Gelecekteki bir Android telefonun sonunda Apple’ın Sinema Moduna rakibi olacak

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR Çinli marka Vivo, 4K portre video modunu duyurdu. Bu mod, iPhone’un Sinematik Modu gibi otomatik özne odak geçişi sunacaktır. Vivo, bir klip çektikten sonra odak alanını bile değiştirebileceğinizi iddia ediyor. Apple, iPhone 13 serisi ile videolar için Sinematik Modunu başlattı ve odağı çeşitli konulara otomatik olarak geçirme özelliğine sahip […]

Gelecekteki bir Android telefonun sonunda Apple’ın Sinema Moduna rakibi olacak

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Çinli marka Vivo, 4K portre video modunu duyurdu.
  • Bu mod, iPhone’un Sinematik Modu gibi otomatik özne odak geçişi sunacaktır.
  • Vivo, bir klip çektikten sonra odak alanını bile değiştirebileceğinizi iddia ediyor.

Apple, iPhone 13 serisi ile videolar için Sinematik Modunu başlattı ve odağı çeşitli konulara otomatik olarak geçirme özelliğine sahip portre videosu sunuyor. Android telefonlarda da uzun süredir portre videosu var, ancak akıllı odaklama işlevinden yoksun, bu da kullanıcıları bunun yerine konulara dokunmaya zorluyor.

Şimdi, vivo’nun sahip olduğu ilan edildi yeni V3 görüntüleme çipinden güç alan bir 4K portre video modu ve bu, Apple’ın Sinematik Moduna uygun bir rakip olabilir. Birincisi, şirket, bu özelliğin gerçekten de Apple’ın modu gibi “otomatik özne odak algılama ve değiştirme” sunduğunu doğruladı.

Ancak, şirketin Weibo gönderisi Bu özellik ayrıca klibi çektikten sonra odak alanını değiştirebileceğinizi de belirtiyor. Daha önce portre modundaki fotoğraflarda olaydan sonra odaklanılan alanı düzenleme yeteneğini görmüştük, ancak bu akıllı telefon videoları için bir ilk olacaktı.

Portre fotoğrafları yeni özelliklere kavuşuyor

Şirketin, sözde dahil olmak üzere, kamerayla ilgili duyurulacak çok daha fazla özelliği vardı. üretken portre modu. Bu, portre modunda arka planı değiştirmenize izin verecektir. Şirket tarafından verilen bir örnek, mevsimi yaz, ilkbahar, sonbahar veya kış olarak değiştirebilme yeteneğidir. Aşağıda kontrol edin.

vivo üretken portre weibo

Tüm arka planın değiştirilip değiştirilemeyeceği, Vivo’nun teknolojisinin gerçek arka planda düzenlemeler yapıp yapmayacağı veya her iki seçeneğin de mevcut olup olmayacağı belli değil. Markanın “üretken” kelimesini kullanması, şirketin yalnızca birkaç hisse senedi geçmişinden birine geçiş yapmadığını, aynı zamanda teorik olarak yanıltıcı bir pazarlama durumu olabileceğini gösteriyor. Bu modun tam olarak nasıl çalıştığını öğrenmek için şirketle iletişime geçtik.

Vivo, portre modunda bir öznenin ışıklandırmasını, yaşını, ifadesini ve saç stilini değiştirmenize de izin vereceğini söylüyor. Bu, ince görüntü işleme iyileştirmelerinden çok, üst düzey artırılmış gerçeklik filtreleriyle uyumlu oldukça sert bir değişiklik. Bu tweakleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

vivo portre modu weibo'yu düzenler

Yeni amiral gemilerinden başka ne beklenebilir?

Çinli üretici ayrıca ZEISS ile ortaklaşa kamerayla ilgili birkaç özelliği daha duyurdu. Bu sözde içerir Vario-Apo-Sonnar Makro çekimlere olanak sağlayan telefoto lensin yanı sıra yansımayı daha da azaltmak için gelişmiş lens kaplamaları.

Söylentilere göre vivo X100 serisinin V3 görüntüleme çipini ve tüm bu yetenekleri bir araya getirmesini bekliyoruz. Ancak şirket ayrıca X80 serisi, X90 serisi, X Flip ve X Fold 2’de bulunacak olan vivo texture color adlı yeni bir renk profilini duyurdu. Her iki durumda da, şirketin bir sonraki amiral gemisi telefonu şekilleniyor gibi görünüyor. çevredeki en iyi kameralı cep telefonlarından biri olun.

Gelecekteki bir Android telefonun sonunda Apple’ın Sinema Moduna rakibi olacak

Teknory