Garmin, EKG uygulamasını daha fazla akıllı saate genişletiyor

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi TL;DR Bugünden itibaren daha fazla Garmin akıllı saat sahibi şirketin EKG uygulamasını kullanabilecek. EKG uygulaması artık epix Pro serisi, fenix 7 Pro serisi, Venu 3 serisi ve tactix 7 — AMOLED Edition’da mevcut olacak. Uygulamayı kullanmak için, sahiplerinin Garmin Connect uygulamasının ve akıllı saat yazılımının en son sürümünün yüklü olması […]

Garmin, EKG uygulamasını daha fazla akıllı saate genişletiyor

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bugünden itibaren daha fazla Garmin akıllı saat sahibi şirketin EKG uygulamasını kullanabilecek.
  • EKG uygulaması artık epix Pro serisi, fenix 7 Pro serisi, Venu 3 serisi ve tactix 7 — AMOLED Edition’da mevcut olacak.
  • Uygulamayı kullanmak için, sahiplerinin Garmin Connect uygulamasının ve akıllı saat yazılımının en son sürümünün yüklü olması gerekir.

Garmin’in elektrokardiyogram (EKG) uygulaması akıllı saatlerinin yalnızca küçük bir bölümünde kullanılabiliyordu. Ancak şimdi şirket, uygulamayı koleksiyonundaki en iyi akıllı saatlerden bazılarını kapsayacak şekilde genişletiyor.

Bugün, Garmin duyuruldu FDA onaylı EKG uygulaması dört akıllı saat markasına daha genişletiliyor. Bugünden itibaren beş markası uygulamayı kullanabilecek:

  • epix Pro serisi
  • fenix 7 Pro serisi
  • 3 seri geldi
  • tactix 7 — AMOLED Sürümü
  • 2 Plus geldi

Başlangıçta şirket, Ocak ayında yalnızca Venu 2 Plus için EKG uygulamasını duyurmuştu. Ancak artık daha fazla Garmin akıllı saat sahibi kalp ritmi ölçüm uygulamasından yararlanabilecek.

EKG’ye aşina değilseniz, bu, kalbin elektriksel aktivitesini ölçen bir testtir. Bu test, düzensiz kalp ritimleri (aritmiler), tıkanmış arterler ve daha fazlası gibi kalp sorunlarını invazif olmayan bir şekilde tespit etmek için kullanılabilir. Bunları, Almanca kelimenin tam yazılış şekli olan elektrokardiyogramın kısaltması olan EKG’ler olarak da biliyor olabilirsiniz. Özellikle Garmin’in uygulaması elektrik sinyallerinizi 30 saniye içinde kaydedebilir ve sonuçları Garmin Connect uygulamasında gösterebilir.

Ancak uygulamayı kullanmadan önce Connect uygulamasının ve akıllı saat yazılımınızın güncel olduğundan emin olmanız gerekir. epix Pro, fenix 7 Pro ve tactix 7 için en az 14.68 yazılım sürümüne ihtiyacınız olacak. Venu 2 Plus ve Venu 3 serisi sırasıyla 11.21 ve 7.07 yazılım sürümünü gerektirir.

Garmin, EKG uygulamasını daha fazla akıllı saate genişletiyor

Teknory