En İyi Ücretsiz Sınırsız Fotoğraf Depolama

Google Fotoğraflar, eskiden en iyi ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama hizmetiydi. Ancak Haziran 2021’de Google, ücretsiz depolama alanlarına bir sınır koyacağını duyurdu. Kullanıcılar 15 GB alacak ve daha fazlası için ödeme yapmak zorunda kalacaktı. Ne yazık ki, sınırsız depolamayı ücretsiz olarak sunan uygun alternatifler yok. Ücretli planlara abone olmak istemiyorsanız, depolama kapasitesi veya yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısı […]

En İyi Ücretsiz Sınırsız Fotoğraf Depolama

Google Fotoğraflar, eskiden en iyi ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama hizmetiydi. Ancak Haziran 2021’de Google, ücretsiz depolama alanlarına bir sınır koyacağını duyurdu. Kullanıcılar 15 GB alacak ve daha fazlası için ödeme yapmak zorunda kalacaktı.

Ne yazık ki, sınırsız depolamayı ücretsiz olarak sunan uygun alternatifler yok. Ücretli planlara abone olmak istemiyorsanız, depolama kapasitesi veya yükleyebileceğiniz fotoğraf sayısı ile sınırlı olacaksınız.

Bununla birlikte, birçok platform, bankayı bozmadan sınırsız fotoğraf depolamanıza izin verir. En popüler olanlara bakalım.

CBackup, ücretsiz sınırsız fotoğraf depolamaya olabildiğince yakın. Diğer hesaplardaki tüm ücretsiz depolama alanınızı birleştirerek, diğer bulut depolama hizmetlerini bir araya getirmenize olanak tanır. Örneğin, her biri 15 GB depolama alanına sahip üç farklı Google hesabı oluşturabilirsiniz ve CBackup bunları tek bir 45 GB bulutta birleştirmenize izin verir.

Daha da iyisi, fotoğrafları manuel olarak CBackup’a yüklemeniz gerekmez. Dosya senkronizasyonu ve yedekleme seçenekleri, görüntüleri platforma otomatik olarak eklemenizi sağlar. Yedeklemeler ve diğer aktarımlar sırasında fotoğraflarınız 256 bit AES şifreleme ile korunarak üstün güvenlik sağlanır.

Aylık 500 GB’tan fazla veri trafiğine ve 10 GB bulut depolama alanına ihtiyacınız yoksa CBackup’ı kullanmak ücretsizdir. Bu, birçok transfer için yeterli olmalıdır, bu nedenle sıradan kullanıcıların daha yüksek bir plana yükseltme yapması gerekmeyebilir. Bunu yaparsanız, 2 TB’lık bir planın yanı sıra sınırsız bir plan da seçebilirsiniz.

Farklı hesaplar oluşturmak ve bunları birleştirmek biraz zahmetli görünebilir. Ancak, depolama kısıtlamaları olmadan tüm fotoğraflarınızı ücretsiz olarak yüklemenin bir yolunu istiyorsanız, bu çabaya fazlasıyla değer.

Amazon Prime üyesiyseniz, Amazon fotoğrafları ideal bir ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama çözümüdür. Ek ücret ödemeden istediğiniz kadar fotoğraf yükleyebilirsiniz ve 5 GB video depolama alanına sahip olursunuz. Video depolama alanını ayrı bir plan aracılığıyla yükseltebilirsiniz.

Görüntü boyutu kısıtlaması yoktur, bu nedenle tam çözünürlüklü görüntüleri sıkıştırma olmadan yükleyebilirsiniz. Otomatik Kaydetme özelliği, tüm fotoğraflarınızı otomatik olarak yedeklemenizi sağlar, ancak bunu galerinizden manuel olarak da yapmayı seçebilirsiniz.

Fotoğraflarınıza Amazon’un hizmetlerini destekleyen herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. Bir fotoğrafı Fire TV ekran koruyucu veya Echo Show ana ekranı olarak ayarlama seçeneği de vardır.

Yukarıdakilerin tümü yalnızca Prime üyesi olduğunuz sürece mevcuttur. Aboneliği iptal ederseniz, tüm fotoğraflarınız ve videolarınız için yalnızca varsayılan 5 GB depolama alanına sahip olursunuz.

Internxt, Web3’ü benimser ve blok zincirinin tüm avantajlarından yararlanır. Kullanıcıların gizliliğine öncelik veren, son derece güvenli, açık kaynaklı bir fotoğraf depolama hizmetidir.

Tüm fotoğraflar Internxt’e yüklenmeden önce uçtan uca şifrelemeden geçer. Bu, hiçbir kişi veya kuruluşun izniniz olmadan bunlara erişemeyeceği anlamına gelir. Hassas resimleriniz varsa veya genel olarak mahremiyet konusunda endişeleriniz varsa mükemmel bir seçim olabilir.

Internxt ayrıca, görüntüleri doğrudan uygulamadan sosyal medyada paylaşmak gibi birkaç kullanışlı özellikle birlikte gelir. Ayrıca tüm cihazlarınız arasında senkronize olur, böylece hareket halindeyken fotoğraflara erişebilirsiniz.

Internxt’in ücretsiz planı, binlerce fotoğraf için yeterli olan 10 GB depolama alanı sunar. Ücretsiz planın herhangi bir özellik kısıtlaması yoktur, bu nedenle ücretli kullanıcılarla aynı gizliliğin keyfini çıkaracaksınız. Daha fazla depolama istiyorsanız, ayda bir doların altında 20 GB alabilir veya 200 GB ile 2 TB arasında seçim yapabilirsiniz.

Mylio, harici fotoğraf depolamayı yeniden düşünür ve yenilikçi bir çözüm sunar. Fotoğraflarınızı buluta kaydetmek yerine, barındırmak için birincil bir cihaz seçebilirsiniz. Mylio daha sonra fotoğraflarınızı tüm ek cihazlarla senkronize edecek ve internet bağlantısı olmadan bile onlara her yerden erişmenizi sağlayacaktır.

Uygulama ayrıca düzenleme seçenekleri sunar ve tüm düzenlemelerinizi cihazlar arasında senkronize eder. Tüm fotoğraflarınız eklediğiniz fiziksel cihazlarda kaldığı için bunu sunucu olmadan yapar. Elbette, isterseniz yine de bir bulut depolama seçeneği ekleyebilirsiniz.

Mylio, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir ve yaklaşık 5.000 fotoğraf için ücretsiz depolama alanı sunar. Premium planı seçerseniz, sınırsız yüklemenin kilidini açarsınız.

pCloud, gizliliğe önem verenler için başka bir harika seçenektir. Bir İsviçre şirketi tarafından yaratılmıştır ve ülkenin katı veri yasalarına uygundur. Bazı rakipler kadar özelliklerle dolu değil, ancak hizmet çoğu kullanıcı için vaat ettiklerini yeterince iyi yapıyor.

Bu sadece bir fotoğraf depolama hizmeti değil, kapsamlı bir bulut çözümüdür, bu da belgeler veya PDF’ler gibi diğer dosyaları da yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Boyut sınırı yoktur, bu nedenle toplam pCloud depolama alanınıza uyan herhangi bir dosyayı yükleyebilirsiniz.

Bahsetmişken, ücretsiz olarak 10 GB depolama alanı elde edersiniz. Depolamayı nispeten düşük bir maliyetle yükseltebilirsiniz, böylece diğer bazı hizmetlerin istediğinden daha azına 500 GB veya 2 TB alabilirsiniz.

Yükseltmeye karar verirseniz, çeşitli faydalı özelliklere erişebileceksiniz. Fotoğraflarınızı bir parola ile koruyabilir, son kullanma tarihleri ​​belirleyebilir ve başkalarıyla paylaşabileceğiniz indirme bağlantıları oluşturabilirsiniz.

MediaFire, 150 milyondan fazla kullanıcısı ile en popüler dosya depolama ve paylaşım platformları arasında yer alıyor. Bunun ana nedenleri, sınırsız bant genişliği ve 50 GB’a kadar ücretsiz depolama alanıdır. Dosyalarınızı hızlı bir şekilde yükleyebilir ve indirebilirsiniz ve bunları paylaşmak için birçok seçenek vardır (e-posta, bağlantı, sosyal medya vb.).

Peki, “50 GB’a kadar” ne anlama geliyor? Temel bir hesapla 10 GB depolama alanı elde edersiniz, ancak bunu yükseltmenin birçok yolu vardır. Örneğin, MediaFire’ı Twitter’a bağlar ve hizmet hakkında tweet atarsanız, 400MB ekstra depolama alanı elde edersiniz. Ayrıca, yönlendirdiğiniz her kişi için 1 GB almanızı sağlayan bir yönlendirme programı da vardır.

Biraz daha çaba sarf etmeye istekliyseniz, MediaFire fotoğraflarınızı depolamak için mükemmel bir platform olabilir. Sonunda keyfini çıkarırsanız ve depolama alanınızı genişletmek isterseniz, ayda birkaç dolara 1 TB alabilirsiniz.

MediaFire’ın ana dezavantajı, diğer rakiplerinin çoğu gibi otomatik senkronizasyon sunmamasıdır. Tüm fotoğraflarınızı manuel olarak yüklemeniz gerekecek, bu da özellikle düzenli olarak yapmazsanız zamanla can sıkıcı olabilir.

Flickr, bir bulut depolama çözümü ve sosyal medya platformunun bir karışımıdır. Fotoğraflarınızı gizli tutmayı veya Flickr’ın geniş topluluğuyla paylaşmayı seçebilirsiniz. Yalnızca resim barındırma hizmeti olarak kullanmayı düşünüyorsanız, 1.000 adede kadar fotoğraf veya video yükleyebileceğinizi belirtmekte fayda var.

Bu, bazı kullanıcılar için yeterli olabilir, ancak tüm fotoğraflarını yıllarca tek bir yerde saklamak isteyenler bunu sınırlayıcı bulabilir. Bu sizseniz, Flickr sınırsız depolama alanı ve tüm özelliklerini ayda 10 dolardan daha düşük bir fiyata sunuyor. Gerçek tutar, aylık, yıllık veya iki yıllık planı seçmenize bağlıdır.

İnsanların Flickr’ı kullanmasının ana nedenlerinden biri, çok çeşitli özellikleridir. Oluşturduğu HTML kodunu ekleyerek web sitenize albümler veya resimler eklemenizi sağlar. Flickr ayrıca fotoğraflarınızı oldukça düzgün görünen göz alıcı bir görüntü akışında gösterir.

Ücretsiz planı seçerseniz, bireysel yükleme sınırlamalarıyla da karşılaşacağınızı belirtmekte fayda var. Fotoğraflarınız 200 MB’ı geçmemeli ve videolar 1 TB ile sınırlıdır. Profesyonel bir fotoğrafçıysanız, yüklemeden önce dosyalarınızı sıkıştırmanız gerekeceğinden bu bir sorun olabilir.

Bir iPhone kullanıcısıysanız, iCloud muhtemelen tercih ettiğiniz depolama hizmeti olacaktır. Bunun nedeni, ayarlarınızı değiştirmediğiniz sürece fotoğraflarınızın otomatik olarak yedeklenmesidir.

iCloud 5 GB ücretsiz saklama alanı sunuyor ki bu kulağa pek hoş gelmeyebilir. İyi haber şu ki, ek depolama oldukça ucuz; yaklaşık bir dolara 50GB alabilirsiniz. Ayrıca oldukça düşük bir fiyata gelen 200GB ve 2TB seçenekleri de var.

iCloud’un ana yararı, fotoğraflarınızı Apple Kimliğiniz altındaki tüm aygıtlarda otomatik olarak eşzamanlamasıdır. Ayrıca, sorunsuz bir şekilde yenisine geçebilmeniz için cihazın ayarlarını da korur. Ek olarak, iCloud’un kullanıcı dostu bir arayüzü vardır ve özelliklerinden tam anlamıyla sorunsuzca yararlanmanıza olanak tanır.

iCloud, Apple’a özgüdür, bu nedenle yalnızca Apple’ın aygıtları onu destekler. Dolayısıyla, bir iCloud’unuz yoksa, iCloud kullanılamayacak. Bu münhasırlık, düşük ücretsiz depolama alanının yanı sıra ana dezavantajıdır.

IceDrive, kullanışlı özelliklerle dolu, oldukça yetenekli bir bulut depolama çözümüdür. Bir masaüstünde, dosyaları yerel ve bulut depolama arasında sorunsuz bir şekilde aktarabilmeniz için sabit sürücünüzle entegre olur. Mobil cihazlarda temiz bir arayüze, bir belge görüntüleyiciye ve bir medya oynatıcıya sahiptir.

