Elon Musk, Twitter’ın Tweet Uzunluğunu 4.000 Karaktere Çıkaracağını Söyledi

Twitter Blue aboneliği, 12 Aralık Pazartesi günü geri dönecek ve kullanıcılara mavi doğrulama rozeti ve ücretsiz kullanıcılara sunulmayan diğer bazı avantajlar için ödeme yapma şansı verecek. Bunun ortasında, Twitter’ın maksimum tweet karakter sınırını 280’den nispeten astronomik 4.000 karaktere çıkaracağı ve uzun mesajlar yazmayı mümkün kılacağı söylendi. Bu, elbette, uzun tweet dizilerine sahip olma ihtiyacını ortadan […]

Elon Musk, Twitter’ın Tweet Uzunluğunu 4.000 Karaktere Çıkaracağını Söyledi

Twitter Blue aboneliği, 12 Aralık Pazartesi günü geri dönecek ve kullanıcılara mavi doğrulama rozeti ve ücretsiz kullanıcılara sunulmayan diğer bazı avantajlar için ödeme yapma şansı verecek. Bunun ortasında, Twitter’ın maksimum tweet karakter sınırını 280’den nispeten astronomik 4.000 karaktere çıkaracağı ve uzun mesajlar yazmayı mümkün kılacağı söylendi. Bu, elbette, uzun tweet dizilerine sahip olma ihtiyacını ortadan kaldıracak, ancak aynı zamanda platformdaki iğrenç derecede uzun yorum miktarının fırlayabileceği anlamına da geliyor.

Elon Musk, basit bir tweet ile Twitter’ın gerçekten de tweet uzunluğunu artırmayı planladığını doğruladı, ancak bu haberlerden herkes memnun değil. Twitter en çok bilgileri hızla bulma ve sindirme yeteneğiyle tanınır ve daha uzun tweet’ler paylaşma yeteneği, kullanıcılara bu duyguları gereksiz kelimelerle paylaşmak için daha fazla zaman harcama özgürlüğü verir. Tabii ki hala cevaplanması gereken büyük bir soru var: 4.000 karakterlik sınır herkes için mi yoksa sadece Blue için ayda 8 dolar ödeyen kullanıcılar için mi geçerli olacak? Twitter henüz söylemedi.

Teknory