Alan Wake 2, ‘fiziksel ve tehlikeli’ düşmanlarla ‘daha klostrofobik’ olacak

Alan Uyandırma 2 neredeyse üzerimizde ve çıkış tarihi olan 17 Ekim’e yaklaştıkça, bu yaklaşan korku oyunu hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlıyoruz. Klasik korku hayranıysanız ve içine adım atmayı seçerseniz Alan Uyandırma 2 cesaretinizi test etmek için deja vu yaşayabilirsiniz. Yılın en çok beklenen oyunlarından biri için önemli bir ilham kaynağı Capcom’un Resident Evil serisiydi. […]

Alan Wake 2, ‘fiziksel ve tehlikeli’ düşmanlarla ‘daha klostrofobik’ olacak

Alan Uyandırma 2

neredeyse üzerimizde ve çıkış tarihi olan 17 Ekim’e yaklaştıkça, bu yaklaşan korku oyunu hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlıyoruz.

Klasik korku hayranıysanız ve içine adım atmayı seçerseniz Alan Uyandırma 2 cesaretinizi test etmek için deja vu yaşayabilirsiniz. Yılın en çok beklenen oyunlarından biri için önemli bir ilham kaynağı Capcom’un Resident Evil serisiydi. oyun yönetmeni Kyle Rowley, Edge ile yaptığı bir röportajda (sayı 388), bu ikonik korku oyunlarının prodüksiyon için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Rowley, “Kamera perspektifi ve bunun gibi şeyler, evet, baktığımız son Resident Evil oyunlarından iyi referanslar var” dedi. “Ama sadece onlar için işe yaradığı için değil; daha çok, bu bizim istediğimiz türde bir deneyim oluşturmamıza nasıl yardımcı oluyor? Daha klostrofobik; oyuncuyu daha savunmasız hissettiriyor; düşmanları daha fiziksel ve daha fiziksel hissettiriyor. tehlikeli.”

Capcom serisi, bu tür bir ilham almak için harika bir yerdir, sadece serideki girişlerin çoğu en iyi korku oyunları listemizi süslediğinden değil, aynı zamanda seri, hayatta kalma korkularını başka pek çok yerde olmayan bir şekilde genişletmesi ve desteklemesiyle tanınıyor. başlıklar yapabilir.

Ancak bunların hiçbiri bizim için sürpriz olmadı. En erken test aşamalarından itibaren bile Alan Uyandırma 2 karanlık korku unsurlarını bastırmak için hiçbir girişimde bulunmadı. Serinin bilinen klasik el feneri mekaniğini ve buna benzer omuz üstü kamera açısını gördük. Resident Evil 4 The Game Awards 2023’te gösterilen önizlemede.

Resident Evil serisinin ve klasik kamera açılarının hayranı olarak, bu yaklaşan korku oyununun yenilenmesi için harika bir ilham kaynağı gibi geliyor. Diğer tarafta bir şeylerin beni beklediğini bilerek karanlık köşelerde gezinme düşüncesinden şimdiden titriyorum.

Yakında korku başlığına dalabilecek ve onu tüm karanlık psikolojik dehşetiyle yakında kendi gözlerinizle görebileceksiniz. PS5, Xbox X Serisi|S ve PC.

Teknory