Fitbit hesabınız için saat işliyor, Google girişleri önümüzdeki hafta başlayacak

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi TL;DR Fitbit’te Google oturum açma işlemlerinin 6 Haziran’da başlaması planlanıyor. Fitbit kullanıcıları, eski hesaplarını kullanmaya devam etme veya bir Google hesabına geçme seçeneğine sahip olacak. Google, 2025’te Fitbit hesaplarına verdiği desteği sonlandırmayı planlıyor. Geçen yıl, Fitbit büyük bir değişikliğin yolda olduğunu duyurdu. Google, Fitbit markasını kendi markasıyla birleştirmeye çalışırken şirket, […]

Fitbit hesabınız için saat işliyor, Google girişleri önümüzdeki hafta başlayacak

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Fitbit’te Google oturum açma işlemlerinin 6 Haziran’da başlaması planlanıyor.
  • Fitbit kullanıcıları, eski hesaplarını kullanmaya devam etme veya bir Google hesabına geçme seçeneğine sahip olacak.
  • Google, 2025’te Fitbit hesaplarına verdiği desteği sonlandırmayı planlıyor.

Geçen yıl, Fitbit büyük bir değişikliğin yolda olduğunu duyurdu. Google, Fitbit markasını kendi markasıyla birleştirmeye çalışırken şirket, Fitbit hesap desteğinin sona ereceğini ve yerini Google hesaplarına bırakacağını duyurdu. Bu hedefe yönelik ilk adım önümüzdeki hafta başlayacak.

Buna göre droid hayatı, kullanıcılar 6 Haziran’dan itibaren bir Google hesabı kullanarak Fitbit’te oturum açabilecekler. Fitbit daha önce geçişin 2023’te gerçekleşeceğini söylese de şu ana kadar kesin bir tarih vermemişti. Fitbit uygulamasının bir güncelleme gerektirip gerektirmeyeceği bilinmiyor ancak geçiş süreci başlıyor.

Kaçınılmaz olanı biraz daha ertelemek istiyorsanız Google, Fitbit kullanıcılarına iki yıllık bir ödemesiz dönem veriyor. Ancak 2025’in başlarından sonra, tüm Fitbit kullanıcıları bir Google hesabına geçmek zorunda kalacak.

Ertelemek cazip gelse de, bir an önce göç etmek sizin yararınıza olabilir. Bunun nedeni, firmanın Google oturum açma işlemlerinin Fitbit’te başlatılmasının ardından bazı işlevlerin Google oturum açma gerektirmeye başlayacağını söylemesidir. Örneğin, eski hesabınız bundan sonra yeni çıkan Fitbit cihazlarını ve özelliklerini etkinleştiremeyecektir.

Bir Google girişine geçerken Fitbit, kullanıcıların gizliliğinin Google tarafından korunacağını söylüyor. Ayrıca, sağlık ve zindelik verilerinin Google Ads için kullanılmayacağını ve Google Ads verilerinden ayrı tutulacağını da doğruladı. Ayrıca Fitbit, “Fitbit verilerinizi Google hesap ayarlarınızdan ve Fitbit uygulamasından yönetebileceğinizi” söylüyor. Fitbit hesap geçişi hakkında daha fazla bilgiyi şirketin web sitesinde bulabilirsiniz. SSS sayfası.

Fitbit hesabınız için saat işliyor, Google girişleri önümüzdeki hafta başlayacak

Teknory