İkisini de istemiyorsanız, IceDrive fotoğraflarınızı ve diğer dosyalarınızı sorunsuz bir şekilde yönetmenize izin veren bir web uygulaması sunar. Sürükle ve bırak işlevi, dosya aktarımını basit ve kolay hale getirir ve sınırsız bant genişliği sayesinde büyük dosyalar hızla yüklenebilir. Web uygulaması ayrıca, tarayıcınızda farklı dosyaları önizlemenizi sağlayan bir belge dönüştürücü içerir.

Depolamaya gelince, IceDrive oldukça standart olan ücretsiz bir hesapla 10 GB sunuyor. Sadece birkaç dolardan başlayan üç plan daha var, böylece cebinizde bir delik açmadan daha fazla depolama alanı elde edebilirsiniz.

IceDrive’ın ana dezavantajı, sürekli yedekleme ve senkronizasyon eksikliğidir. MediaFire gibi, tüm dosyaları manuel olarak aktarmanızı gerektirir.

Yandex bir Rus arama motorudur. Google’a benzer şekilde, bulut depolama da dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunar. Farklı platformlar için mevcuttur ve onu dikkate almaya değer kılan birkaç kullanışlı özellikle birlikte gelir.

İlk olarak, otomatik yüklemeleri destekler, böylece manuel aktarımlarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Ayrıca görüntüleri sıkıştırmaz, bu nedenle orijinal çözünürlüklerini ve kalitelerini koruyacaklarından emin olabilirsiniz. Yandex.Disk, fotoğraflarınızı kısa bağlantılar aracılığıyla göndermenize de olanak tanır, bu da paylaşımı oldukça kolaylaştırır.

Ücretsiz hesap, 10 GB depolama alanı sunar ve Yandex, eklemeler için rekabetçi fiyatlar sunar. En ucuz hizmet değil ama birçok kullanışlı özelliği sayesinde buna değer olabilir.

Dezavantajlara gelince, en önemlisi Yandex’in ücretsiz hesaplara reklam koymasıdır. Reklamların ne kadar araya girebileceğini hepimiz biliyoruz, bu nedenle bazı kullanıcılar bunu sinir bozucu bulabilir.

Windows kullanıcıları genellikle en uygun depolama hizmeti olarak OneDrive’ı kullanır. Bu, Microsoft’un diğer hizmetleriyle mükemmel bir şekilde bütünleştiği için mantıklıdır. OneDrive, birçok kullanımının yanı sıra harika bir fotoğraf barındırma çözümü olabilir.

Küçük ama temiz bir özellik, dosyaları sınırlı bir süre için paylaşma yeteneğidir. Bazı fotoğrafları başkalarıyla geçici olarak paylaşmak istiyorsanız bu harikadır. Ancak, yüklemelerin dosya başına 15 GB ile sınırlı olduğunu unutmayın. Bu çok fazla olsa da bazı videolar bu sınırı aşabilir, bu nedenle profesyonel video yapımcıları başka bir seçeneği değerlendirmek isteyebilir.

OneDrive ücretsiz olarak 5 GB depolama alanı sunar ki bu fazla bir şey değildir. Burada gördüğünüz gibi birçok hizmet ücretsiz hesaplarıyla çok daha fazlasını sunuyor. Öte yandan, OneDrive’ın ücretli planları rakiplerinin çoğundan daha ucuzdur, bu nedenle çok fazla harcamadan 1 TB’a kadar alan elde edebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı Güvende Tutun

Google, ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama alanı sunmayı bıraktığından beri, uygun bir ikame olmamıştır. Şans eseri, depolama genellikle yüksek bir fiyata gelmez, bu nedenle fotoğraflarınız için uygun fiyatlı bir bulut çözümü bulabilirsiniz.

Burada okuduğunuz gibi, keşfedilecek birçok seçenek var ve bunların her biri benzersiz avantajlar sunuyor. Her şey, bir depolama platformunda aradığınız özelliklere bağlıdır. İhtiyaçlarınızı düşünün ve bütçeyi aşmadan bunları karşılayan bir seçenek belirleyin.

Burada belirtilen platformlardan herhangi birini kullandınız mı? Başka önerileriniz var mı? Yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin!

Teknory