Elon Musk Bu Video Oyununu 12 Yaşında Yaptı. İşte Nasıl Oynayacağınız

1995’te Musk, Stanford Üniversitesi’ndeki ikinci günündeyken, o ve erkek kardeşi aniden okulu bıraktılar, Silikon Vadisi’nin gelişmekte olan İnternet patlamasına daldılar ve Zip2’yi başlattı. Bu şirket, önde gelen çevrimiçi gazetelere şehir gezi rehberi bilgileri sağladı. Dört yıl sonra, Compaq Computer Corporation, bu şirketi 307 milyon $ nakit para ve 34 milyon $ değerinde hisse senedi opsiyonu […]

Elon Musk Bu Video Oyununu 12 Yaşında Yaptı.  İşte Nasıl Oynayacağınız

1995’te Musk, Stanford Üniversitesi’ndeki ikinci günündeyken, o ve erkek kardeşi aniden okulu bıraktılar, Silikon Vadisi’nin gelişmekte olan İnternet patlamasına daldılar ve Zip2’yi başlattı. Bu şirket, önde gelen çevrimiçi gazetelere şehir gezi rehberi bilgileri sağladı. Dört yıl sonra, Compaq Computer Corporation, bu şirketi 307 milyon $ nakit para ve 34 milyon $ değerinde hisse senedi opsiyonu (Biography aracılığıyla) karşılığında satın aldı.

Hemen o parayı aldı ve çevrimiçi banka X.com’u kurdudaha sonra Confinity ile birleşerek PayPal oldu (aracılığıyla İş İçeriği). 2002’de eBay, PayPal’ı 1,5 milyar dolara satın aldı. Musk, bu girişimden yaklaşık 175 milyon doları cebe indirdi, geri döndü ve SpaceX’i yarattı. Deseni görüyor musun?

Musk, 1971’de Pretoria, Güney Afrika’da doğdu. Gençken, ebeveynleri onun bir işitme sorunu olduğundan korkuyordu (Biography aracılığıyla), ama onları kasten görmezden gelmiyordu. Bunun yerine, kendini o kadar kaptırmış ve kendi düşüncelerine odaklanmıştı ki, ona seslendiklerinin farkında değildi. Daha sonra olarak bilinen otizm spektrum bozukluğu teşhisi kondu. Asperger Sendromu. Semptomlar şunları içerir: isimlerine cevap vermiyor ve her ikisi de Musk’ta bulunan belirli konulara takıntılı bir ilgi.

1979’da, Elon yaklaşık sekiz yaşındayken, onun ebeveynler boşandı. O ve kardeşleri annesiyle yaşamaya gitti çünkü Musk’a göre babası “korkunç bir insan.” Ancak babasına “parlak bir mühendis” de diyor ve bilgisayar ve mühendislik becerilerini ondan aldığına inanıyor.

Teknory