Call of Duty: Modern Warfare III, ABD’de Kasım Ayının En Çok Satan Oyunu Oldu ve Zaten Yılın En İyi İkinci Oyunu Oldu

Video oyunu analist grubu Circana, Kasım 2023 ABD Video Oyunu Pazarında Öne Çıkanlar raporu Şirket bu raporda, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Call of Duty: Modern Warfare III’ün ayın en çok satan oyunu olduğunu ortaya koyuyor. 10 Kasım’da PlayStation, Xbox ve PC’de piyasaya sürüldü ve şimdiden Hogwarts Legacy’nin ardından 2023’ün en çok satan ikinci oyunu oldu. […]

Call of Duty: Modern Warfare III, ABD’de Kasım Ayının En Çok Satan Oyunu Oldu ve Zaten Yılın En İyi İkinci Oyunu Oldu

Video oyunu analist grubu Circana, Kasım 2023 ABD Video Oyunu Pazarında Öne Çıkanlar raporu Şirket bu raporda, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Call of Duty: Modern Warfare III’ün ayın en çok satan oyunu olduğunu ortaya koyuyor. 10 Kasım’da PlayStation, Xbox ve PC’de piyasaya sürüldü ve şimdiden Hogwarts Legacy’nin ardından 2023’ün en çok satan ikinci oyunu oldu.

Yıllık Call of Duty oyunu her zaman çok iyi satıyor; beş yıldır aralıksız Kasım ayının en üst sıralarında yer alıyor; dolayısıyla bugünkü sonuçlar sürpriz değil. Ancak bu kez yeni olan şey, Microsoft’un Activision Blizzard’ı devasa bir 69 milyar dolara satın alma işlemini başarıyla tamamlamasının ardından Modern Warfare III’ün artık Xbox’a ait bir oyun olması. Ayrıca, özellikle Modern Warfare III’ün kötü incelemelere rağmen – Metacritic’te 56 puanı varYeniden başlatılan Modern Warfare serisinin en düşük olanı ve 10 üzerinden 5 aldı. oyun Bilgilendirici – her zamanki gibi hala çok iyi satıyor.

Ancak hem PlayStation hem de Xbox’ta, her iki platformda da ücretsiz olarak oynanan Fortnite’ın ardından ayın en çok oynanan ikinci oyunu oldu.

İşte Kasım 2023’ün en çok satan 10 oyunu:

 1. Call of Duty: Modern Savaş III
 2. Marvel’in Örümcek Adam 2
 3. Hogwarts Mirası
 4. Madden NFL 24
 5. Süper Mario Bros. Wonder
 6. EA Spor FC 24
 7. Süper Mario RPG
 8. Mortal Kombat 1
 9. NBA 2K24
 10. UFC5

İşte yılbaşından bu yana 2023’ün en çok satan 10 oyunu:

 1. Hogwarts Mirası
 2. Call of Duty: Modern Savaş III
 3. Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları
 4. Marvel’in Örümcek Adam 2
 5. Madden NFL 24
 6. Diablo IV
 7. Call of Duty: Modern Savaş II
 8. Yıldız Savaşları Jedi: Survivor
 9. Mortal Kombat 1
 10. Yıldız alanı

Platformlar açısından PlayStation 5, Kasım ayında hem birim hem de dolar satışlarında en çok satan donanım platformu olmaya devam etti. Xbox Series X/S her iki ölçümde de ikinci oldu. Yeni çıkan PlayStation Portal, kasım ayının en çok satan dördüncü platformu oldu.

Genel olarak ABD tüketicisinin video oyunu içeriği, donanımı ve aksesuarlarına yaptığı harcamalar geçen yılın bu dönemine göre yüzde 7 düşerek 5,9 milyar dolara geriledi. Circana genel müdürü Mat Piscatella diyor Bu düşüş, donanım harcamalarının yüzde 24 düşüşle 964 milyon dolara, içerik harcamalarının ise yüzde 3 düşüşle 4,6 milyar dolara düşmesinden kaynaklandı.

Piscatella şöyle yazıyor: “Mevcut nesil konsolların tümü, bir yıl öncesine kıyasla dolar satışlarında çift haneli bir yüzdelik düşüş yaşadı; Nintendo Switch ise yıllık bazda en keskin düşüşü gösterdi.” heyecan.

Daha fazla bilgi için Ekim 2023’ün en çok satan oyunlarına göz atın ve ardından Eylül 2023 video oyunu harcama sonuçlarını okuyun. Okumak oyun Bilgilendiricisi Call of Duty: Modern Warfare III incelemesini yapın ve ardından Hogwarts Legacy hakkında ne düşündüğümüzü öğrenin.


Call of Duty: Modern Warfare III’ü oynadınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Teknory