Erken Pixel 8a sızıntısı, Google’ın orta seviye modeline şimdiye kadarki en iyi görünümü veriyor

TL;DR Google Pixel 8a’nın yeni görselleri sızdırıldı. Telefon Pixel 7a’dan daha ince görünüyor ve daha yuvarlak köşelere sahip. Ekranın 6,1 inç boyutunda olduğu söyleniyor. Birkaç hafta önce Pixel 8a’nın uygulamalı fotoğrafları gibi görünen görüntüler internette ortaya çıktı. Belki de bu, yakında çıkacak bir Google telefonunun uygulamalı resimlerini gördüğümüz en erken dönemdi. Şimdi yeni bir sızıntıda […]

Erken Pixel 8a sızıntısı, Google’ın orta seviye modeline şimdiye kadarki en iyi görünümü veriyor

TL;DR

  • Google Pixel 8a’nın yeni görselleri sızdırıldı.
  • Telefon Pixel 7a’dan daha ince görünüyor ve daha yuvarlak köşelere sahip.
  • Ekranın 6,1 inç boyutunda olduğu söyleniyor.

Birkaç hafta önce Pixel 8a’nın uygulamalı fotoğrafları gibi görünen görüntüler internette ortaya çıktı. Belki de bu, yakında çıkacak bir Google telefonunun uygulamalı resimlerini gördüğümüz en erken dönemdi. Şimdi yeni bir sızıntıda orta seviye modelin bazı yüksek kaliteli görselleriyle karşılaşıyoruz.

Tanınmış ihbarcı OnLeaks ile işbirliği içinde, buradaki arkadaşlar Smartprix Pixel 8a render’larına benzeyen şeyleri ele geçirmeyi başardılar. Daha önce cihazı Pixel 8 Pro’da kullanılan Bay Blue’ya benzer bir mavi tonda görmüştük. Ancak bu görüntülerde telefon Pixel 8’in Rose renk grubunda yer alıyor.

Yüzeysel bir bakış açısıyla Pixel 8a, önceki A serisi telefona göre biraz daha küçük ve daha ince görünüyor. Ayrıca Pixel 7a’nın daha kutulu tasarımıyla karşılaştırıldığında daha kıvrımlı kenarlara sahip gibi görünüyor. Çıkışa göre, bu telefonun 152,1 x 72,6 x 8,9 mm boyutlarında gelmesi gerçekten de geçerli, Pixel 7a boyutları ise 152,4 x 72,9 x 9,0 mm.

Değişmeyen bir şey de, iki kamera merceği için hap şeklinde bir çentik bulunan kamera çubuğudur. Arka kameraların yanı sıra ekranın üst orta kısmında delikli bir ön kamera da bulunuyor.

Ekrandan bahsetmişken, A serisi bir telefondan beklenebilecek, kalın çerçevelerle çevrelenmiş düz bir ekran görüyoruz. Çıkış, bunun üstünde 2,5D kavisli cam bulunabilen 6,1 inçlik bir ekran olduğunu belirtiyor.

Google’ın Pixel yol haritası sayesinde Pixel 8a’nın kod adının “Akita” olduğunu biliyoruz. Bu cihaz yakın zamanda Geekbench’in web sitesinde görüldü ve Mali-G715 GPU ile birleştirilen Tensor G3 yonga setinin hız aşırtmalı bir versiyonuna sahip olduğu söylendi. Akita’nın ayrıca 8 GB RAM’e sahip olduğu da listelendi.

Bu oldukça erken bir sızıntı olduğu için devam edecek fazla bir şey yok. Daha fazla bilgi mevcut olduğunda sizi bilgilendireceğiz.

Erken Pixel 8a sızıntısı, Google’ın orta seviye modeline şimdiye kadarki en iyi görünümü veriyor

Teknory