Eski Bilgisayar Fareleri İçin En İyi 8 Kullanım

Optik farenin düzeneği, iyi optikler için her şeyi (sensör, lens ve klips) uygun aralıkta tutar, bu platform etrafında pek çok fare hilesi oluşturulmuştur. Bunun nedeni, pek çok projeye değer ve ilgi getiren şeyin optik sensör olmasıdır. Ancak sensörleri kullanmanın tek yolu elbette işaretleme aygıtları değildir. Reddit ve hatta Quora gibi forumlarda, genellikle (her zaman olmasa […]

Eski Bilgisayar Fareleri İçin En İyi 8 Kullanım

Optik farenin düzeneği, iyi optikler için her şeyi (sensör, lens ve klips) uygun aralıkta tutar, bu platform etrafında pek çok fare hilesi oluşturulmuştur. Bunun nedeni, pek çok projeye değer ve ilgi getiren şeyin optik sensör olmasıdır. Ancak sensörleri kullanmanın tek yolu elbette işaretleme aygıtları değildir. Reddit ve hatta Quora gibi forumlarda, genellikle (her zaman olmasa da) 2-D mikro konumlandırma fikri etrafında birkaç beyin dökümü de dahil olmak üzere, fare iç organlarının tüm olası kullanımları hakkında ara sıra bir sohbete rastlarsınız.

Mikro konumlandırma sistemleri veya daha spesifik olarak bu sistemlerin yönlendirme kısmı, büyük ölçüde bir optik farenin bileşenleri tarafından sağlanabilir, çünkü temelde bir optik fare bunun içindir. Ticari sistemler tipik olarak kabaca 0,1 µm’lik bir çözünürlükle sınırlıdır. 1600 dpi oyun faresi sensörü yaklaşık 16 µm çözünürlüğe sahip olduğundan, ortalama bir fare ciddi mikro konumlandırma görevini üstlenemeyebilir, ancak oraya ulaşıyorlar. Logitech’in HERO sensörü, 1 µm’nin biraz altında olan 25.600 dpi çözünürlükte çalışır. 25.000 dpi’nin 1 µm’nin biraz üzerinde olması dikkat çekicidir, bu nedenle fazladan 600 dpi muhtemelen bir pazarlama departmanı talebiydi.

Şaşırtıcı bir şekilde, endüstriyel 0,1 µm sınırlaması, gerçek hareket mekanizmasının bir sınırlaması değildir, ancak yönlendirme ucunun getirdiği sürtünmeden kaynaklanır. Bu nedenle, ucuz optik sensörler, gelişmiş sensör bilimi anlayışımızda bir tür sihirli sıçrama yapmazsak, asla sıçrama yapamaz.

Teknory