Elon Musk, Twitter Eski Mavi Çeklerini Bildirdi

Musk, Twitter’ın doğrulama sisteminin kusurlu olduğunu ve mavi tik işaretine layık olup olmadıklarına karar veren opak bir süreçle karşılaşmak yerine herkesin doğrulanabilmesi gerektiğini söylüyor. Musk, sürecin “yozlaşmış ve anlamsız” olduğunu iddia ediyor. Twitter’ın destek sayfaları, eski doğrulanmış hesaplar için rozet kaldırma işleminin ne zaman başlayacağı konusunda şu anda herhangi bir netlik sunmuyor. Hafta sonu bir […]

Elon Musk, Twitter Eski Mavi Çeklerini Bildirdi

Musk, Twitter’ın doğrulama sisteminin kusurlu olduğunu ve mavi tik işaretine layık olup olmadıklarına karar veren opak bir süreçle karşılaşmak yerine herkesin doğrulanabilmesi gerektiğini söylüyor. Musk, sürecin “yozlaşmış ve anlamsız” olduğunu iddia ediyor. Twitter’ın destek sayfaları, eski doğrulanmış hesaplar için rozet kaldırma işleminin ne zaman başlayacağı konusunda şu anda herhangi bir netlik sunmuyor. Hafta sonu bir Dave Chapelle şovunda sahnede acımasızca yuhalanan Tesla şefi, daha önce bu rozeti korumak için bir Twitter Blue aboneliğinin zorunlu olduğunu söylemişti. Doğrulanmış hesapların bir ödemesiz süresi olacak ve Twitter Blue ücretini zamanında ödemezlerse onay işaretini kaybedecekler.

Doğrulanmış statüsünü kaybeden eski hesaplar, bugün erken saatlerde yeniden başlatılan Twitter Blue’ya abone olurlarsa durumu geri alabilecekler. Ancak bunu yaparken, profil sayfaları diğerlerine rozetin önemli veya ünlü oldukları için değil, Twitter Blue ücretini ödedikleri için geldiğini söyleyecektir. Özetle, bu bir kaybet-kaybet anlaşması. Ücret iOS uygulaması aracılığıyla ödenirse, Twitter Blue ayda 11 ABD dolarına mal olacağından, iPhone kullanıcılarını daha da fazla incitir. Musk, Apple App Store vergisini kullanıcılara aktarıyor, çünkü bildirildiğine göre Twitter’ın önde gelen katmanı şirket için zarar ettiren bir fikir haline geliyordu.

Teknory