Flower Moon’un Katilleri Lily Gladstone’un Yerli İzleyicilere Ciddi Mesajı Var

Özet Lily Gladstone Yerli izleyicileri izlemeye çağırıyor Çiçek Ayı’nın Katilleri ancak kendilerini hazır hissetmeleri ve bunun nesiller boyu yaratabileceği acıyı kabul etmeleri durumunda. Filmin içeriğini işlerken destek almalarını sağlamak için özellikle Yerli insanlara yönelik zihinsel sağlık kaynakları sağlıyor. Gladstone, filmde sunulan hikayeden öğrenme ve iyileşme sürecinde birbirlerine karşı nezaket ve nezaketin önemini vurguluyor. GÜNÜN EKRAN […]

Flower Moon’un Katilleri Lily Gladstone’un Yerli İzleyicilere Ciddi Mesajı Var

Özet

 • Lily Gladstone Yerli izleyicileri izlemeye çağırıyor Çiçek Ayı’nın Katilleri ancak kendilerini hazır hissetmeleri ve bunun nesiller boyu yaratabileceği acıyı kabul etmeleri durumunda.
 • Filmin içeriğini işlerken destek almalarını sağlamak için özellikle Yerli insanlara yönelik zihinsel sağlık kaynakları sağlıyor.
 • Gladstone, filmde sunulan hikayeden öğrenme ve iyileşme sürecinde birbirlerine karşı nezaket ve nezaketin önemini vurguluyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Çiçek Ayı’nın Katilleri yıldız Lily Gladstone filmin Yerli izleyicilerine mesajını iletiyor. Gladstone, dizinin kalbindeki Osage Ulusu kadını Mollie Burkhart’ı canlandırıyor. Çiçek Ayı’nın Katilleri. Martin Scorsese’nin yönettiği, Çiçek Ayı’nın Katilleri Tiyatro çalışması sırasında geniş çapta eleştiriler aldı.

Şimdi, Gladstone bazı sözler sunmak için Twitter’a gidiyor Çiçek Ayı’nın KatilleriYerel izleyicileri.

Gladstone, Twitter’daki on bir bölümlük mesajında ​​şunları söyledi: “en acil şey“söylemek istediğini”Yerli Kadınlar ve Gençler” hakkında Çiçek Ayı’nın Katilleri ne zaman ve yalnızca hazır hissettiğinizde görün.” Buna ek olarak Gladstone, Yerli insanlara yönelik bir dizi zihinsel sağlık kaynağı da sundu. Gladstone, Yerli izleyicileri şunu anlamaya çağırdı: “Güvenli, kültüre özel ve anonim 7/24 kaynaklar mevcuttur.Bu kaynaklar arasında, diğerlerinin yanı sıra, Yerli Amerikalılar ve Alaska Yerlileri için cinsel ve aile içi şiddet yardım hattı olan “We R Native” adlı bir yardım hattı ve 988 yaşam hattı yer alıyor.


Flower Moon’un Katilleri Yerli İzleyicilerden Karışık Tepkiler Aldı

Killers of the Flower Moon'da Ernest Burkhart rolünde Leonardo DiCaprio ve Mollie Burkhart rolünde Lily Gladstone

Gladstone, Yerli izleyicileri izleyip izlememeye karar verirken dikkatli davranmaya teşvik ederken dikkatli davranıyor Çiçek Ayı’nın Katilleri. Scorsese filmi, Osage cinayetlerinin kötü niyetli arka yüzünü açığa çıkarıyor. Bunu yaparken, Çiçek Ayı’nın Katilleri Çoğunlukla tüyler ürpertici ve şiddet içeren görüntüler kullanılarak, öldürme üstüne cinayet gösteriliyor. Bunların yerli halkın beyaz yerleşimciler tarafından öldürüldüğü göz önüne alındığında, bu vahşet, ataları bu veya benzeri nefret suçlarından etkilenenler için özellikle rahatsız edici olacaktır.

İlgili: Flower Moon’un Sonunun Katilleri Açıklandı: Osage Cinayetleri Davası ve Sonuç

Çiçek Ayı’nın Katilleri şu ana kadar söz konusu Yerli izleyicilerden farklı yanıtlar aldı. Rezervasyon Köpekleri Kendisi de Native olan aktris Devery Jacobs, bu konuda büyük ölçüde sert bir eleştiri sundu. Çiçek Ayı’nın Katilleriona ” diyoramansız ve gereksiz derecede grafik.” Jacobs filmi izleme deneyimini şöyle tanımladı: “cehennem ateşi“diye sordu ve”gerçekten ihtiyacımız olan temsil bu mu?

Jacobs, Gladstone’un Yerli kadınları neden uyardığına dair iyi bir örnek. Çiçek Ayı’nın Katilleri. Jacobs’un tepkisi zekice sosyal eleştirilerle dolu olsa da, filmi çevreleyen daha büyük bir sorunun göstergesi olarak görülebilir: yerli izleyicilerin yeniden travmatize edilmesi. Bunun ne anlama geldiği konusunda tartışılacak çok şey var Çiçek Ayı’nın Katilleri‘nin kültürel yeterliliği (ya da eksikliği), ancak Gladstone’un kaynak paylaşımı sohbetin iyi bir devamı.

Kaynak: Lily Gladstone/Twitter

 • Çiçek Ayı'nın Katilleri
  Çiçek Ayı’nın Katilleri

  Müdür:
  Martin Scorsese

  Döküm:
  Leonardo DiCaprio, Louis Cancelmi, Jillian Dion, Scott Shepherd, Jesse Plemons, JaNae Collins, Robert De Niro, Jason Isbell, Cara Jade Myers, Lily Gladstone

  Çalışma süresi:
  200 dakika

  Türler:
  Tarih, Dram, Suç

  Yazarlar:
  Eric Roth, Martin Scorsese

  Özet:
  Flower Moon’un Katilleri, yönetmen Martin Scorsese’nin ilk olarak David Grann tarafından çekilen, kurgu olmayan Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI adlı kitabına dayanan bir sonraki filmi. Osage kabilesinin üyeleri, 1920’lerde Kızılderili topraklarında petrol bulunmasından kısa bir süre sonra gizemli koşullar altında öldürüldüğünde, FBI bunların ardındaki gerçek nedeni ortaya çıkarmak için kurulur.

  Bütçe:
  200 milyon dolar

  Stüdyo(lar):
  Paramount Resimleri

  Distribütör(ler):
  Apple, Paramount Resimleri

Teknory