir yolu olan Twitter’ın mavi onay işaretini ayda 8 dolara satın alabileceğiniz bir şeye dönüştürmeye karar vermesinden sonra bir kimliğe bürünme ve sahte haberler dalgası yaşadı (şirket şu anda sistemi yeniden çalışıyor ve yeniden -lansman Cuma günü bekleniyor).

Apple ve Google’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından yasaklaması, dünya çapındaki akıllı telefon kullanıcılarının büyük çoğunluğunun uygulamaya kolayca erişemeyeceği ve platformu kullanmak için web sürümüne başvurması gerekeceği için kesinlikle Twitter için çok büyük bir zarar olacaktır. Musk kendi “alternatif telefonunu” oluştursa bile, onu gelişen bir uygulama ekosistemi ile uygulanabilir bir ürüne dönüştürmek, dünyanın en zengin adamı için bile zor bir görev olacaktır.

Teknory