Eski Direktör, Canlı Aksiyon Akira Bisikletlerinin BMW ile Kavgaya Neden Olduğunu Hatırladı

Özet Yönetmen Albert Hughes, canlı aksiyon Akira filmi için motosikletlerin tasarımı konusunda BMW’nin baş tasarımcısıyla hararetli bir tartışma yaşadı. Hughes, tasarımcının ilgisiz teknolojiyi tanıtma girişiminden ve konsept sanatına hakaret etmesinden rahatsız olduktan sonra işi bıraktı. Karşılaşılan engellere rağmen Taika Waititi’nin şu anda canlı aksiyon Akira filmini yönetmesi planlanıyor ancak projenin meyve verip vermeyeceği belirsizliğini koruyor. […]

Eski Direktör, Canlı Aksiyon Akira Bisikletlerinin BMW ile Kavgaya Neden Olduğunu Hatırladı

Özet

  • Yönetmen Albert Hughes, canlı aksiyon Akira filmi için motosikletlerin tasarımı konusunda BMW’nin baş tasarımcısıyla hararetli bir tartışma yaşadı.

  • Hughes, tasarımcının ilgisiz teknolojiyi tanıtma girişiminden ve konsept sanatına hakaret etmesinden rahatsız olduktan sonra işi bıraktı.

  • Karşılaşılan engellere rağmen Taika Waititi’nin şu anda canlı aksiyon Akira filmini yönetmesi planlanıyor ancak projenin meyve verip vermeyeceği belirsizliğini koruyor.

Yönetmen Albert Hughes canlı aksiyonun nasıl olduğunu hatırlıyor Akira Filmin motosikletleri BMW ile kavgaya neden oldu. 1988 yılında animasyon filme uyarlanan Japon manga serisi, çocukluk arkadaşı Tetsuo Shima’nın şehre karşı telekinetik güçler kullanmasını engellemeye çalışan Shōtarō Kaneda’yı takip ederek Neo-Tokyo’yu araştırıyor. film, tarzı ve tür üzerindeki genel etkisi nedeniyle övgüyle karşılandı, ancak kaynak materyalin canlı aksiyon yinelemesi meyve vermekte zorlandı. Yıllar boyunca Hughes ve kardeşi Allen da dahil olmak üzere çeşitli yönetmenlerin bu konuyla bağlantısı olmuştur.

Yakın zamanda bir görünüm sırasında Mutlu Üzgün ​​Kafası karışıkHughes canlı aksiyonun nedenini tartıştı Akira motosikletler BMW ile kavgaya neden oldu. Yönetmen, araçlara bakarken tasarımcıyla anlaşamadığını ve sonunda “Konsept sanatına hakaret.” Hughes’un canlı aksiyon motosikletleriyle ilgili yorumlarını okuyun Akira alttaki film:

Münih’teki BMW’ye gitmek zorunda kaldım ve konsept tasarımcısının başında olan Amerikalı bir adamla oturmak zorunda kaldım ve ben ve o bir gürültüye kapıldık. Sanki araçlara yerleştirmeye çalıştığı bu yeni teknolojiyi tanıtmaya çalıştığı için birbirimizle tam anlamıyla tartışıyoruz ve ben ‘hayır, burada istediğim şey bu’ dedim. Sadece amblemini istiyorum. Mesela şunu istediğim için imzalayabilir misin’ – yani kendi d–k’sini masaya koydu ve benim d–k’mi de masaya koydu ve ben de ‘f–k bunu’ dedim. Ayağa kalkıp prodüksiyondan çıkıyorum, ‘Albert, sen oraya geri dön ve sakin ol.’ Ben de ‘Ama bu adam filmle hiçbir ilgisi olmayan başka motosikletler satmak istediği için başımıza bela açmaya çalışıyor.’ diyorum. Sonra konsept çizimine hakaret etmeye başladı ve ben de ‘Tamam, bunu yaşadım’ dedim. Ben gidiyorum.”

film-get-made”>

Canlı Aksiyon Akira Filmi Çekilecek mi?


Akira Ekran Kapağı

Hughes canlı aksiyona bağlandı Akira birkaç yıl önce, ancak üretimle ilgili sorunlar büyüdükçe ayrıldı. Aynı röportajda Mutlu Üzgün ​​Kafası karışıkyönetmen filmi yapmaya çalışırken karşılaştığı bazı zorluklara değindi Akirapotansiyel döküm dahil. Diğerleri tanınmış yetenekleri aramıza katmak için istekliyken kendisinin şuna inandığını belirtti: “IP herhangi bir aktörden daha büyüktür.” Ayrıca aklama endişesine ve uyarlamaya yatırılan para miktarına da değindi.

Taika Waititi şu anda canlı aksiyonu yönetecek Akira Ancak filmin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda spekülasyonlar var. 2021 yılında projeyi hayata geçirme planlarından bahsetti ve herhangi bir güncelleme sağlanmamasına rağmen, Akira Waititi’nin bir sonraki filmi olacağı bildiriliyor. Yazar/yönetmen en çok şu filmlerle tanınır: Thorve Akademi Ödülü’ne aday gösterildi Jojo Tavşan, bu filmle En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ını kazandı.

Taika Waititi yaklaşan bir projeye katıldı Yıldız Savaşları Filmin yapımı birkaç yıldır sürüyor ancak yapımın ne zaman başlayacağı belli değil.

Hughes’un nasıl olduğuna dair yorumlarını duymak ilginç Akira‘nin motosikletleri BMW ile kendisi arasında bir olay yarattı ve bu durum film yapma yolunda çoğu zaman birçok engelin bulunduğunu gösteriyor. Waititi sık sık başka projeler üzerinde çalışmakla meşgul olduğundan, sevilen manganın canlı aksiyona uyarlanıp uyarlanmayacağı henüz bilinmiyor. Hughes’un da onaylayabileceği gibi bu, adapte edilmesi zor bir özellik ve hala umut varken, mevcut üretim sırasında benzer komplikasyonların ortaya çıkıp çıkmayacağını merak etmeye değer.

Kaynak: Mutlu Üzgün ​​Kafası karışık

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow