En İyi MIUI Başlatıcıları

Xiaomi’nin mobil kullanıcı arayüzü, MIUI geliştirmesiyle Android ve iPhone’un en iyi unsurlarını bir araya getirmeye çalışır. Ancak MIUI sürümleri cihaza göre büyük farklılıklar gösterir ve her cihaz satıldıkları bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Peki hangi MIUI başlatıcısının en iyi olduğunu nasıl anlarsınız? Bu makale size en iyi MIUI başlatıcısı hakkında bilmeniz gerekenleri anlatacak. Uygulama Başlatıcılar Xiaomi […]

En İyi MIUI Başlatıcıları

Xiaomi’nin mobil kullanıcı arayüzü, MIUI geliştirmesiyle Android ve iPhone’un en iyi unsurlarını bir araya getirmeye çalışır. Ancak MIUI sürümleri cihaza göre büyük farklılıklar gösterir ve her cihaz satıldıkları bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Peki hangi MIUI başlatıcısının en iyi olduğunu nasıl anlarsınız? Bu makale size en iyi MIUI başlatıcısı hakkında bilmeniz gerekenleri anlatacak.

Uygulama Başlatıcılar

Xiaomi telefonunuzun ana ekranını ilk gördüğünüzde, hareket halindeki bir uygulamaya baktığınızı fark etmeyebilirsiniz. Ancak bu uygulama aslında bir uygulama başlatıcıdır ve telefonunuzdaki her şeyi nasıl görüntüleyeceğinizi kontrol eder. İsterseniz telefonunuzdaki uygulama başlatıcıyı değiştirebilirsiniz ve Play Store’da aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç tane vardır. Ama en iyisi hangisi?

En İyi MIUI Başlatıcı

Xiaomi’nin MIUI başlatıcısının en son sürümü MIUI 14’tür. Bu, en son güncellemelere sahip olduğu ve telefona önceden yüklenmiş olarak geldiği için genellikle en iyi MIUI başlatıcısı olarak kabul edilir. Aslında, yeni sürümler bazen beklenmeyen hatalar içerebilir, ancak MIUI 14’ün özellikleri onu en iyi MIUI başlatıcısı yapar.

MIUI 14’teki özellikler

Performans optimizasyonu, MIUI 14’ün odak noktasıydı. Kullanıcıların MIUI 13 ile ilgili şikayetlerinden biri, önceden yüklenmiş çok sayıda uygulamaydı. Bunların çoğu 14 yıl süreyle kaldırıldı ve bu da telefonun depolama alanında yer açtı.

Xiaomi, cihazların 14 ile 13’e göre %50 daha hızlı çalışacağını iddia ediyor. Kullanıcılar, MIUI güncellemesiyle hızda bariz artışlar görmelidir.

MIUI 13’ün Çince versiyonu, MIUI 13 ile App Vault adlı bir uygulamaya sahipti. Bu artık tüm telefonlarda standart olacak. Bu uygulama, widget’ları kullanarak ana ekranın ekstra özelleştirilmesine olanak tanır.

MIUI 14, galerinizdeki fotoğraflardaki metni tanımasına izin veren iPhone’lardan bir özellik içerir. Bu, fotoğraflarda bulunan içeriği ararken sahip olunması gereken güzel bir özelliktir ve yeni MIUI sürümüne harika bir ektir.

Ya MIUI 14’ü Beğenmezseniz?

Xiaomi akıllı telefonunuzla birlikte gelen MIUI 14’ü tercih etmiyorsanız değiştirebilirsiniz. Özelleştirilmiş işletim sistemi güzel özelliklere sahip olsa da, yine de bazı üçüncü taraf başlatıcılardan daha fazla kaynak tüketir. İşte MIUI tabanlı akıllı telefonlar için Xiaomi’nin MIUI 14’üne bazı alternatifler.

 1. Google Asistan Başlatıcı. Bu başlatıcı, hızlı ve kaynak açısından verimli olmasıyla bilinir. Google teknolojisi ve bir Android işletim sistemi görünümü ile Google Now, MIUI 14’e harika bir alternatiftir. Hepsinden iyisi, ücretsizdir.
 2. Nova Başlatıcı. Nova, Android dünyasının en tanınmış rampalarından biridir. Temel başlatıcı ücretsizdir ve hızlı, basit ve son derece özelleştirilebilir. Çok yönlü widget’lar ve simge temaları ile Nova, birçok kişinin favorisidir. Xiaomi akıllı telefonlarında çalıştırılabilecek kadar küçük ama aynı zamanda satın alınabilecek ekstra özelliklere sahip yükseltilmiş gelişmiş bir seçenekle birlikte geliyor. Nova ayrıca, sık güncellemeler ve geniş bir kullanıcı topluluğu ile büyük bir desteğe sahiptir.
 3. Eylem Başlatıcı . Eylem Başlatıcı, Google Asistan başlatıcısına benzer, ancak bazı ekstra özelliklere sahiptir. Özelleştirilebilirlik anahtardır. Ne yazık ki, ücretsiz sürüm ekstra seçeneklerden yoksundur.
 4. Ok Başlatıcı. Arrow ücretsizdir ve güvenilir bir şirket olan Microsoft tarafından geliştirilmiştir. Arrow’un en büyük yararı, etkinliğinize göre kendini özelleştirmesidir. RAM’i iyi kullanır ve pili tüketmez ve ayrıca Bing’den duvar kağıtları ile donatılmıştır. MIUI 14’ünüzü değiştirmek istiyorsanız, bu kötü bir seçenek değil.
 5. çim sandalye. Telefonunuz için basit ama şık bir işlem arıyorsanız, Lawnchair mükemmel bir başlatıcıdır. Lawnchair ücretsizdir ve çoğu rampadan daha fazla özelleştirme seçeneğine sahiptir, ancak diğer özelliklerden daha azına sahiptir.
 6. Apex Başlatıcı Apex başlatıcı, yıllardır favori olan başka bir seçenektir. Üçüncü bir tarafça üretilen en hızlı rampalardan biridir. Temeli, özellikler ve ekstralar eklenmiş bir Android işletim sistemidir. Apex iyi desteklenir ancak daha iyi işlevselliklerinden bazıları için ücretli sürümü gerektirir.
 7. Atom Fırlatıcı. Ana ekranınızı kullandığınız önceki başlatıcıdan içe aktarmanıza izin verdiği için Atom Başlatıcı’ya geçmek kolaydır. Atom, benzersiz olan ve bir kitap gibi uygulamalar arasında gezinmenizi sağlayan yeniden boyutlandırılabilir klasörlere sahiptir. Ayrıca hızlı ayar ayarlarını saklamak için gizli bir yuvaya sahiptir. Atom, çok sayıda önceden yüklenmiş pencere öğesi ve temayla birlikte gelmez, bu nedenle bunları dahil etmek için eşlik eden uygulamaları yüklemeye hazır olun.
 8. CPL. CPL, ikisi arasındaki benzerlikler nedeniyle uzun süredir Nova kullanıcılarının favorisi olmuştur. Ancak CPL, ana ekranda ekstra yazı tipi özelleştirmelerine izin verir. CPL, kullanıcıların Dock ayarlarını sistem ayarlarından ayrı olarak değiştirmesine de olanak tanır. Nova’yı seviyorsanız, ancak birkaç ekstra seçenek istiyorsanız, CPL harika bir ücretsiz işletim sistemidir.
 9. Akıllı Başlatıcı 6. Smart Launcher’ın satış noktası, uygulamalarınızı sizin için kategorilere ayırmasıdır. Ancak, yalnızca ücretli yükseltmeye yatırım yapan profesyonel kullanıcılar reklamları kaldırabilir ve kategorileri düzenleyebilir, bu nedenle bu, bazıları için anlaşmayı bozabilir.
 10. Merhaba Başlatıcı. Hola, yalnızca 2,3 MB depolama alanı kapladığı için çok fazla sistem kaynağı kullanmaz. Birçok özelleştirme imkanı sunan Hola ile kullanıcı tarafından oluşturulan ana ekranları kullanmak mümkün. Hola, birçok fırlatıcı için geçerli olmayan mevcut Android sistemleriyle de çalışır. Ne yazık ki, Hola oldukça fazla spam ve reklam yazılımına sahip olmasıyla biliniyor, bu yüzden bunu denemek istiyorsanız dikkatli olun.

Uygulama Başlatıcınızı Neden Değiştirin?

Uygulama başlatıcıların yeniden yapılandırılabildiği yaratıcı bir ortamda, kullanıcılar bir fabrika başlatıcıyla mümkün olmayabilecek bazı şeyleri maksimize edebilir. Genellikle ileri düzey kullanıcılar için üretilen bu satış sonrası başlatıcılar, genellikle daha hızlı ve daha temiz çalışır ve daha az bellek kullanır. Ayrıca ilginç ekran geçişleri ve özelleştirilebilir widget’lar gibi ekstra özellikler eklerler.

MIUI Uygulama Başlatıcınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

MIUI uygulama başlatıcınızı değiştirmeye karar verirseniz, bunu mobil cihazınızın ayarlarından yapabilirsiniz. Spesifik talimatlar, cihazınıza ve işletim sisteminize göre değişir, ancak özel başlatıcınızı nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için şu genel adımları izleyin:

 1. Denemek istediğiniz başlatıcıyı seçin ve Google Play Store’dan indirin.
 2. Çoğu telefonun Ayarlar menüsünde gömülü bir arama işlevi vardır. Ayarlar’ı açın ve “Varsayılan” ifadesini arayın.
 3. “Varsayılan uygulamalar”a dokunun.
 4. “Ev uygulamaları”na dokunun.
 5. Başlatıcı listenizden varsayılanınız olmasını istediğinizi seçebilmelisiniz.

Bu adım serisi cihazınız için işe yaramazsa, MIUI başlatıcınızı değiştirmek için cihaza özel talimatlar için web’de arama yapın.

En İyi MIUI Başlatıcı

Akıllı telefonunuzdaki işletim sistemi başlatıcısı, cihazınızda yaptığınız her şeyin penceresidir. Cihazınızdan maksimum keyif ve verimlilik almak için favori başlatıcınızı kurduğunuzdan emin olun.

Hangisinin en iyi MIUI başlatıcısı olduğunu düşünüyorsunuz? Çeşitli fırlatıcılarla ne tür deneyimler yaşadınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize onlardan bahsettiğinizden emin olun.

Teknory