Fortnite Festivali 1. Sezon Yayında, Epic, Rock Grubu Kontrol Cihazı Desteğinin Geldiğini Doğruladı

Ayın başında geliştirici Epic Games, Fortnite’ın popüler Battle Royale modunun 5. Bölümünü başlattı. Ancak bu yeni bölümün başlamasıyla birlikte ekip, Fortnite başlatıcısında üç yeni deneyim de başlattı. Bunlardan ilki, Minecraft benzeri bir hayatta kalma oyunu olan Lego Fortnite’dı ve kısa süre sonra ikincisi, Rocket League geliştiricileri Psyonix tarafından oluşturulan yeni bir yarış modu olan Rocket […]

Fortnite Festivali 1. Sezon Yayında, Epic, Rock Grubu Kontrol Cihazı Desteğinin Geldiğini Doğruladı

Ayın başında geliştirici Epic Games, Fortnite’ın popüler Battle Royale modunun 5. Bölümünü başlattı. Ancak bu yeni bölümün başlamasıyla birlikte ekip, Fortnite başlatıcısında üç yeni deneyim de başlattı. Bunlardan ilki, Minecraft benzeri bir hayatta kalma oyunu olan Lego Fortnite’dı ve kısa süre sonra ikincisi, Rocket League geliştiricileri Psyonix tarafından oluşturulan yeni bir yarış modu olan Rocket Racing yayına girdi. Bölüm 5’in üçüncü ve son yeni deneyimi (en azından şu ana kadar) hafta sonu yayınlandı; buna Fortnite Festivali adı veriliyor ve temelde Rock Band-lite ama Fortnite evreninde.

9 Aralık Cumartesi günü başlatılan etkinlik, oyuncuların çeşitli Fortnite görünümlerini ve kozmetik ürünlerini Ana Sahne ve Jam Sahnesi’nde kullanarak The Killers’ın “Mr. Brightside” ve Lady Gaga’nın “Bad Romance” şarkılarını Epic Games orijinallerinin yanı sıra seslendirmelerine olanak tanıyor. Fortnite Festivali müzik ritmi oynanışı Rock Band’ınkine oldukça benzese de şu anda yalnızca standart kontrol cihazı girişini destekliyor. Yaklaşık bir saat boyunca Fortnite Festival’de oynadım ve her ne kadar etkileyici bir deneyim olsa da, Rock Band çevre birimlerinin desteğinin olmayışı ve korkunç para kazanma (ücretsiz şarkıların günlük rotasyonu dışında şarkı başına 5 dolar alıyorlar) bana hâlâ öyleymiş gibi hissettirdi gidilecek bir yol.

Epic Games, Fortnite Festivali kapsamında gerçekleşen para kazanma konusunda herhangi bir yorumda bulunmasa da, cihaz denetleyicisi desteğinin yakında yolda olduğunu ortaya çıkardı. SSS. Diyor ki, “[Fortnite Festival does not support instrument controllers at launch]ancak bu ekip için bir öncelik ve şu anda geliştirme aşamasında.” Epic Games, 2024’te paylaşacak daha fazlasının olacağını söylüyor.

Fortnite Festivali’nde neler bekleneceğine gelince, Lego Fortnite ve Rocket Racing’in aksine Festival Pass adı verilen kendi savaş geçişine sahiptir. Fiyatı 1800 V-Papel (Fortnite Battle Royale battle pass’tan yaklaşık 800 V-Bucks daha fazla) ve şarkıları deneyimde mevcut olan The Weeknd’in dış görünümünü, çeşitli enstrümanları, kozmetikleri ve daha fazlasını içeriyor. İşte bir bakış:

Fortnite Festivali Bölüm 5 Sezon 1 Hafta Sonu Savaş Bileti Pisti Rock Grubu

Ayrıca Festival Bileti’nin, tüm oyuncuların Fortnite Festivali için kozmetik ürünleri ve daha fazlasını kazanmasını sağlayan ücretsiz bir parkur bölümü de mevcut. Festival Biletinin ücretsiz bölümünde “Butter Barn Hoedown”, “Take Me Higher”, “Switch Up” ve daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Fortnite Festivali artık Fortnite’ta yayında ve herkes için ücretsiz olarak oynanabiliyor.

Daha fazla bilgi için yakın zamanda piyasaya sürülen Lego Fortnite modu hakkında bilgi edinin.


Fortnite Festival’e göz attınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow