En İyi İş Zekası Platformları

İş zekası (BI) platformları, herhangi bir kuruluşu büyütmek için gereklidir. Bu çözümler, ilgili verileri toplar, işler ve analiz eder ve ilerlemek için yeni fırsatları belirler. Güçlü bir iş zekası platformu kullanmak, gelecekteki iş durumlarını tahmin etmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, BI tarafından üretilen analitikten içgörü elde etmek, ROI’de (yatırım getirisi) önemli bir artışa ve rekabet avantajına […]

En İyi İş Zekası Platformları

İş zekası (BI) platformları, herhangi bir kuruluşu büyütmek için gereklidir. Bu çözümler, ilgili verileri toplar, işler ve analiz eder ve ilerlemek için yeni fırsatları belirler.

Güçlü bir iş zekası platformu kullanmak, gelecekteki iş durumlarını tahmin etmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, BI tarafından üretilen analitikten içgörü elde etmek, ROI’de (yatırım getirisi) önemli bir artışa ve rekabet avantajına yol açar.

İş zekası araçları, iş akışınızı önemli ölçüde artırabilir. Daha yüksek iş hedeflerine ulaşmak için akıllıca kararlar almanıza yardımcı olabilirler. En iyi iş zekası platformları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

En İyi İş Zekası Platformları

Şu anda piyasada birçok iş zekası aracı var. Her işletmenin farklı ihtiyaçları olduğu için en iyi yazılımı seçmek basit bir iş değildir. Ancak, çoğu iş zekası platformu aynı temel özellikleri paylaşır:

  • Veri goruntuleme
  • Gelişmiş analitik
  • Tahmine dayalı analitik
  • Raporlama
  • Veri ve performans yönetimi
  • Veri entegrasyonu

İş zekası platformları, bu işlevleri kullanarak yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verileri işler. Veriler işlendikten sonra kullanıcılar, kesin KPI’lara (temel performans göstergeleri) ve pazar değişimlerine dayalı olarak karar vermeyi basitleştirmek için bu verileri kullanabilir. İyi bir BI platformunda gezinmek kolaydır ve karmaşık bir veri yapısı oluşturmanıza olanak tanır.

Zoho Analizi

Bu listeden başlamak Zoho Analizi. Her yönüyle verimli bir oyuncu olan bu güçlü self servis iş zekası ve analitik platformu, verileri birbirine bağlar, işler ve analiz eder. Bu araç, eksiksiz bir BI platformunun ihtiyaç duyduğu tüm temel özellikleri sağlar ve her işletme için mükemmel bir seçimdir.

Zoho Analytics, ham verilerden görselleştirmeler oluşturarak içgörüleri kolayca okumanıza olanak tanır. Platform, işlenen bilgileri ayrıntılı raporlara ve panolara dönüştürür. Bu özellikler, KPI’larınız, mevcut trendleriniz ve gelecek tahminleriniz hakkında net bir genel bakış sağlar.

Veri yönetimi, bu aracın bir başka güçlü noktasıdır. İncelemek istediğiniz verileri dönüştürmenize, geliştirmenize ve sıralamanıza izin veren artırılmış bir self servis veri işlemcisine sahiptir. Kapsamlı bir rapor oluşturmak için ayrıntılı veri hazırlığı zorunludur ve Zoho Analytics size mükemmel bir pano sağlar. Etkileşimli raporlar oluşturmaya yönelik bu özellik, çeşitli grafikler ve tablolar oluşturmak için basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanır.

Yerleşik bir yapay zeka asistanını kullanarak otomatik içgörüler de oluşturabilirsiniz. Bir chatbot ile sohbet etmek, gelecekteki eğilimleri görmenize ve ne olursa olsun durumlarını analiz etmenize olanak tanır.

Zoho Analytics’in bulut tabanlı sürümü, 15 günlük ücretsiz deneme ve yıllık faturalandırılan aylık 24 ABD dolarından başlayan yıllık bir plan sunar. Platform ayrıca, bir kullanıcıya ve temel özelliklere izin veren şirket içi kişisel kullanım için sonsuza kadar ücretsiz bir plana sahiptir.

Microsoft Power BI

Söylemeye gerek yok, Microsoft Power BI örnek bir iş zekası platformudur. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinden gelen bu araç beklentileri karşılıyor. Kullanıcı dostu arayüzü ve güçlü gelişmiş analitik özelliklerini mükemmel bir şekilde birleştirir. Power BI, analitikteki gizli içgörüleri keşfeder ve bir sonraki iş adımlarınızla ilgili kendinden emin kararlar vermenizi sağlar.

En iyi özelliklerden biri, olağanüstü veri görselleştirme yetenekleridir. Analiz etmek ve keşfetmek için verileri görsellere ve grafiklere dönüştürmek için harika bir araçtır. Program aynı zamanda etkileşimli panolar ve raporlar üzerinde işbirliğine izin vererek, onu daha önde gelen ticari kuruluşlar için bile mükemmel bir seçim haline getirir. Uygulama, görselleştirme araçları için doğal dil işlemeyi kullanmanızı sağlayacaktır.

Microsoft Power BI, kullanım kolaylığı açısından basittir. Son derece sezgisel kullanıcı arabirimi, öğrenmeyi oldukça kolaylaştırır ve acemi iş analistleri için mükemmel bir seçimdir.

Bir Microsoft ürünü olduğu için üçüncü taraf yazılımlar da dahil olmak üzere diğer hizmetlerle kolayca entegre edebilirsiniz. Platformu Excel elektronik tabloları, bulut hizmetleri, veri akışı hizmetleri ve şirket içi veritabanları ile bağlayabilirsiniz.

Microsoft Power BI, tek bir kullanıcı için aylık 13,70 USD ücrete tabidir. Premium sürümün fiyatlandırması, lisans veren kuruluşlar için ek bir özel fiyatla birlikte Power BI Pro’da bulunan tüm özellikleri içerir.

tablo

tablo başka bir mükemmel iş zekası aracıdır. Esas olarak veri görselleştirmeye odaklanan bu ürün, kalıpları ve iş içgörülerini keşfetmek için BI ile ilgili pek çok ek özellikle birlikte gelir. Bu araç, karar vermek için istatistiklere dayanan daha fazla veriye dayalı işletmeler için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, iletişim, pazarlama, bankacılık, sağlık, teknoloji ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde inanılmaz derecede özelleştirilebilir ve kullanılabilir.

Tableau’nun masaüstü sürümü, şirket içi ve bulut tabanlı olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda veri kaynağına doğrudan bağlanır. Program, etkileşimli panolar ve doğal dil sorguları ile analizi hızlı ve anlaşılır hale getirir. Bunlar, ilgili içgörüler ve tahminler üretmek için veri kümelerinin incelenmesine izin verir.

Tableau, canlı görsel analitik sağlar ve coğrafi bölgeye özgü kriterlere ilişkin verileri analiz etmek için etkileşimli haritalar oluşturmanıza olanak tanır. Etkileşimli bir görsel anlatı oluşturarak bölgeler, demografi ve daha fazlasıyla ilgili verileri analiz edebilir. Program, yüksek etkiye sahip alanları hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan mükemmel filtreleme yetenekleri sunar.

Bu uygulamanın işbirlikçi özellikleri başka bir güçlü noktadır. Tableau panolarında veri oluşturup paylaşabilir ve raporlar üzerinde işbirliği yapabilirsiniz. Veri kümelerini karşılaştırmak ve panoyu düzenlemek için erişim izinlerini yönetmek için sunucu tarafından oluşturulan bağlantıları kullanabilirsiniz. Son olarak Tableau, Periscope, Iterable ve diğer üçüncü taraf yazılımlarla kolayca bağlantı kurarak olağanüstü bütünleştirici yeteneklere sahiptir.

Tablo teklifleri üç plan bireysel ve ticari kullanım için. Ayrıca, işletmenize en uygun bulut ve sunucu tarafından barındırılan seçenekler sunar.

altı his

Listemizin sonuncusu altı his, piyasadaki önde gelen iş zekası araçlarından biridir. Bu yazılım, kullanıcıları için büyük avantajlarla doludur. Sisense, bir işletmenin çeşitli yönleri için analitik toplama yeteneğiyle klasik iş zekası araçlarının ötesine geçer. Veri analizini hem müşteri uygulamalarına hem de çalışan iş akışlarına yerleştiren Sisense, tüm kaynaklarınızdan bilgi toplar.

Güçlü görsel raporlar, bu iş zekası aracının hayati bir varlığıdır. Akıllı analizler oluşturmayı ve öngörüleri ve tahminleri ekibinizle kolayca paylaşmayı amaçlarlar. Sonuç olarak Sisense, iş analitiği ekiplerini bir bütün olarak çalışmaya teşvik eden kullanışlı bir işbirliği aracıdır. Rapor görselleştirmeleri gerçekten dikkat çekicidir ve program bunları PDF, Görüntüler, Excel elektronik tabloları ve diğer biçimlere aktarmanıza olanak tanır.

Sisense, çok çekirdekli işlemciler kullanan hızlı bir 64 bit sistemdir. Sezgisel, betiksiz bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve gezinmeyi kolaylaştırır ve daha az gelişmiş iş analistleri için uygundur. Ancak, benzersiz Sisense Fusion kontrol paneli gibi çok sayıda temel iş analitiği sunar.

Yapay zeka destekli bu bulut platformu, son derece özelleştirilebilir. Dünyanın önde gelen şirketlerinin çoğu Sisense’i tercih ettikleri İş Zekası aracı olarak kullanıyor. Beş yıldır Forbes’un Dünyanın En İyi Bulut Şirketi olan Cloud 100 listesinde yer alıyor.

Son olarak, Sisense, bu kadar kapsamlı bir dizi özellik için makul bir fiyata sahiptir. Ücretsiz deneme sürümüyle başlayabilir veya geliştirici ekibiyle iletişime geçin resmi lisansı satın almak için.

İşinizi Analitikle Güçlendirin

Çoğu başarılı kuruluş, performansları hakkında bilgi edinmek için iş zekası platformlarını kullanır. Analitik, bir şirketi yönetmenin önemli bir parçasıdır. Büyük veri yığınlarına hızlı bir şekilde erişmenizi ve bunları analiz etmenizi sağlar. Bu süreci hızlandırmanıza ve sürükleyici bir şekilde sunmanıza yardımcı olacak bir araca sahip olmak işinizin büyümesini kolaylaştıracaktır.

Bir iş zekası platformu kullanıyor musunuz? Hangi çözümün en yararlı olduğu kanıtlandı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory