FireStick ile Canlı Sporları Nasıl İzlersiniz?

FireStick’te canlı sporları oldukça rahat bir şekilde izleyebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için ücretsiz ve premium seçenekler var. Bu makale, FireStick cihazında canlı maç izleme hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsar. FireStick Uygulamalarıyla Canlı Spor İzleme FireStick ile değiştirdiyseniz, yalnızca TV şovları ve filmlerden daha fazlasını izleyeceksiniz. FireStick’te birçok uygulamaya erişilebilir, böylece sorunsuz bir görüntüleme deneyimi yaşarsınız. […]

FireStick ile Canlı Sporları Nasıl İzlersiniz?

FireStick’te canlı sporları oldukça rahat bir şekilde izleyebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için ücretsiz ve premium seçenekler var. Bu makale, FireStick cihazında canlı maç izleme hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsar.

FireStick Uygulamalarıyla Canlı Spor İzleme

FireStick ile değiştirdiyseniz, yalnızca TV şovları ve filmlerden daha fazlasını izleyeceksiniz. FireStick’te birçok uygulamaya erişilebilir, böylece sorunsuz bir görüntüleme deneyimi yaşarsınız.

Canlı spor yayını hizmetleri sağlayan birkaç önemli ücretli uygulama vardır. Bunları Amazon Appstore aracılığıyla cihazınıza indirebilirsiniz. Resmi uygulamaları almak için:

 1. FireStick ana ekranına gidin.
 2. “Bul” seçeneğini kullanın.
 3. “Ara”yı seçin ve uygulama adını yazın.
 4. Aramayı onaylamak için sanal klavyeyi kullanın.
 5. Arama sonuçlarından aradığınız uygulamayı seçin.
 6. Uygulamayı indirin veya edinin.

Daha fazla uygulama eklemek için yukarıdaki adımları tekrarlayın. Bu, sizi koşmaya ve canlı spor yayını yapmaya hazırlamalıdır.

ESPN+

Spor fanatikleri, kapsamlı kapsama seçenekleri ve güvenilirliği nedeniyle ESPN+’yı seviyor. Bağımsız akış hizmeti, isteğe bağlı içeriğe, orijinal programa ve spor dünyasındaki canlı etkinliklere erişmenizi sağlar.

Futbol, ​​boks, golf, MLB, NHL, MLS ve diğer etkinlikler dahil olmak üzere en popüler ve bazı daha belirsiz sporları izleyebilirsiniz. Eşsiz özellik, izleme başına ödeme UFC (Ultimate Fighting Championship) maçlarıdır. Etkinlikler ABD’de ESPN+ aracılığıyla canlı olarak yayınlanabilir

ESPN+, canlı spor yayını yapmak için abonelik gerektirir. Halihazırda bir aboneliğiniz varsa ve abone olmanız isteniyorsa hesabınızı yeniden bağlayın (aynı istemde seçebileceğiniz bir seçenek olmalıdır). Bu bilgileri güncellemelidir.

fubotv

Fubo, dizi ve film repertuarıyla tanınırken, bu IPTV hizmeti ilk olarak futbola odaklanmak için başlatıldı. Programlama daha sonra genişletildi ve daha fazla kanal eklendi. FuboTV artık daha fazla spor etkinliği sunuyor ve 100’den fazla kanala sahip.

Bu, FireStick’te canlı spor müsabakalarını izlemek için en iyi seçeneklerden biridir. Mevcut spor kanalları arasında NHL, NFL, NBA YV, Fight Network, Tennis Channel, ESPN ve Stadium bulunmaktadır. Kapsanan canlı oyunlar arasında futbol, ​​​​dövüş sporları, Amerikan futbolu, hokey, basketbol ve beyzbol yer alır.

Canlı akış, FOX, CBS, NBC ve ABC dahil olmak üzere başlıca ABD TV ağları aracılığıyla da mevcuttur.

Spor Akışı İçin Doğrulanmamış Uygulamaları Kullanma

Canlı spor yayını için ödeme yapmak istemiyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç ücretsiz seçenek vardır. Ancak, doğrulanmamış uygulamaları kullanırken dikkatli olun. Bu uygulamaların çoğunun kullanımı tamamen yasal olmadığından, IP adresinizi maskelemek için bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Bu, çevrimiçi gözetimi, içerik coğrafi kısıtlamalarını ve ISP azaltmayı atlamak anlamına gelir.

İyi bir VPN seçin ve anonim olarak yayın yapacak şekilde ayarlayın:

 1. ExpressVPN gibi saygın bir VPN’e abone olun ve size uygun bir plan seçin. Önce abone olmanız gerekiyor.
 2. FireStick’i açın ve “Bul”u seçin. “Ara”yı seçin.
 3. Birinci adımda abone olduğunuz VPN’in adını yazın. Arama sonuçlarında VPN’inizi seçin.
 4. “İndir”i seçin ve FireStick’inizde kurmak için istemleri izleyin.
 5. VPN’i açın ve kimlik bilgilerinizi girin.
 6. “Giriş yap”ı seçin.
 7. Güç simgesini seçin. Bu sizi VPN sunucusuna bağlayacaktır.
 8. Erişmeye çalıştığınız uygulamanın, programın veya kanalın kullanılabilirliğine bağlı olarak bir sunucu seçin.

Size yukarıdaki resmi uygulamalara benzer bir görüntüleme deneyimi sunmak için bir VPN ile birlikte kullanılabilecek üç ana uygulama vardır.

İyi bir VPN’in ücretsiz olmayacağını unutmayın, bu nedenle büyük olasılıkla canlı spor karşılaşmalarını şu ya da bu şekilde izlemek için ödeme yapmanız gerekecek (veya sizi yasal sorunlara sokabilecek denenmemiş, riskli uygulamalarla risk almanız gerekecek).

Bunların çoğu Android uygulamaları olduğundan, herhangi bir kaynaktan gelen uygulamalara izin vermek için geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz, FireStick’in İndiricisini etkinleştirmeniz ve ardından indirilecek APK dosyasını bulmanız gerekir.

Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenmesine izin vermek için şu adımları izleyin:

 1. Fire Stick Geliştirici seçeneklerine gidin ve “Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar”ı açın.
 2. Ayarlar bölümünde My Fire TV’yi açın.
 3. “Hakkında”yı seçin.
 4. Fire TV Stick seçeneğini bulduğunuzda, “Gerek yok, zaten bir geliştiricisiniz” ifadesini görene kadar art arda dokunun.
 5. My Fire TV ekranına dönün ve “Geliştirici seçenekleri”ni seçin.
 6. “Bilinmeyen kaynaklardan uygulamalar” ve “ADB Hata Ayıklama”yı açın.
 7. “Bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamalar” uyarı açılır penceresi görüntülenir. “Aç”ı seçin.
 8. İndiriciye gidin ve açın.

İndirici ayarlandıktan sonra APK’ları indirmek istiyorsunuz:

 1. Ana ekranınızdaki simgeye tıklayın
 2. Kaydırın ve “İndirici”yi tıklayın. İlk kez açılıyorsa, hızlı başlangıç ​​kılavuzu isteminde “İzin Ver” ve “Tamam” öğelerini seçin.
 3. İndirici ekranında ana sayfaya tıklayın.
 4. Sağdaki metin kutusunun içini tıklayın.
 5. Hedef dosyanın URL’sini girin ve “Git”i seçin. İndirme başlayacaktır.
 6. Yüklemeden sonra, yüklü uygulamayı açın ve kullanın.

APK’ları indirmek için tarayıcı seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Canlı TV

Canlı Net TV’ye Android’den erişilebilir. Popülaritesinin nedeni, 800’den fazla canlı kanala sahip geniş kütüphanesidir. Doğal olarak bunlar arasında 150’den fazla spor kanalı var. Golf, motor yarışı, Amerikan futbolu ve futbolu içerir.

Kodi

Bu, canlı spor yayını yapmak için razı olabileceğiniz diğer resmi olmayan uygulamadır. Bu uygulamanın kendisi yasal ve nispeten basit bir medya oynatıcıdır. Gri alan, canlı spor karşılaşmalarını, TV şovlarını veya filmleri izlemenizi sağlayan eklentilerle birlikte gelir. Akış kısıtlamalarını ihlal eden bu eklentiler nedeniyle, yasal sorunlardan kaçınmak için kesinlikle bir VPN’e ihtiyacınız olacak.

Lepto Sporları

Bu Android tabanlı uygulama, FireStick’te canlı sporlara erişmenizi sağlar. Uygulama, selefine (Vola Sports) çok benziyor. Lepto, kıyaslandığında daha fazla özelliğe sahiptir. Uygulamada erişilebilen canlı sporlar arasında futbol, ​​kriket ve basketbol yer alır. Burada oyun önizlemeleri, konuşma noktaları ve canlı oyunlar gibi kapsamlı etkinlikler alırsınız.

Uygulama müsabakaları ve ligleri kapsar, uluslararası ve yerel basketbol, ​​kriket ve futbol maçları canlı olarak yayınlanabilir. Bu uygulamada reklamlarla da uğraşmanıza gerek yok.

SSS

FireStick için her ay ödeme yapar mıyım?

FireStick’i satın aldığınızda, onu kullanmak için aylık ücret alınmaz. Şovları, filmleri ve sporları ücretsiz olarak izlemek için kullanılır. Ancak, içeriğe erişmek için akış hizmeti sağlayıcılarına ödeme yapmanız gerekebilir.

FireStick herhangi bir ücretsiz hizmet sunuyor mu?

FireStick, genellikle reklam geliri yoluyla desteklenen Pluto TV gibi birçok izlemesi ücretsiz akış hizmetine sahiptir.

FireStick farklı TV’lerde kullanılabilir mi?

FireStick taşınabilirdir. Herhangi bir monitörde veya HDMI TV’de kullanılabilir. Sabit ve hızlı bir Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız olacak.

FireStick’te Yerel TV kanalları var mı?

Evet, aboneliğinizde yerel kanallar varsa bunları kullanabilirsiniz. Yerel TV kanallarına sahip uygulamalar da var.

FireStick’i kullanmak için bir Amazon hesabı gerekli midir?

FireStick’i kullanmak için ücretsiz bir Amazon hesabına ihtiyacınız var. Prime Video gibi isteğe bağlı hizmetler ekleyebilirsiniz ancak bunlar için ayrıca ödeme yapmanız gerekir.

Ücretsiz uygulamalar yasal mı?

Bir uygulamanın yasal olup olmadığını doğrulamak zor olsa da, ücretsiz uygulamalarla uğraşırken dikkatli olmalısınız. Genellikle Google veya Amazon Play Store’larda bir uygulama bulamazsanız dikkatli olun. Yasal sorunları ve gizlilik sorunlarını sınırlamak için premium bir VPN edinin.

Uygulamalar dünya çapında kullanılabilir mi?

Çoğu durumda, canlı akış uygulamalarına yalnızca belirli konumlardan erişilebilir. Bu, özellikle ücretli uygulamalar ve akış hizmetleri için geçerlidir. Kullanmayı düşündüğünüz uygulamada kısıtlamalar varsa, bir VPN yükleyerek veya etkinleştirerek bunları atlamayı düşünün.

Canlı Eylemi Kaçırmayın

Pahalı kablo sağlayıcılarına elveda demek istiyorsanız FireStick mükemmel bir alternatiftir ve canlı sporları kaçırmanıza bile gerek kalmaz. Hangi yayın hizmetinin izlediğiniz en iyi spor seçimine sahip olduğundan yararlanın ve satın almadan önce araştırmayı unutmayın.

FireStick’te canlı spor yayını yapma şansınız oldu mu? Hangi uygulamayı kullandınız ve nasıl çalıştı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory