Final Fantasy 14 Xbox Series X/S Versiyonu Açıklandı, Önümüzdeki İlkbaharda Çıkacak

Final Fantasy XIV nihayet önümüzdeki baharda Xbox Series X/S’ye geliyor. Xbox başkanı Phil Spencer, haberi açıklamak için Final Fantasy XIV Fan Festivali 2023’ün 1. Günü sırasında bugün sahnede Final Fantasy XIV yönetmeni Naoki Yoshida’ya katıldı. İşte Spencer’ın söylemek zorunda olduğu şey: “Bu kadar çok ışık savaşçısıyla burada olmak harika. Sıcak karşılamanız için teşekkür ederim. Xbox […]

Final Fantasy 14 Xbox Series X/S Versiyonu Açıklandı, Önümüzdeki İlkbaharda Çıkacak

Final Fantasy XIV nihayet önümüzdeki baharda Xbox Series X/S’ye geliyor.

Xbox başkanı Phil Spencer, haberi açıklamak için Final Fantasy XIV Fan Festivali 2023’ün 1. Günü sırasında bugün sahnede Final Fantasy XIV yönetmeni Naoki Yoshida’ya katıldı.

İşte Spencer’ın söylemek zorunda olduğu şey:

“Bu kadar çok ışık savaşçısıyla burada olmak harika. Sıcak karşılamanız için teşekkür ederim. Xbox topluluğu oyunlar konusunda tutkulu ve dünyadaki pek çok oyuncu gibi Final Fantasy serisi de çokça sevgi görüyor. Xbox Ekibi. Ve bugün arkadaşım Yoshida-San ile birlikte Final Fantasy XIV’ün Xbox sürümünü duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ekibiyle birlikte, bu oyunun en iyi çevrimiçi deneyimini her yerdeki Xbox hayranlarına getiriyoruz ve çapraz oyun aracılığıyla, Final Fantasy XIV’ü hem eski hem de yeni oyuncularla deneyimleyebilirsiniz.”

Spencer, bunun “sizinle ve Final Fantasy ekibiyle olan ilişkimizde gelecekte daha yakın bir ortak olmayı düşündüğümüz için” ufuk açıcı bir an olduğunu söylüyor ve belki de daha fazla Final Fantasy’nin Xbox’a gelmesi için dalga geçiyor.

oyun hem Xbox Series X hem de Series S’de oynanabilecekken, Yoshida yalnızca Series X sürümünün 4K çözünürlüğü destekleyeceğini söylüyor. Final Fantasy XIV’ün Xbox sürümünün 2024 baharında çıkması bekleniyor. 7.0’ın yayınlanmasından önce ve 6.5X Yaması sırasında, Xbox sürümü için planlanan bir açık beta olacak.

Bu, Dawntrail genişletmesinin lansman sırasında Xbox Series X/S’de oynanabileceği anlamına gelir. Diğer platformlarda olduğu gibi, Final Fantasy XIV de Xbox’ta yalnızca dijital sürüm olarak sunulacak. Kaydedilen veriler ve ilerleme aktarıldığı için Açık Beta’dan doğrudan tam sürüme de geçebilirsiniz.

Final Fantasy XIV hakkında daha fazla bilgi için Final Fantasy XIV: Dawntrail tanıtım fragmanını izleyin ve ardından okuyun oyun Bilgilendiricisi Final Fantasy XIV: Endwalker incelemesi.


Xbox Series X/S’de Final Fantasy XIV’ü kontrol edecek misiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory