Apple’ın Vision Pro için ilk reklamını izleyin

Apple, ilk artırılmış gerçeklik kulaklığı Vision Pro’nun resmi lansman tarihini duyurduktan kısa bir süre sonra cihazın ilk reklamını yayınladı. Vision Pro, beklenenden biraz daha erken, 2 Şubat’ta geliyor ve ön siparişler 19 Ocak’ta açılıyor. İlk olarak Haziran 2023’te duyurulan cihaz hakkında zaten oldukça fazla bilgimiz var. Bu, cihazlar için tamamen yeni bir ürün kategorisi. Apple, […]

Apple’ın Vision Pro için ilk reklamını izleyin

Apple, ilk artırılmış gerçeklik kulaklığı Vision Pro’nun resmi lansman tarihini duyurduktan kısa bir süre sonra cihazın ilk reklamını yayınladı.

Vision Pro, beklenenden biraz daha erken, 2 Şubat’ta geliyor ve ön siparişler 19 Ocak’ta açılıyor. İlk olarak Haziran 2023’te duyurulan cihaz hakkında zaten oldukça fazla bilgimiz var. Bu, cihazlar için tamamen yeni bir ürün kategorisi. Apple, beraberinde yeni bir platform olan Vision OS’yi ve uygulamalar, oyunlar ve videolarla etkileşim kurmanın tamamen farklı bir yolunu sunuyor.

Peki Apple bunu bize nasıl satıyor? Çoğunlukla bundan hiç bahsetmeyerek.

Vision Pro’nun “Hazır Olun” başlıklı reklamı, yalnızca ünlü filmlerden ve TV şovlarından, Luke Skywalker, Snoopy, Geordi La Forge ve Iron Man gibi karakterlerin bir tür kafaya takılan cihaz taktığı ekleri gösteriyor. ister kask olsun, ister motosiklet gözlüğü, ister vizör. Reklam, bir kadının Vision Pro’yu takıp cihazın kullanıcı arayüzünü görmesi ile bitiyor.

Birçok yönden reklam şuna benzer: Apple’ın iPhone için ilk reklamıÇeşitli ünlü aktörlerin telefona sadece “merhaba” dediği film kliplerinin montajından oluşan “Merhaba” başlıklı film.

AYRICA BAKINIZ:

Resmileşti: Apple Vision Pro 2 Şubat’ta geliyor

Amacımızın, Vision Pro’nun yalnızca yeni bir içerik evrenine açılan bir kapı olduğu fikrini aktarmak olduğunu düşünüyoruz. Basit ve etkilidir ve Vision Pro’nun Apple için önemini vurgulamaktadır: Bu, şirketin 2015 yılında piyasaya sürülen Apple Watch’tan bu yana ilk tamamen yeni ürün kategorisidir.

Teknory