Microsoft, Google Bard’a Sürpriz Bir Etkinlikle Yanıt Verdi ve ChatGPT Docket Olabilir

Yarınki Microsoft etkinliğinin ChatGPT ve ilgili AI geliştirmeleri tarafından vurgulanacağına dair herhangi bir şüphe olması durumunda, OpenAI bunu Twitter’da bozdu. OpenAI şefi Sam Altman, Microsoft CEO’su Satya Nadella ile birlikte bir selfie tweet attı. Altman’ın tweet’i Microsoft’un genel merkezinin bulunduğu Redmond’da olduğundan bahsediyor ve “yarınki etkinlik için heyecanlı” olduğunu ekliyor. redmond’dan merhaba! yarınki etkinlik için […]

Microsoft, Google Bard’a Sürpriz Bir Etkinlikle Yanıt Verdi ve ChatGPT Docket Olabilir

Yarınki Microsoft etkinliğinin ChatGPT ve ilgili AI geliştirmeleri tarafından vurgulanacağına dair herhangi bir şüphe olması durumunda, OpenAI bunu Twitter’da bozdu. OpenAI şefi Sam Altman, Microsoft CEO’su Satya Nadella ile birlikte bir selfie tweet attı. Altman’ın tweet’i Microsoft’un genel merkezinin bulunduğu Redmond’da olduğundan bahsediyor ve “yarınki etkinlik için heyecanlı” olduğunu ekliyor.

Artık ChatGPT, Microsoft ile işbirliğine yabancı değil. Yazılım ve bulut hizmetleri devi kısa bir süre önce, OpenAI’nin operasyonlarını Microsoft’un Azure bulut kapsayıcılarına yerleştiren ve Microsoft’a önemli ChatGPT API’lerine erişim sağlayan bir anlaşma olan AI girişimine yaklaşık 10 milyar dolar akıttığını duyurdu. Farkında olmayanlar için API’ler, Microsoft’un ChatGPT becerilerini Word ve PowerPoint gibi yaygın olarak kullanılan yazılım ürünlerine eklemesine olanak tanıyan gizli kod sosudur. Bu ayın başlarında Başkan Brad Stone, şirketteki “kıdemli liderlerden ve sorumlu yapay zeka uzmanlarından oluşan küçük bir grubun” geçen yaz ChatGPT’nin erken yapımını denemeye başladığını duyurdu (aracılığıyla Microsoft).

Microsoft, yeni nesil yapay zeka üstünlüğü yarışında yalnız olmayacak. ‘deki bir rapora göre, ChatGPT’nin muazzam popülaritesi Google’da bir inovasyon paniğini tetikledi. New York Times. İşler o kadar umutsuz bir hal aldı ki, kurucular Larry Page ve Sergey Brin’in, yapay zeka becerilerini şirketin ekmek ve tereyağından para kazanan Google Arama da dahil olmak üzere tüketicilere yönelik kendi ürünlerine entegre etme planlarını tartışmak için birkaç üst düzey toplantı düzenlediği bildirildi.

Teknory